Archiv autora

Pozvánka na Valnou hromadu TJ Slovan Litoměřice, z.s.

Pozvánka na Valnou hromadu TJ Slovan Litoměřice, z.s., která se bude konat dne 22.11.2019 od 17.00

v salónku restaurace Gambáč, Litoměřice

Program:
1. zahájení (schválení programu a řádů)
2. zpráva o činnosti TJ za rok 2018/2019 (předseda TJ)
3. zpráva o hospodaření za rok 2018 a informace o stavu hospodaření v roce 2019 (předseda TJ)
4. projednání a schválení výroční zprávy za rok 2018
5. volba členů výboru a členů revizní komise
6. různé, diskuze
7. usnesení
8. závěr

Mgr. David Matuška
předseda TJ Slovan Litoměřice, z.s.

Prezentace delegátů (členů TJ s hlasem rozhodujícím) bude probíhat od 16:30, kde budou k dispozici i další materiály k jednání.

V sezóně 2019/2020 hraje Slovan 10 soutěží

Nová organizační pracovnice klubu

Dnešním dnem ve Slovanu Litoměřice začala působit nová organizační pracovnice, Veronika Jalamudisová. Veroniku vítáme v týmu a přejeme jí hodně úspěchů v její činnosti pro klub. :-)

Organizační pracovnice se stará zejména o zajištění tréninků, organizaci domácích utkání a dopravy na venkovní utkání atd.. Veronika bude mít na starosti i mezinárodní spolupráci s klubem ChemCats Chemnitz a další připravované projekty.

Jedeme dál a jsme tu pro vás, Slovan Litoměřice

Víkendové zápasy zastihly tým U19 ve zlepšené formě

Sobotní zápas s dosud neporaženým Jabloncem zvládaly U19 velmi dobře v průběhu zápasu vedly i dvouciferným rozdílem. Soupeř začal stahovat skóre v poslední čtvrtině, kdy jsme byli trestání mnoha trestnými hody. V dramatické koncovce zápasu jsme prohrávali o bod a vyhazovali míč 4,7 vteřin před koncem zápasu. Z přihrávky a střely jsme vsítili koš ještě v platné hrací době. Rozhodčí však vrátili čas o 5 vteřin zpět a nechali vyhazování opakovat, údajně že vůbec čas neběžel, což neodpovídá tomu, že hra skončila s klaksonem a oněch 4,7 vteřin čas běžet tedy musel.Nám se již skorovat nepodařilo a prohráli jsme o bod. Při následné kontrole zápisu jsme ještě zjistili, že rozhodčí nám tříbodový koš započítali jako dvoubodový,takže fakticky zápas skončil remízou. Protože k zjištění došlo až po čtvrthodině po zápase, nemohli jsme již nic reklamovat. Platný výsledek 43:44 byl hrubě ovli  vněn ce  lkově špatným výkonem rozhodčích v poslední čtvrtině zápasu.

Velká frustrace ze sobotního výkonu rozhodčích, kterými se tým cítil být velmi poškozen, se přenesla do začátku zápasu s Trutnovem, kdy se nám nedařilo vůbec nic. Teprve postupem zápasu holky hodily sobotní zápas za hlavu. Počáteční náskok Trutnova vymazaly a postupně začly navyšovat náskok. Ve druhé polovině zápasu fungovala obrana již stejně jako v sobotu,Trutnov dal ve druhém poločase 13 bodů a zápas skončil jasným rozdílem 70:46. Je nutné pochválit holky za přístup k zápasům a za jejich bojovnost.

odkaz na průběžné pořadí v celostátní lize U19: https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_5808.html

 

Předehrávka U15ek se Slunetou

V pondělí, 21.10. a ve středu, 23.10. odehrály naše U15ky další dvě ligová utkání, tentokrát šlo o dvojičku s tradičním rivalem z Ústí nad Labem.

Do pondělního utkání holky nevstoupily zcela koncentrovaně a rychle prohrávaly až 2:13, pak po celé utkání tahaly za kratší konec a nakonec prohrály 73:78.

Ve středu bylo utkání opět zpočátku rozpačité, ale postupem času naše děvčata získávala větší a větší bodový odstup a nakonce vyhrála 90:72.

Po 8 utkáních drží „postupovéL 3.místo ve skupině B ligy U15. Pozitivní je, že se bodově zapsaly všechny hráčky, které do utkání za Slovan nastoupily.

Zde připojujeme odkazy na fotogalerii ze zápasů a děkujeme fotografce z Ústí :-)

https://muskos.rajce.idnes.cz/U15_Sluneta_x_Litomerice_venku_21.10.2019/

https://muskos.rajce.idnes.cz/U15_Sluneta_x_Litomerice_23.10.2019/

Spolupráce s partnerským klubem ChemCats (DE) pokračuje

Včera proběhla schůzka mezi kluby ChemCats Chemnitz (DE) a Slovan Litoměřice. Jednání se za Slovan Litoměřice zúčastnili Veronika Jalamudisová a David Matuška a za ChemCats byla přítomna trenérka kategorií U12 a U16 Kerstin Mai a projektový manažer a trenér týmů U10 a U14 Jens Grube. Na jednání se dohodla forma pokračování společných kempů a turnajů jak v Litoměřicích, tak v německém Chemnitz.  V letošní sezóně se bude spolupracovat v kategoriích U10, U12, U14 a U16. Proběhnou celkem 4 společné akce, první proběhne na přelomu listopadu a prosince pro naše nejmladší (tzn. kategorie U10) v Litoměřicích. Další společná akce proběhne v únoru 2020 v Chemnitz.

