Archiv autora

Hledáme trenéra k minižákovským kategoriím

Videosoutěž 3.kolo (ČARODĚJNICE)

Máme tady další kolo naší videosouteže!

3. kolo  videosoutěže je adresováno našim hráčkám a opět i kategorii „FANOUŠEK“. Hlavní roli ve videu musí mít hráčka nebo fanoušek, který „trénuje“ a nutná podmínka je rekvizita s tématem „čarodějnice“ (obleček, koště…). V kategorii „FANOUŠEK“ je ještě nutná rekvizita „Slovanu“ (dres, mikina, triko, šála apod.). Takže natočte nebo sestříhejte nebo prostě vyrobte video o délce max. 30vteřin a pošlete ho na info@slovanltm.cz (stačí poslat i link k videu). Termín na zaslání videí je 3.5.2020 do 18:00 hodin, pak budou umístěna na FB profilu klubu k hlasování (like), které bude trvat 2 dny.

Výhry v kategoriích „U15 a st.“ a „U14 a ml.“: 1.místo voucher v hodnotě 1.500 Kč, 2.místo voucher 1.000 Kč a 3.místo voucher 500 Kč (v BASKET-OBCHOD.CZ).

Výhra v kategorie „FANOUŠEK“: voucher v hodnotě 1.000 Kč v BASKET-OBCHOD.CZ

Těšíme se soutěžní příspěvky.

Mini o víkendu

Minižákyně U13 v sobotu odbojovaly další dva těžké zápasy proti
chomutovským hráčkám. Zápasy probíhaly obdobně jako ve čtvrtek s Ústím.
Holky těžko překonávaly výškovou a výbornou obranu soupeře a nedařilo se jim
dostávat do útoku a ohrožovat koš. Nezvládaly vyhodit míč z autu a převážná
většina míčů končila soupeřkám v rukách. Přesto se nevzdávaly a bojovaly o
každý míč a zápasy nevzdávaly i přes drobná zranění. Zaslouží velkou
pochvalu.

V neděli nastoupily holky z U11 v 1. zápase proti válečnicím z Děčína.
Měly problém překonat obranu a doskakovat pod košem, přesto se jim povedlo
pár rychlých protiútoků, ze kterých dávaly koše. Výborně se zapojily
nejmenší hráčky, které soupeřům nedarovaly žádné míče. Nové hráčky se
postupně orientovaly a snažily se pomáhat už zkušenějším. Zápas prohrály 4:54.

Ve 2. zápase holky nastoupily proti Děčínským válečníkům. I přes velké
výpadky při doskakování pod košem se jim začaly dařit rychlé protiútoky, ze
kterých skórovaly. Holky začaly používat přihrávky a viděly se na hřišti.
Výborně se zapojily všechny hráčky. V poločase si vypracovaly náskok o 6
bodů, který ale po třetí čtvrtce ztratily a prohrávaly o 3 body. Ve 3.
čtvrtině si holky vybraly slabou chvilku, kde nestíhaly v obraně a dostávaly
snadné koše a tuto čtvrtinu  prohrály 2:11. Ve čtvrté čtvrtině ale začaly
svojí rychlostí překonávat soupeře a zápas dotáhly do vítězného konce. Zápas
se holkám povedl a zaslouženě vyhrály 34:26.

Statečné minižákyně U13

Ve čtvrtek odehrály U13 v oslabené sestavě dva zápasy proti Slunetě Ústí n.L.
Holky se musely celé dva zápasy vyrovnávat s celoplošnou zdvojovanou až
ztrojovanou obranou a obrovskou výškovou převahou. Měly problém rozehrát míč
přes vysoké hráčky a spoustu míčů naházely soupeři do rukou. Několikrát se
jim však soupeřky podařilo přehodit a přehrát a dostat se pod koš, kde ale
opět většina střel končila soupeřkám v rukách. Byly výborné úseky v obranné
části, kdy se holkám dařilo ubránit útoky protihráček. Holky zaslouží
pochvalu za obrovskou bojovnost a vůli hrát proti tak rozdílnému soupeři.
Zápas je připravil na další souboje a budou z něj těžit do příštích zápasů.

