Archiv autora

Soustředění – den první; indiánský kmen dorazil

Zpráva z tisku: Při svém putování překročil záhadný kmen Slovanioxů bájnou řeku Labe a stanul na jeho břehu, kde bude teď několik dnů bivakovat. O tomto kmeni není příliš mnoho dostupných zpráv, zatím se jeví jako kmen poklidný, bez snahy zaútočit. Ale, kdo ví…. Skupina mladých, rychlých a krásných indiánek je vedena náčelnicí Velkou Medvědicí a její dcerou Malou Medvědicí. Původně zvažovala rada starších označení Moudrá Medvědice a Blbé Medvídě, ale to se neujalo. Celá družina není početná, objevují se v ní typická indiánská jména jako BÍLÁ HOLUBICE, LEHKÝ VÁNEK, DIVOKÁ ANTILOPA, PŮVABNÁ LAŇ, ČERNÁ LABUŤ, KŘEHKÁ KOPRETINA, ZÁŘIVÁ POLÁRKA, BYSTRÁ LIŠKA, MRŠTNÁ LASIČKA, DRAVÁ ŠTIKA, JARNÍ DÉŠŤ, ŠŤASTNÁ DUHA, NOČNÍ MOTÝL, RANNÍ ROSA, TŘPYTIVÁ VÁŽKA A LETNÍ BOUŘKA

Zpráva od Velké Medvědice:

Naši rudí přátelé, my vám najít moc pěkná místa u velká řeka, moci za námi vy přijet, až měsíční svit olíznout list stará vrba, takže v pátek. Bílá tvář nebýt vítána, vy muset obličej pomalovat na porada válečníků a mít aspoň jedno pírko. Vy muset vymyslet své jméno a to vy přišpendlit na sebe, ať to každý vidět. Indiánská strava nebýt náročná, stačí kus ulovené zebry, bizona nebo antilopy. Vy nedivit, když se my někdy neozývat, my sbírat pírka a brka, takže my někdy nesmět mít telefon celý den nebo my nesmět promluvit třeba 6 hodin. Já, Velká Medvědice být už stará, tak já hledat svoji nástupce. Indiánka, která nasbírat nejvíc pírek, být nová náčelnice kmene. Vy poznat, kdo dobrá podle počet pírek. Kdo velká nepořádek, málo žlutých pírek, kdo velká uklíznice, ta hodně žlutých pérek. Vy nebát, my usínat dobře, protože my mít lapače zlých snů, které my samy nakreslit.

Tak zase zítra, vy myslet na nás :-)

 

Termínovka na příští sezónu

Ahoj fanoušci, tady je termínovka na další sezónu: terminovka.

Přejeme všem pohodovou druhou polovinu prázdnin a těšíme se v září opět na shledanou :-) .

Váš Slovan

Ukončení basketbalové sezóny je za námi

V sobotu se sešli příznivci litoměřického Slovanu, aby se rozloučili s uplynulou sezónou. A bylo to opět rozloučení ve velkém stylu :-) . Oceňovaly se všechny kategorie, od těch nejmenších až po ženy a hráčky, trenéři a fanoušci se skvěle bavili do pozdních hodin.

V letošní sezóně jsme nastoupili ve 12ti soutěžích a až na občasné neúspěchy, které ke sportu  prostě patří, to byla sezóna plná pěkných sportovních zážitků, plná emocí a vydařených utkání.

Nejdříve jsme si představili naše nejmenší, přípravku pod vedením Barči Vránové, Lenky Skanderové a Zdeňka Nováka. Holky se s basketem teprve seznamují a připravují se na své první velké zápasy. Absolvovaly v posledních dnech několik zápasů a bylo vidět velké nasazení a chuť bojovat. Účastnily se velikonočního turnaje v Litoměřicích a Mini tygr Cupu v Praze. Tým se již setkal i se zahraničním soupeřem, s německým týmem Chemcats. Přejeme jim, aby jim seznamování s basketem přinášelo jen samou radost a aby poznaly nové kamarádky.

První oceňovanou kategorií byly U11. Tento tým pod vedením Petra Krupky a Šárky Dlouhé trénuje 2.rokem. Holky obsadily v Oblastním přeboru 2.místo. Stříbrné medaile si přinesly domů z velikonočního turnaje v Litoměřicích. Na republikovém finále obsadily holky 10.místo po strhující výhře nad ústeckou Slunetou.  Nejužitečnější hráčkou týmu v sezóně 2017/2018 se stala Klárka Lepší. Skokankou roku byla zvolena Nikolka Kekrtová. Nejúžasnějším fanouškem týmu byla Simona Suchá.