O dalších detailech budeme informovat :-)

Váš Slovan

Ohlédnutí se za víkendem (5.-6.10.2019)

Vážení přátelé,

máme za sebou další náročný víkend :-) V sobotu ráno začala rezerva U17 utkání v nadregionální lize v Lovosicích, následovaly je U12ky dvěma utkáními na Slunetě v Ústí nad Labem. Před polednem nastoupily U17ky (A tým) k prvnímu utkání celostátní ligy v Brandýse nad Labem a nakonec ženy (A tým) ve 2.lize odehrály první utkání také v Brandýse. V neděli jsme k tomu přidali další dvě utkání: U17 (A tým) s týmem Poděbrad a ženy (A tým) ráno v Liberci. Podrobnosti k výsledkům najdete na našem FB profilu.

Za poslední týden naše družstva odehrála celkem 10 utkání a v barvách Slovanu v nich nastoupilo 65 hráček :-)

Vedle utkání jsme se o víkend také vzděláváli. Jedna z našich trenérek (Barča Matušková) úspěšně absolvovala dvoudenní mezinárodní seminář pro trenéry nejmladších basketbalistů. Jsme rádi, když můžeme ukázat „činy“, a nejen o „kvalitách“ hovořit.

Váš Slovan :-)

Příspěvky na sezónu 2019/2020

Milí rodičové, je tu čas na platbu členských příspěvků:

ZDARMA (hráčky, které jsou první rok v přípravce a nehrají žádnou soutěž)

3.500 Kč/rok (hráčky r. 2008 a mladší)

4.500 Kč/rok (hráčky r. 2007 a starší)

3.200 Kč/rok (hráčky hrající pouze pražský přebor)

Úhradu provádějte bezhotovostně na účet 275100262/0300 u ČSOB, pokud bude někdo vkládat na pokladně musí použít účet 123030162/0300 u ČSOB. Termín úhrady čl. příspěvků: 1. část (min. 50%) do 31.10.2019, 2. část (zbytek) do 31.1.2020. Do poznámky dávejte jméno a ročník narození.

Slevu na příspěvcích mají aktivní trenéři/funkcionáři klubu a jejich děti.

Přejeme všem krásné dny,

Váš Slovan

 

konference Mosty 2019

Naši trenéři jsou kvalifikovaní a stále na sobě pracují. Jsme rádi, že se můžeme účastnit konferencí a seminářů, kde se dozvídáme novinky a užitečné tipy. Na konferenci byl Slovan zastoupen v osobě trenéra a šéfa klubu, Davida Matušky. Nezahálíme a chceme být lepší.

Včera se v Praze uskutečnila prestižní konference „Mosty 2019″, na této konferenci vystupují odborníci z různých zemí a z různých sportů. Konferenci pořádá Český olympijský výbor a pro naše trenéry byly přínosné zejména vystoupení Davida Wohla (USA), bývalého hráče, trenéra a manažera americké NBA, dále basketbalového kondičního trenéra Francesca Cuzzoliniho (ITA), který působí a působí jak v Evropě, tak v zámoří a v neposlední řadě výborná panelová diskuze na téma „mnoho tváří trenéra psychologa“ (v panelu byli Pavel Kolář, Zdeněk Haník, Michal Šafář a Michal Barda). Konferenci uzavřeli vystoupení trenérů z americké NHL (Rob Cookson a Don Nachbaur).

Jsme tu pro vás :-)

U19ky rozehrály ligu

U19 Slovanu rozehrály o víkendu ligovou soutěž. Sobotním soupeřem jim byly Nusle.Naše hráčky po většinu zápasu předváděly relativně slušnou obranu, výsledkem bylo 35 obdržených bodů. Útočně jsme se hledali, řadu střeleckých šancí jsme nepromněnili. Konečný výsledek 52:35 nás může těšit.

Na nedělní zápas se Slovankou asi všichni rádi brzo zapomeneme. Nedařilo se prakticky nic. Nenašla se žádná hráčka, která by zvedla prapor do útoku.Dokonce i hráčky, které obvykle nemají ztráty,jich vyrobily nezvykle mnoho. Žalostná střelba k tomu, to vše se podepsalo na výsledku 37:51. Nezbývá než věřit, že vše špatné je k něčemu dobré a další zápasy nás zastihnou už jen v lepším rozpoložení.

 

Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 2 360
  • Posledních 7 dní: 19 585
  • Posledních 30 dní: 90 462
  • Právě teď: 9