Archiv autora

Přátelské utkání U10

V neděli odehrály holčiny kategorie U10 přátelské utkání s Děčínskými válečnicemi. K utkání se Litoměřické sešly v 11 hráčkách a z toho byly 3 z přípravky. Pro některé z nich to tak byla první utkání ve své kariéře.

První hodinu jsme hrály na jedné polovině 4 na 4, takže se holky tolik nenaběhaly a mohly se krásně srovnat do obrany. Nové hráčky se rychle rozkoukaly a po počátečních rozpacích se do hry vrhly naplno. Hrály se šestiminutové úseky, po kterých se vždy vytvořilo jiné družstvo a do hry se zapojily úplně všechny hráčky na obou stranách.

Druhou hodinu jsme již hrály na celé hřiště v plném počtu pěti hráček. Utkání bylo velice vyrovnané a napínavé. Holky bojovaly o všechny odražené míče a suprově bránily. Konečný výsledek 26:22 pro děčínské je velice pěkný. Na střídačce se holky předbíhaly o to, kdo zrovna půjde na hřiště a hru si velice užily.

Rozpis sauny na únor a březen

Venkovní zápasy U17

Hráčky U17 odehrály zápasy na hřištích soupeřek. Do prvního poločasu v Říčanech se promítl návrat hráček z hor rovnou na palubovku. Výsledkem bylo katastrofálních 45 obdržených bodů a rozdíl až 22 bodů. Ve druhém poločase se zcela změnil charakter zápasu a výsledkem bylo snížení až na 1 bod rozdílu. Bohužel nezbyl čas na obrat a výsledkem je prohra 71:69.

V neděli nás čekal tým USK Praha, posílený o extraligové hráčky, se zjevnou snahou o vítězství. První poločas skončil s vyrovnaným skóre. Začátek druhé půlky vzaly naše holky útokem a hra se odvíjela v naší režii. Soupeřkám jsme povolily pouhých 11 bodů a zvítězily 67:42.

Extraliga U15

O víkendu odehrály svá první extraligová utkání hráčky kategorie U15. Extraligu si vybojovaly skvělými výkony v základní části soutěže. Na úvod je čekal spací víkend a utkání proti DBAK Plzeň a BK Lokomotiva Karlovy Vary.

Do sobotního utkání jsme nastoupily v 8 hráčkách a makalo se hned od začátku. Překonat tvrdou a těsnou obranu soupeře nás stálo mnoho sil, ale několikrát se nám ji podařilo úspěšně překonat a zakončit rychlým protiútokem. Zápas byl velice vyrovnaný a holky šly do všech soubojů po hlavě, proto v poločase prohrávaly rozdílem pouhých 6 bodů.V druhém poločase hra ještě přitvrdila a konečné skóre 62:46, bohužel neodpovídá předvedenému výkonu na hřišti. Holky odehrály velice pěkný zápas a věřím, že Plzeň doma potrápíme ještě více.

V neděli ráno jsme nastoupily k dalšímu utkání, doplněni o devátou hráčku, na palubovce v Karlových Varech. Do mrazivé haly přijeli podpořit hráčky skoro všichni rodiče. Holkám se v utkání nedařila střelba a vytratila se bojovnost z předešlého utkání, o tom vypovídá i konečný výsledek 71:43.

Výjezdový víkend U19

Hráčky týmu U19 vyjely o víkendu ke dvěma těžkým utkáním, která zvládla se ctí.

Sobotní drama se odehrálo na palubovce Trutnova. Ten svůj tým posílil hráčkami z extraligy, které nám daly pěkně zabrat. Přehrát jsme je zvládly až v prodloužení, které skončilo naší výhrou 66:63.

V neděli nás čekal v soutěži ještě neporažený Jablonec nad Nisou. V předchozím dni nasázel ústeckému týmu přes 100 bodů. Proti nám začaly neomylně a za první čtvrtinu nám daly 25 bodů. Zvýšené úsilí v obraně přineslo své ovoce, avšak  náskok soupeře jsme stihly snížit pouze na sedmibodové manko. Prohra 70:63 s takto ambiciózním a kvalitním soupeřem pro nás znamená přijatelný výsledek.

U13 o víkendu

Hráčky kategorie U13 nastoupily v sobotních utkáních do dvojzápasu proti Slunetě Ústí nad Labem. Na první pohled bylo vidět, že soupeř má výškovou převahu a více nasbíraných zkušeností ze zápasů. Vyzkoušely si na nás clony a secvičené signály, které jsme zvládly ubránit až v konci zápasu. Holky nastoupily do obou zápasů bojovně, ale na soupeře nám však síly nestačily a prohrály jsme vysokým rozdílem.

Svůj první zápas kariéry odehrály naše 2 nové hráčky, které za sebou mají pouze pár tréninků. Na hřišti se rozhodně neztratily a bojovaly o každý vyražený míč.

Rozpis sauny na leden

Tréninky v novém roce

Tréninky pro kategorie Ženy – U15 začínají již v pátek 3.1.2020. Mladší kategorie mají první trénink až v pondělí 6.1.2020.

Krásné Vánoce

U 17 o víkendu

Hráčky Slovanu U17 A mají za sebou další hrací víkend. Musely se přitom obejít bez svých čtyř hráček. Sobotní zápas se Severočeskem byl vyrovnaný téměř po celý zápas. Nedokázaly jsme však plně eliminovat podkošové hráčky soupeřek a k tomu několik nevynucených chyb přineslo prohru 58:64.

V nedělním souboji s Válečnicemi z Děčína jsme od počátku tahali za delší konec. Především ve druhé půli potěšila solidní obrana,  soupeřky v ní daly pouze 10 bodů. Konečný výsledek 69:30 odpovídá poměru sil na hřišti. Svoji premiéru v U17 A si velmi úspěšně odbyla Bísa, v neděli nejlepší střelkyně týmu.