Další vyhlašovanou kategorií byl tým U12. Ten pod vedením Moniky a Marušky Matuškových zvítězil v Oblastním přeboru Severních Čech. Na republice obsadil 11. místo po nádherném zápase s domácím týmem z Klatov. Nejužitečnější hráčkou týmu se v této sezóně stala jeho kapitánka Anežka Hrubá a skokankou roku Klárka Hubená. Jako nelepší fanoušek byl vybrán a po zásluze oceněn Mojmír Dadejík.

Jedním z nejúspěšnějších týmů klubu byl v loňské sezóně tým U13. Pod vedením trenérské dvojice Moniky a Marušky Matuškových (a za nemalého přispění kondičního trenéra Kuby Novotného) vyhrály holky naprosto suverénně Oblastní přebor. V celorepublikovém srovnání se drží mezi předními týmy ČR, skončily na krásném 6. místě. Své zkušenosti tým sbíral i za hranicemi České republiky. Jako první tým Slovanu se zúčastnil Evropské ligy mládeže a dostal se do finálové osmičky turnaje. Jako B tým skončil v lize U14 na 4.místě skupiny B. Trofej pro nejužitečnější hráčku si odnesla Kája Bisová a jako skokanku týmu vybraly trenérky Káťu Ebertovou. Jako nejskvělejší fanynka týmu byla tentokrát vybrána Bára Vránová za neúnavnou podporu nejen hráček,ale i trenérek, za což ji děkujeme moc.

Jako další se nám představil tým U14 pod vedením trenérů Martina Chmela, Martina Markvarta a Tomáše Hrubého. Mají za sebou trochu smolnou sezónu, nepodařil se jim postup do extraligy mladších žákyň, ačkoliv tým kvalitativně na účast mezi nejlepšími určitě má. Suverénně tak vyhrál ligu skupiny B. Vše si holky vynahradily postupem do ligy U15, když po nádherném zápase s Karlovými Vary postoupily z 1. kola kvalifikace. Na velikonočním turnaji v Klatovech obsadily holky 5.místo. Během uplynulé sezóny udělal tým obrovský pokrok a my se těšíme na jejich zápasy v příští sezóně. Nejužitečnější hráčkou sezóny byla Naty Tomiová a hráčkou s největším zlepšením po zásluze Johanka Chvojková. Fanynka týmu Věrka Šálková se z ukončení sezóny omluvila, ale věříme, že ji získaný titul potěšil :-) .

Týmy v kategorii U15 jsme měli hned 2, A tým pod vedením Martina Chmela a Tomáše Hrubého obsadil 1. místo v Nadregionální soutěži,když se holkám nepodařilo probojovat se mezi ligové týmy a B tým pod vedením Rainy Smith nakonec skončil na 6. místě. Nejlepší hráčkou U15 se stala Káťa Petržilková a skokankou roku Klárka Karterová. Fanoušek týmu Tonda Petržilka projevil ohromnou radost.

Tým U17 pod  vedením trenéra Davida Matušky udržel ligu pro další sezónu, skončil na 5. místě. Na mezinárodním turnaji v Belgii získaly holky bronzové medaile. Velký podíl na úspěchu týmu měla její nejužitečnější hráčka Naty Badinková. V kategorii U17 jsme místo skokanky roku vyhlašovali srdcařku týmu, tou se stala Verča Bisová. Fanynkou týmu byla oceněna Radka Badinková.

Tým U19 skončil pod vedením Davida Matušky na 5. místě dorostenecké ligy. Na ukončení sezóny docházely holky tak nějak postupně, ale jsme rádi, že mezi nás ještě zavítaly. Nejužitečnější hráčkou týmu byla v uplynulé sezóně Lucka Mühlfeitová, která se také mohla pochlubit nejlepší docházkou během celé sezóny. Srdcařkou týmu byla vyhlášena Gába Tmějová.

