Ahoj, hrajeme oba dny od 10,00. V sobotu x Mostu, v neděli x Chomutovu. Sraz vždy v 9,00 na Kalichu.

Tady jsou základní informace:

Odjíždět se bude v cca 7,45 ve čtvrtek, podrobnosti ještě domluvíme. Odlet z Berlína 12,40.

Přílet do Berlína ve 23:35. Příjezd do Ltm kolem 3,00 v pondělí.

Pojedou 2 velká auta a 1 letadlo, řidičů mraky :-) .

Zkontrolujte si všichni pasy :-) . Do letadla 1 zavazadlo o rozměrech max 56 x 45 x 25 cm. Váhový limit 10 kg. Ivčo, narvaná taška jídlem nám jako příruční zavazadlo neprojde, toustovač vem jen cestovní :-) .

Sportovní hala (kdyby se chtěl někdo přijet podívat na nějaký zápas :-) ): Sadolin Sports Centre, Viljandi mnt. 69A, Rapla (www.sadolinspordihoone.ee)

Ubytování (společně s Ostravou, Bagirou a TTP Rigou): Valtu Sports Centreguesthouse, Saare 11, Kaerepere, Rapla County; je tu i plavecký bazén, vemte si s sebou plavky.

Cena pro doprovod: 100€ (90€ ubytování a tak +10€ transport z letiště a na letiště)

Naše zápasy:

pátek, 12,00 x Audentes; 19,30 x Riga

sobota, 9,00 x Rapla; 15,00 x BC Nokia

neděle, 10,30 x Ostrava

Těšíme se, mějte se fajn a opatrujte se v chladnějších dnech, které přijdou, ať odletíme v plné parádě :-) .

Vaše trenérky M+M

U14_strhující zápas s Hradcem

Ikdyž šlo o zápas NRL kategorie U15, do zápasu zasáhly z obou stran pouze hráčky kategorie U14. Pokusíme se shrnout, jak k včerejšímu nečekanému zázraku došlo.

Takže asi takto očima nezávislého pozorovatele:

15,00 – Hradec přijíždí busem do Litoměřic

15,10 – paní trenérka vytahuje z trouby poslední várku moravských koláčků

15,20 – na Kalich doráží první litoměřické hráčky, paní trenérka dobíhá též (pozn. – Hradec se již 15 minut rozcvičuje)

15,24 – dorazila Ebrtka s dresy a další hráčky

15,25 – holky prosí, jestli si mohou vzít koláček, paní V. se přimlouvá a tak je jim 1 dovolen (jak se později ukázalo, bylo to dobré rozhodnutí)

15,42 – je 18 minut do začátku utkání, hradecký trenér se ptá paní trenérky, kde má hráčky (pozn. – Hradec se stále rozcvičuje)

15.43 - holky vychází z šatny, protože musely počkat na Bísu, která přijela z odpoledňáku

15,44 – litoměřické hráčky se rozcvičují

15,55  – dostávají pokyn od paní trenérky, aby zrychlily

16,00 – dobíhá Maruška z Prahy, Bíse se ulevilo, protože Maruška umí pěkně kreslit na trenérskou tabulku, paní trenérka ji zatím zničila prvním nákresem lihovou fixou

16,02 – Hradec vede 4:0, holkám to nepadá; diváci zatím neví

16,12 – Litoměřice vedou nad Hradcem 8:4; Maruška vybízí paní trenérku, ať to vyfotí a dá na fb, že vedeme chvíli nad Hradcem

16,19- Litoměřice vedou nad Hradcem 12:4, litoměřičtí fanouškové se budí z letargie, volají ostatní litoměřické fanoušky, babičky a kamarády a nevěří svým očím

16,24 – nastupuje nová,úderná a hlavně běhavá a odpočatá pětka Hradce, vyvíjí velký tlak na míč a daří se jim stáhnout výsledek na 12:11

16.29- litoměřické hráčky rozhodně nechtějí dát Hradci nic zadarmo, Domča vyváží míč, přihrává Ebrtce, ta Bíse, a vyhráváme 20:11, jo,mezitím dala koš ještě Bětka a Kikča

16,40 – končí 2. čtvrtina, na pauzu není čas, dáváme 5 minut, holky se vydýchají a běží zase na hřiště, na Kalich už dorazili kolemjdoucí, kterým Ivča zatím o přestávku prodala lístky

16,41 – Radek přibíhá z práce, odhazuje krupiérskou tyčku a přijímá sázky na výhru (kurz je i přes slibný začátek nelichotivý)

16,42 – halou prochází nenápadně zástup hokejistů, aby se podívali, jak se v Litoměřicích má hrát