Víkendová utkání

Vítězné zájezdy
Tým U17 se vypravil bez dlouhých hráček na palubovku USK. Perimetrové hráčky se vyrovnaly se situací excelentně a přehrály soupeřky jasně 75:46.
Ženy bez Rainy odehrály dva kvalitní zápasy na hřištích soupeřek, v sobotu přehrály Poděbrady 63:51 a v nedělním dramatu proti Nymburku uhájily po prodlouženi vítězství 66:65.
Domácí zápasy U12
Naše děvčata z U12 dnes hostily týmy z Ústí a Chomutova. Oba zápasy jsme sice prohrály, ale holky bojovaly o každý míč. Odehrály jsme první kolo, věřím, že v dalších dvou si povedeme ještě lépe. Nejdůležitější je, že se dívky dobře bavily a hru si užily.

Párty Slovanu zrušena

Párty Slovanu je bohužel z důvodu koronaviru zrušena. O novém datu Vás budeme, co nejdříve informovat.

Přátelské utkání U10

V neděli odehrály holčiny kategorie U10 přátelské utkání s Děčínskými válečnicemi. K utkání se Litoměřické sešly v 11 hráčkách a z toho byly 3 z přípravky. Pro některé z nich to tak byla první utkání ve své kariéře.

První hodinu jsme hrály na jedné polovině 4 na 4, takže se holky tolik nenaběhaly a mohly se krásně srovnat do obrany. Nové hráčky se rychle rozkoukaly a po počátečních rozpacích se do hry vrhly naplno. Hrály se šestiminutové úseky, po kterých se vždy vytvořilo jiné družstvo a do hry se zapojily úplně všechny hráčky na obou stranách.

Druhou hodinu jsme již hrály na celé hřiště v plném počtu pěti hráček. Utkání bylo velice vyrovnané a napínavé. Holky bojovaly o všechny odražené míče a suprově bránily. Konečný výsledek 26:22 pro děčínské je velice pěkný. Na střídačce se holky předbíhaly o to, kdo zrovna půjde na hřiště a hru si velice užily.

Rozpis sauny na únor a březen

Venkovní zápasy U17

Hráčky U17 odehrály zápasy na hřištích soupeřek. Do prvního poločasu v Říčanech se promítl návrat hráček z hor rovnou na palubovku. Výsledkem bylo katastrofálních 45 obdržených bodů a rozdíl až 22 bodů. Ve druhém poločase se zcela změnil charakter zápasu a výsledkem bylo snížení až na 1 bod rozdílu. Bohužel nezbyl čas na obrat a výsledkem je prohra 71:69.

V neděli nás čekal tým USK Praha, posílený o extraligové hráčky, se zjevnou snahou o vítězství. První poločas skončil s vyrovnaným skóre. Začátek druhé půlky vzaly naše holky útokem a hra se odvíjela v naší režii. Soupeřkám jsme povolily pouhých 11 bodů a zvítězily 67:42.

Extraliga U15

O víkendu odehrály svá první extraligová utkání hráčky kategorie U15. Extraligu si vybojovaly skvělými výkony v základní části soutěže. Na úvod je čekal spací víkend a utkání proti DBAK Plzeň a BK Lokomotiva Karlovy Vary.

Do sobotního utkání jsme nastoupily v 8 hráčkách a makalo se hned od začátku. Překonat tvrdou a těsnou obranu soupeře nás stálo mnoho sil, ale několikrát se nám ji podařilo úspěšně překonat a zakončit rychlým protiútokem. Zápas byl velice vyrovnaný a holky šly do všech soubojů po hlavě, proto v poločase prohrávaly rozdílem pouhých 6 bodů.V druhém poločase hra ještě přitvrdila a konečné skóre 62:46, bohužel neodpovídá předvedenému výkonu na hřišti. Holky odehrály velice pěkný zápas a věřím, že Plzeň doma potrápíme ještě více.

V neděli ráno jsme nastoupily k dalšímu utkání, doplněni o devátou hráčku, na palubovce v Karlových Varech. Do mrazivé haly přijeli podpořit hráčky skoro všichni rodiče. Holkám se v utkání nedařila střelba a vytratila se bojovnost z předešlého utkání, o tom vypovídá i konečný výsledek 71:43.