A nakonec se představily naše ženy. V uplynulé sezóně jsme hráli 2 soutěže, 2. ligu žen a B tým složený především z vysokoškolaček, studujících v Praze, nastupoval v Přeboru Prahy. A tým se umístil pod vedením trenéra Martina Chmela na 5. místě, B tým pak skončil pod „vedením“ Marušky Matuškové na krásném 3. místě. Nejlepší hráčkou týmu se stala Raina Smith.

Poslední jmenovaná předala pomyslnou štafetu nejužitečnější hráčky klubu své nástupkyni Lucce Mühlfeitové.

Děkujeme všem, kdo pro nás krásný večer plný úsměvů a dobré nálady připravili. Děkujeme výboru Slovanu za další vydařenou akci.

Přejeme všem super prázdniny, nezapomínejte sportovat, ale i odpočívat. Užijte si to a v září se zase setkáme na palubovkách domácích i venkovních a u různých příležitostí.

Kompletní fotodokumentace z ukončení sezóny je zde: http://monim.rajce.idnes.cz/2018_ukonceni_sezony/

Jsme tu  pro vás

Váš Slovan

Sportem ke sblížení

Slovan Litoměřice se stal úspěšným žadatelem z evropských dotačních fondů -Euroregionu Labe. Společně s německým týmem z Chemnitzu tak uspořádá několik společných sportovních setkání, které  budou přínosné pro oba spřátelené kluby. Budeme mít možnost porovnat naše výkony s výkony stejně starých chemnitzkých koček. První část projektu „Sportem ke sblížení“ se rozběhne již tento víkend. Zavítají k nám hráčky kategorie U14 a U10 (v příští sezóně U15 a U11) a sehrají řadu utkání. Zúčastní se také basketbalového minikempu, který společně, stejně jako celý program, připravili Martin Chmel, David a Monika Matuškovi. Kempu se zúčastní i Raina Smith, hráčka ženského A týmu, která se vrací z Ameriky, aby mohla při nabitém programu asistovat. Vše bude probíhat v Kalich Aréně o tomto víkendu, 15.-17.6.. V rámci projektu jsme uspořádali turnaj kategorie U14, na kterém kromě Chemcats přivítáme ústeckou Slunetu. Pro kategorii U10 jsme připravili utkání s našimi týmy, v sobotu se utkají s nově vznikajícím týmem U10 a v neděli se staršími holčinami U11.

Tím ale společný projekt nekončí,  další fází je účast kategorií U17 a starších na srpnovém minikempu v německém Chemnitzu a na závěr společný kemp pro kategorie U14 a U12 (v příští sezóně), ten by měl proběhnou v lednu příštího roku také u německých přátel.

Věříme, že celý projekt bude pro hráčky a trenéry z obou stran hranic přínosem, a to nejen po sportovní stránce.

Sobotní zápasový program:

9,00-10,30 -zápas Chemcats U14 x Sluneta U14

10,30-12,00 – zápas Chemcats U10x Slovan Ltm U10

12,00 – 13,30 – zápas Sluneta U14 x Slovan Ltm U14

14,30 – 16,00 – zápas Chemcats U14 x  Slovan Ltm U14

Nedělní zápasový program:

9:00 – 10,30 Chemnitz U10 x Slovan U11

11:30 – 13,00 Slovan U14 x Chemnitz U14

Přijďte nás podpořit, zafandit nebo se jen podívat, všichni jste srdečně vítání.

Jsme tu pro vás

Váš Slovan

Slavnostní ukončení basketbalové sezóny 2017/2018

Zveme všechny hráčky, trenéry, rodiče a fanoušky dívčího litoměřického basketbalu na ukončení sezóny Slovanu Litoměřice. Čeká nás vyhlášení nejužitečnějších hráček všech kategorií. Připraven je výletní vláček na Slovaní cestu městem, soutěže pro malé i velké basketbalistky a nafouknuté překvapení :-) . Občerstvení a pití je zajištěno. Přineste drobné pohoštění na stůl. Basketbalová tématika vítána :-) . Těšíme se na vás.