16,43 – Mojmír se probudil

17,00 – jsou to nervy, po 3. čtvrtině stav 33:32, ze zámoří chodí nervózní smsky, ve Mlejně se pracuje jen na 50%, v zubařské ordinaci je to dnes trochu nervóznější než obvykle

17,05 – prohráváme 34:38

17,10 – vedeme 42:40

17,12 – je srovnáno, vyhráváme o 2, srovnáno, vyhráváme o 2,srovnáno, vyhráváme o 2, srovnáno, prohráváme o 2, srovnáno a jde se prodlužovat

17,20 – ještě, že jsou holky plné sil, připravené na prodloužení

17,22 – dostáváme 1. koš, ale srovnáváme, pokračuje to stejně

17,30 – celá lavička se drží za ruce a fandí holkám na hřišti (normálně by byla paní trenérka dojatá a plakala by jako kr.. želva, ale adrenalin stoupá)

17,35 – Bísa se naštve, dá 7 bodů v řadě a je to tady

17,40 – tribuny jásají, hráčky jásají, trenérky jásají, vítězství nad Hradcem? Co jako? Tady to někdo nečekal? (pozn. – Hradec se přestal rozcvičovat)

Možná ty časy úplně nesedí a možná ani nesedí postavy, které v dramatu vystupovaly, ale radost na konci utkání byla obrovská a zasloužená. Za předvedený výkon holek jsme pyšné jako blázen. Kdo jako letos porazil Hradec? Možná nepřijely z Hradce nějaké hráčky, možná takový odpor nečekali, možná jsme je zaskočili. Ikdyž se to už třeba podruhé nepovede, to, co se odehrálo včera na Kalichu je pro nás nakopnutí do další práce. Holkám patří neskutečná pochvala za předvedený výkon, za to, že v tom utkání nechaly na hřišti úplně všechno, za to, že jim holky z lavičky fandily, za to, že to prostě chtěly vyhrát. Ztratili jsme spoustu míčů a zahodili hodně přihrávek, ale uměli jsem je získat zpět a hráli jsme celou dobu s hlavou nahoře a byla cítit obrovská energie.

Díky holky, jste prostě nejlepší. Zažijeme hodně výher a hodně proher, ale jen málo takových utkání jako bylo to včera. Nádhera.

U15B_zápasy s Brandýsem

Mám tu malý restík, ohledně komentáře k zápasům proti Brandýsu, ale co mám psát po včerejším strhujícím zápasu s Hradcem? Tak já na to zkusím chvíli nemyslet :-) .

S Brandýsem jsme vyhráli oba zápasy s přehledem 61:31 a 63:42. Brandýsu chyběly klíčové hráčky, tak se hrálo na pohodu, všichni si zahráli. Střelecky excelovala v prvním zápase Ebrtka, ve druhém Bětka.

Celkově jsem rádi, že jsme se do NRL U15 přihlásili, jsou to pro holky skvělé zápasy, trochu „nevýhodou“ je,  že mohou nastoupit ve všech čtvrtinách, takže nás soutěž úplně nepřipravuje na zápasy U14.

Statistiky zkoukněte na čbf :-) .

Hezký den všem

M+M

Jak se hrálo o víkendu

Začněme tentokrát u nejstarších. Dorostenky U19 zajížděly na Slovanku a Aritmu. Sobotní zápas se příliš nevydařil a holky odvážely prohru 32:58. V neděli už předvedly lepší výkon a Aritmu porazily 59:45. Budeme muset zabrat, zatím máme v lize jedinou výhru. Čekají nás teď Klatovy a Plzeň.

V kategorii U15 byl A tým úspěšný napůl. V sobotu si neporadil s USK Praha a prohrál 52:80, ikdyž do poloviny byl zápas hodně vyrovnaný. Nejvíce bodovaly Krebsová a Tomiová. V nedělním zápase předvedly holky suverénní výkon a deklasovaly Slovanku Praha výsledkem 81:34, když po celou dobu zápasu byly lepším týmem. K vítězství pomohly body nejlepších střelkyň Tomiové a Míčkové. Vítězství nad Slovankou nás posouvá téměř v polovině základní části na 4. místo ligy U15, což by byl skvělý výsledek. Držíme holkám palce, ať se jim podaří další zápasy, a to s ústeckou Slunetou.

B tým nastoupil v neděli 2x proti týmu BK Brandýs nad Labem a zvítězil jednoznačně 61:31 a 63:42.  Nejlepšími střelkyněmi byla v 1. utkání Ebertová a ve druhém Vránová. Holky předvádí ve starší kategorii solidní výkony, škoda, že nebyly skupiny jinak rozlosovány, mohli jsme pomýšlet i na postup do ligy U15, která by nám určitě slušela.

