Archiv autora

Vánoční bowling

Návštěva z Chemnitz

O víkendu 29.11. až 1.12. dorazilo v rámci mezinárodní spolupráce do Litoměřic německé družstvo Chemcats Chemnitz. Přijely s holčinami kategorie U10.

V sobotu byl naplánovaný turnaj proti našim nejmladším. Litoměřické U10 se na turnaj velice těšily, především proto, že hrály proti stejné věkové kategorii a proti dívčímu celku. Ze začátku se potřebovaly rozkoukat a utkání bylo vyrovnané, ve 3. čtvrtině už zjistily, co na soupeře platí a nakonec vyhrály 42:16.

Na turnaj dorazilo i družstvo Válečnic z Děčína, které proti Chemnitz vyhrálo 54:28.

Poslední zápas sehrály naše holky právě proti děčínským Válečnicím. Zápas byl velice vyrovnaný a děvčata se rvala o každý míč i přesto, že Děčín měl výškovou převahu. V utkání se prostřídaly všechny holky, aby získaly co nejvíce zkušeností do dalších soutěžních utkání.

U holčin je vidět zlepšení a posun každým zápasem. Dávají do toho vše a nejraději by strávily celý zápas na hřišti.

K přátelskému utkání jsme německé návštěvy využily i v neděli. Obrovské poděkování patří rodičům, kteří dopravili a podpořili holky v obou dnech.

 

Mikulášská show

Už zítra nás čeká Mikulášská show. Těšíme na všechny hráčky, rodiče a další rodinné příslušníky od 15:30 na gymplu. Čeká na Vás domácí vánočka a svařák, také spousta soutěží a zábavných her. Určitě si to nenechte ujít :-)

U17 na domácí palubovce

Hráčky U17 se představily o víkendu na domácí palubovce. Sobotní zápas s týmem Poděbrad zvládly na výbornou a konečný výsledek 82:32 odpovídá poměru sil na hřišti. Terka Krebsová docílila 20 bodů a její práce v obraně zaslouží pochvalu.

Nedělní utkání s Brandýsem mělo zcela jiný charakter. V prvním poločase daly soupeřkám 40 bodů a byly v 7 bodovém vedení. Ve druhém poločase nevyužily řady střeleckých příležitostí a výsledkem bylo bídných 17 dosažených bodů. Přes velmi statečný výkon nakonec porážka 57:63.

 

 

Ženy o víkendu

Ženy přivítaly v sobotu zkušený Liberec a svedly s ním velkou bitvu. Liberec se udržoval v několikabodovém odstupu po větší část utkání. Poslední čtvrtina pak přinesla dramatický souboj se šťastným koncem pro Slovan v podobě 64:57.

Nedělní zápas s týmem Brandýsa, vedeným nově trenérem Kuruczem, byl v prvním poločase vyrovnaný díky naší děravé obraně. Obdržených 30 bodů znamenalo pouze 3 bodové vedení. Do druhé půlky nastoupil tým odhodlán zlepšit hru, což se projevilo i na konečném skóre 65:43. Ženy jsou tak společně s týmem Benešova na čele tabulky 2 ligy žen.

Vánoční promítání pro hráčky a rodiče

První turnaj pro U10 a jejich první výhra

V sobotu jsme v Litoměřicích pořádali 1. kolo turnaje v rámci ČBF pro naši nejmenší kategorii U10. Našimi soupeři byla BA Sparta Praha, TJ Sokol Kladno a BK Kralupy Junior. Deset našich holčin bylo připraveno naskočit do zápasů a porvat se o co nejlepší výsledek.

Prvním soupeřem nám byla BA Sparta, která dorazila s chlapeckým celkem. I přesto, že pro některé holčiny to byl úplně první zápas v jejich začínající kariéře, tak se kluků nezalekly a žádný koš jim nedarovaly zadarmo. Zápas však skončil ve prospěch soupeře.

Do druhého zápasu proti Kladnu šly opět naplno a s předchozí prohrou si nelámaly hlavu. Některé hráčky vstřelily své první koše a soupeře tak pěkně potrápily.

Poslední zápas jsme hrály s BK Kralupy. Celý zápas byl velice vyrovnaný a holky do něj šly s neskutečným nasazením. Bojovaly o každý míč a bylo vidět, že chtějí za každou cenu vyhrát. Ani jedna nechtěla slézt ze hřiště a vystřídat. Na lavičce pak fandily a hlásily se o možnost jít opět na hřiště. Svou bojovností si připsaly svou první výhru.

Zápasy byly proloženy dovednostními soutěžemi, kterých se účastnili téměř všichni hráči, kteří tak mohli porovnat své individuální dovednosti.

Holkám patří veliká pochvala za bojovnost a chuť do hry.

Děkujeme trenérům za pomoc a podporu, rodičům děkujeme za vytváření skvělé atmosféry.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zde najdete celou fotogalerii ze zápasů: https://slovanlitomerice.rajce.idnes.cz/1._kolo_turnaju_kategorie_U10,_16.11.2019

 

Školení rozhodčích „laiků“

V sobotu 23. listopadu se ve Varnsdorfu uskuteční školení rozhodčích „laiků“, které je určeno především pro rodiče. Školení je bezplatné a bude trvat přibližně 3 hodiny.

Na programu je hlavně vysvětlení základních pojmů pro rozhodčí, pohyb po hřišti a videa z herních situací. Rozhodčí „laik“ může po absolvovaném školení pískat společně s delegovaným rozhodčím nejmladší kategorie, pokud není možné nadelegovat 2 rozhodčí. Do budoucna se rozhodčí „laici“ mohou přihlásit na řádné školení pro rozhodčí III. třídy.

Zájemci se mohou do 20. listopadu hlásit na email: info@slovanltm.cz.

Rozpis sauny

U19 dvakrát podlehly Slunetě

U19 sehrály o víkendu dvojičku s Ústím. Sobotní zápas v Litoměřicích přinesl vyrovnaný zápas, ve třetí čtvrtině soupeř odskočil až na 13 bodů. Změna obrany přinesla své ovoce, náskok jsme dotáhli až na rozdíl tří bodů, zbytečné chyby nás však připravily o vítězství, konečná prohra 55:63 mrzí.

Nedělní zápas jsme v Ústí odehráli v pozměněné sestavě. První půlka skončila 45:17 po velmi špatném výkonu celého týmu. Druhá půlka byla již vyrovnaná, ale obranná činnost byla nedůsledná po celý zápas, který tak skončil výsledkem 84:47.

 

Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 3 176
  • Posledních 7 dní: 20 904
  • Posledních 30 dní: 103 850
  • Právě teď: 18