Posezónní turnájek budoucích úúú čtrnáctek

V neděli přijaly naše budoucí U14 pozvánku od ústecké Slunety ne jednodenní turnájek. Odehrály 2 utkání, proti německému Ottendorfu a proti ústecké Slunetě. Týmy soupeřů tvořily hráčky převážně o rok starší, proto jsme neměli ani velká očekávání, chtěli jsme si prostě zahrát :-) . A chtěli jsme vyzkoušet, jestli zvládneme zápasové nasazení v „okleštěné sestavě“ budoucího již ligového týmu. Nejprve jsme nastoupili proti německým basketbalistkám, ty jsme přehráli jednoznačně rozdílem 66:31, ikdyž jsme jim občas dovolili lehké koše. Soupeř střídal volně, my jsme první zápas odehráli dle regulí U14, holky nastoupily vždy jen ve 3 čtvrtinách. Proti Ústí byla situace trochu jiná, čekal nás těžší soupeř a pro nás i zajímavější zápas, kdy jsme se museli vypořádat jednak s klíčovou hráčkou soupeře, na které stál výkon celého ústeckého týmu, ale i s důsledným zdvojováním u postranní čáry a silným tlakem na míč při přechodu na útočnou polovinu. Tady jsme obstáli tak na půl, uměli jsme to přehrát, ale jen když jsem se koncentrovali, někdy jsme se nechali dost pobláznit a zapomněli na dobře míněné rady :-) . Občas jsme nestihli pokrýt rychlý protiútok soupeře nebo jsme stihli návrat, ubránili první střelu, ale doskok a další střelu jsme už soupeři pustili. Klíčových bylo posledních 5 minut 2. čtvrtiny, kdy jsme dostali šňůru 16:0. Se Slunetou jsme sice prohráli 57:76, ale byl to pěkný zápas, holky hrály týmově a podařilo se jim pár opravdu pěkných akcí. Musíme si uvědomit,že jsme hráli proti starším soupeřkám a že za rok trénování se naše dovednosti posunou o velký kus dál. V obraně se nám líbil tlak na míč, kde  výborně pracuje Bětka a Kikča s Anežkou v přechodové fázi a pod košem Bísa.  Celkově jsme obsadili 2. místo a přivezli si tedy stříbrné medaile. Do All star pětky turnaje  trenéři vybrali Bětku a Kikču. Takže můžeme se  směle pustit do ligových bojů v příští sezóně. Holky se určitě neztratí. Děkujeme Slunetě za uspořádání turnaje a za přátelskou atmosféru. Rodičům díky za podporu :-) .

Body v 1. utkání: Menčíková 13, Klupáková 12, Bisová 12, Vránová 9, Ebertová 8, Hrubá 8, Netáhlová 2, Hasmanová 2, dále nastoupily Týřová, Stachová, Dadejíková

Body ve 2. utkání: Klupáková 12 (100%ní TH 6/6!!!), Ebertová 11, Vránová 9, Menčíková 8, Bisová 4, Hrubá 4, Hasmanová 2, Týřová 2, Dadejíková 2 (nutno podotknout, že z rychlého breaku), dále nastoupila Stachová

Přátelské utkání repre ženy ČRxMaďarsko v Roudnici

LÍSTKY UŽ MÁME – BUDOU K VYZVEDNUTÍ V ÚTERÝ NEBO VE STŘEDU PO TRÉNINKU U13 NA GYMPLU, V 17,00.

Ahoj fanoušci,

24.5. se uskuteční v roudnické hale přátelské utkání reprezentačního výběru žen ČR proti Maďarsku.

Vstupné bude zdarma.

Do 30.4. objednávejte vstupenky pro sebe i pro holky na info@slovanltm.cz.

Je to za humny, tak doufám, že nás pojede hodně.

Hezký den všem

Váš Slovan

Lístky objednali (sledujte, abyste tu byli, budu průběžně dopisovat): Janštová 3x, Vrátilovi 2x, Bísy 3x, Vránovi 6x, Klupákovi 4x, Hasmanovi 4x, Formánkovi 4x, Lepší 3x, Krebsíci 6x, Ftáčková 2x, Ebertovi 3x, Sajverovi 2x, Petržilkovi 4x, Badinkovi 3x, Zemanovi 2x, Kartrovi 3x, Mašíkovi 2x, Rupertovi 2x, Hrubky 2x

Turnaj pro budoucí U14

V neděli 3.6. jsme byli pozváni na jednodenní turnájek do Ústí. Zúčastní se ho 4 týmy. Kromě nás a pořadajícího UL také 2 německé kluby – Drážďany a Ottendorf.

ZMĚNA HRACÍCH ČASŮ

Hrát budeme ve 11,00 a 15,00 (Severní terasa). Odjezd z Ltm v 9,30. Ve 12,30 naplánován společný oběd (hráček, rodiče si vezmou s sebou sváču :-) )

Zúčastní se ho tým budoucích U14.