U12 vyrazily do Děčína, který také 2x porazily, ikdyž jde o kategorii starší (U13) a náš tým zápasí pořád s marodkou. Výsledky 45:17 a 46:14 nám dělají radost. Zatím zůstáváme s Chomutovem neporaženým týmem. Další zápas nás čeká již tento pátek, od 16,30 proti Slunetě. Přijďte holky podpořit na Kalich, budeme se těšit.

A nakonec se o víkendu představily i naše U11. Herně vyspělejší část hráček odcestovala s U12 do Děčína, a tak to bylo pro zbylé statečné bojovnice hodně nelehký úkol. Nakonec holky prohrály v obou zápasech vysoko, i s Lovosicemi, i s Českou Lípou. Byla znát velká věková (i výšková) převaha, ale sympatické bylo, že holky bojovaly až do konce obou zápasů.

Děkujeme všem fanouškům za skvělou kulisu během utkání a těšíme se na další…

Váš Slovan

U15B_víkend

Ahoj,

hrajeme v neděli,od 11,00 a 13,00 s Brandýsem.

Sraz na Kalichu v 10,00.

Poprvé v kompletní sestavě :-) .

Krásný den přejí M+M

U15B_v pondělí 15.10. předehráváme zápas s Hradcem

Ahoj holky, dvojzápas s Hradcem předehrajeme v pondělí, 15.10. Bude se hrát od 16,00-19,00. Měli bychom odehrát oba zápasy. Sraz bude v 15,30. Pro ty, co mají odpoledňák – doražte co nejdříve. Prosili bychom komplet sestavu :-) . O předehrání nás požádal Hradec, kvůli podzimním prázdninám.

Hezký den

trenérky M+M

U14_středeční tréninky na gymplu

Ahoj, středeční tréninky U14 na gymplu jsou do odvolání posunuty od 16,30-18,00. Díky a hezký den všem. Trenérky M+M

U14_sparťanské odpoledne

V neděli nás v kategorii U14 čekal klíčový ligový zápas se Spartou Praha a byla to vcelku pěkná podívaná. Předzápasové pokyny byly jasné – hrát na 100% a zodpovědně, bez faulů. A holky se snažily. Do zápasu jsme vkročili vcelku dobře, ikdyž v první čtvrtině bylo spoustu neproměněných akcí. Hrálo se ve vysokém tempu a bylo to náročně pro obě strany. První čtvrtina byla také velmi vyrovnaná, 9:11. Klíčová byla 2. čtvrtina, ve které Ebrtka nasbírala 4 fauly a musela střídat a také Domča, která přijela, ikdyž není zdravotně úplně fit, potřebovala vystřídat po pár odehraných minutkách. A tak se nám nepodařilo udržet slibný výsledek z 1. čtvrtiny a prohráli jsme 9:28. Ale holky nejsou zvyklé něco vzdávat nebo dávat soupeřům bez boje, proto jsme viděli úžasnou druhou půlku zápasu, kde holky sice kvůli soupeřově pressingu ztratily hodně míčů, ale taky jich dokázaly hodně vybojovat zpátky. A pokud se jim s chladnou hlavou podařilo přejít na útočnou půlku, tak soupeře nemilosrdně trestaly. Neskutečnou jízdu předvedla Kikča, která dávala jeden koš za druhým, také díky skvělé práci Bětky a ostatních hráček při přechodu na útočnou polovinu. Skvěle zahrály i Bísa s Anežkou a Ebrtka ve druhé polovině zápasu, Emča zahrála svůj zatím nejlepší zápas, líbila se nám především při obranných zákrocích a výborně doplňovala týmový výkon. Sečteno, podtrženo, musíme dál makat, a to ještě trochu víc, chodit na všechny tréninky a udělat maximum pro to, abychom příště byli zase o něco lepší. Protože, pokud chceme patřit mezi nejlepší,musíme i umět porážet ty nejlepší. Fanouškům posíláme jedničku s hvězdičkou, protože ocenili holek sympatický výkon a ikdyž jsem nakonec prohráli o 20 bodů, bylo slyšet, že holky podporují. Díky, díky, díky. V dalších zápasech nás čeká Most s Chomutovem, přivítáme je na domácí palubovce 20. a 21.10.

Body v utkání: Klupáková 21, Bisová 15, Vránová 6, Ebertová 6, Hrubá 5, Menčíková 4, dále nastoupily Netáhlová, Krebsová, Lepší, Vrátilová, Stachová, Dadejíková