Nominace: Domča, Bětka, Bísa, Káťa, Kikča, Ebrtka, Sára, Anežka, Zuzka, Silva, Emča – potvrzeno

Díky

M+M

Skvělé 6. místo přivezly U13 z Národního finále v Ostravě

Před týdnem se naše U13 vrátily z poslední velké basketbalové akce této sezóny. Zúčastnily se Národního finále v Ostravě, odkud si přivezly nádherné 6.místo.  Tím potvrdily, že i nadále patří mezi nejlepší týmy České republiky a že se v konkurenci ostatních velkých mládežnických klubů neztrácejí. V základní skupině si poradily s týmy BSK TJ Jičín a SBŠ Ostrava, ikdyž hlavně první soupeř nás hodně potrápil, v půlce jsme prohrávali již o 10 bodů, ale famózní vstup do 2. půle vedený Bětkou a Ebrtkou nám zajistil cenné vítězství. S Ostravou byl zápas rozhodnutý od první poloviny zápasu, ve druhé jsme stav už jen udržovali. Výbornými obrannými zákroky zazářila Kikča, která si dobře poradila s nejlepší hráčkou soupeře. První místo ze skupiny nám zajistilo postup do čtvrtfinále, kde jsme se setkali s Basketbalovou školou Praha. Ještě před 2 lety na NF v Jičíně nás tým pražských tygřic přehrával, ale tentokrát se nic takového nedělo. Ikdyž si nakonec připsal vítězství soupeř, nebylo pro nás už tak nedosažitelné. S tygřicemi se určitě budeme potkávat i v lize U14. V dalším zápase nás čekalo Brno, poprvé jsme hráli v nové tělocvičně a těžce jsme se vyrovnávali s urputnou brněnskou obranou. Nicméně se nám podařilo zvítězit, ikdyž jen velmi těsně. V posledním utkání o 5. místo jsme podlehli BK Lokomotiva Karlovy Vary. Vstup do utkání byl velmi vydařený, vyhrávali jsme 7:0, ale do půlky se soupeř zkoncentroval a manko dotáhnul. S přechodem na útočnou půlku jsme, i přes pressing soupeře, problém neměli, trochu jsme se trápili na útočné polovině. V první polovině zápasu jsme nedokázali zastavit nejlepší hráčku soupeře. Po změně v sestavách jednotlivých pětek se to již podařilo, ale  chyběla nám chuť útočit a těžce jsme se prosazovali proti odstoupené obraně soupeře. Bojovným výkonem se snažila tým podpořit Bísa, ale k vítězství to už nestačilo. Nicméně i tento soupeř byl „na dostřel“. Konečné 6. místo je určitě výborný výsledek. 3 výhry a 2 prohry, 5 těžkých, vyrovnaných zápasů, to je bilance NF U13 v Ostravě. Jako nejlepší hráčka týmu byla oceněna Bětka a Bísa se umístila v All Star B pětce turnaje, ta byla složena z nejlepších hráček týmů na 6.-10. místě.

Děkujeme holkám za skvělou reprezentaci klubu a fanouškům za podporu.

Slovan Litoměřice reprezentovaly tyto hráčky: Menčíková, Vránová, Klupáková, Bisová, Týřová, Ebertová, Hrubá, Hasmanová, Dadejíková, Netáhlová, Vrátilová, Lepší, Krebsová, Hubená

Přejeme všem pohodový zbytek sezóny 2017/2018 a tréninky nepřestávají :-) .

Nový fanoušek českého minibasketbalu, aneb pískej rovinu, voe

a tak si postěžuji alespoň vám, nikdy nevíte, ke komu všemu se můj pohled na věc dostane…. :-)

V uplynulých dnech k nám zavítali fanoušci z celé republiky, a bylo se na co koukat… zatímco na hřišti holky bojovaly v duchu fair play a byly k vidění nádherné souboje nejmenších basketbalistek, na tribunách už to tak moc fair nebylo, play už tam samozřejmě nebylo vůbec.

Jak vypadá takový typický fanoušek českého minibasketbalu? V našem případě dětí do 11ti let?

Je vždy v barvách klubu, ne žádná lacná trika, „když už jedu takovú dálku, tak ať nějak vypadám, ne?“ Aby nebylo pochyb o tom, komu vlastně fandí, má na zádech číslo se jménem. To mi připadá celkem fajn, děti cítí podporu, klub cítí podporu, trenér cítí podporu, město cítí podporu, český basketbal cítí podporu. A jdeme dál, správný fanoušek má fandící nástroj, buben, píšťalku, klapačku, řehtačku, ťukačku, klepačku a „já budu, mámo, jen békat, já na to stejně neumím“. Tak to by bylo, přátelé, také fajn. Naučíme se nějaké ty fandící pokřiky a holky to požene dopředu. A máme tady první kámen úrazu – kdy se vlastně může troubit a bubnovat a békat? No nejlépe celý zápas, ale říkám ti, „ty hovado, netrub, když ta moje holka háže ty šestky, ne?“ A uhodili jsme hřebíček na hlavičku, totiž fanoušek českého minibasketbalu začíná být vulgární a myslí si, že se to v tom davu tak nějak ztratí. A přátelé, to už není ani trochu fajn. A tak děti kromě hlášek „Holky, do toho a jste nejlepší“ slyší i „Ty čů.., ta pí… s tou píšťalkou“ a tak…. Nad některými nadávkami je mi stydno a rozhodně bych nechtěla, aby tak mluvila paní učitelka před mými dětmi ve třídě. Ale českému fanouškovi minibasketbalu je to jedno, protože (a je tady kámen úrazu číslo 3) od rána pije, protože „venku je takový vedro, že se to nedá vydržet, Libuško“.

Dalším charakteristickým rysem tohoto fenoménu je, že je se vším nespokojený. Začne to tím, že českého fanouška špatně ubytujete. „Hele, Simčo, já jsem koukal na ty hotely v Liťáku, je to tam hrozně drahý, pojedem za těch dvěstěpade. „No jo, ale za těch dvěstěpade je ta postel tvrdší než za sedmset, není telka a minibar na pokoji. „Tak já celý rok dřu, abych tady běhal jako kretén, nemají tu výtah a kde je hotelová služba?“ Jídlo docela ujde, sice měl fanoušek chuť na svíčkovou a byla rajská, ale fanoušek je skromný a nějak se s tím popasuje.

Pouze, když jeho tým vyhraje, je ochoten trochu přimhouřit oko. Za nic to sice nestojí, ale ty holky to navzdory nepřízni osudu daly a my jsme dobrý. Takový český fanoušek by byl totiž ve všem lepší, lépe by pískal, lépe by trénoval, lépe by obsluhoval časomíru, lépe by… jenže teď na to nemá čas nám to ukázat a asi nikdy mít nebude.

Český fanoušek každému tyká, jedno, kolik vám je let, jak dlouho jste studoval, jste-li žena nebo muž, jaké máte postavení a už vůbec je mu jedno, kolik času trávíte tím, abyste trénoval, pískal, organizoval a vzdělával se. „Prostě, to jsi posral, to je vostuda, vždyť je to republika, ne?…Tobě je to asi úplně všechno jedno, ne?“ (konec citace). Vlastně ještě ne – „A pískej, rovinu!“. „Vždyť ta moje holka už má 4 fauly a sotva se jí dotkla, soupeřka má sice taky 4, ale ta hraje víc agresivně a jednou Terezku úmyslně plácla přes rameno.“

Tak já na to tykání navážu – český fanoušku minibasketbalu, prober se! Udělejme z místa, kde se setkávají naše děti, důstojné místo a nevšímejme si toho, kolikrát kdo zapískal kroky a faul, jestli hráčka soupeře právě stojí ve vteřinách a že Lucinka na časomíře špatně zmáčkla dvacetčtyřku. Naučme naše děti čestně vyhrávat, ale také prohrávat se silnějším soupeřem. Český fanoušku, fandi rovinu a fandi srdcem.

Omlouvám se všem slušným, usměvavým, nenadávajícím, nestěžujícím si, báječným fanouškům basketbalu. Je vás dost, nenechte se překřičet.

Vaše Monika Matušková, trenérka, organizátorka a ta, co chce, aby se k sobě lidi chovali slušně

 

Nejbližší události

Nejsou žádné plánované akce.

Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 1 329
  • Posledních 7 dní: 7 586
  • Posledních 30 dní: 30 620
  • Právě teď: 11