Sportem ke sblížení

Slovan Litoměřice se stal úspěšným žadatelem z evropských dotačních fondů -Euroregionu Labe. Společně s německým týmem z Chemnitzu tak uspořádá několik společných sportovních setkání, které  budou přínosné pro oba spřátelené kluby. Budeme mít možnost porovnat naše výkony s výkony stejně starých chemnitzkých koček. První část projektu „Sportem ke sblížení“ se rozběhne již tento víkend. Zavítají k nám hráčky kategorie U14 a U10 (v příští sezóně U15 a U11) a sehrají řadu utkání. Zúčastní se také basketbalového minikempu, který společně, stejně jako celý program, připravili Martin Chmel, David a Monika Matuškovi. Kempu se zúčastní i Raina Smith, hráčka ženského A týmu, která se vrací z Ameriky, aby mohla při nabitém programu asistovat. Vše bude probíhat v Kalich Aréně o tomto víkendu, 15.-17.6.. V rámci projektu jsme uspořádali turnaj kategorie U14, na kterém kromě Chemcats přivítáme ústeckou Slunetu. Pro kategorii U10 jsme připravili utkání s našimi týmy, v sobotu se utkají s nově vznikajícím týmem U10 a v neděli se staršími holčinami U11.

Tím ale společný projekt nekončí,  další fází je účast kategorií U17 a starších na srpnovém minikempu v německém Chemnitzu a na závěr společný kemp pro kategorie U14 a U12 (v příští sezóně), ten by měl proběhnou v lednu příštího roku také u německých přátel.

Věříme, že celý projekt bude pro hráčky a trenéry z obou stran hranic přínosem, a to nejen po sportovní stránce.

Sobotní zápasový program:

9,00-10,30 -zápas Chemcats U14 x Sluneta U14

10,30-12,00 – zápas Chemcats U10x Slovan Ltm U10

12,00 – 13,30 – zápas Sluneta U14 x Slovan Ltm U14

14,30 – 16,00 – zápas Chemcats U14 x  Slovan Ltm U14

Nedělní zápasový program:

9:00 – 10,30 Chemnitz U10 x Slovan U11

11:30 – 13,00 Slovan U14 x Chemnitz U14

Přijďte nás podpořit, zafandit nebo se jen podívat, všichni jste srdečně vítání.

Jsme tu pro vás

Váš Slovan

Slavnostní ukončení basketbalové sezóny 2017/2018

Zveme všechny hráčky, trenéry, rodiče a fanoušky dívčího litoměřického basketbalu na ukončení sezóny Slovanu Litoměřice. Čeká nás vyhlášení nejužitečnějších hráček všech kategorií. Připraven je výletní vláček na Slovaní cestu městem, soutěže pro malé i velké basketbalistky a nafouknuté překvapení :-) . Občerstvení a pití je zajištěno. Přineste drobné pohoštění na stůl. Basketbalová tématika vítána :-) . Těšíme se na vás.

TYGR minicup U10

V sobotu 2.6. a  v neděli 3.6. vyjely naše nejmladší holčičky, které v drtivé většině začaly s basketbalem v letošní sezóně, na svůj první velký turnaj do Prahy, Radotína. Cílem účasti bylo sbírání zkušeností a zjištění, kde bychom chtěli a snad i mohli za rok „herně“ být. Náš tým byl na turnaji úplně nejmladší (byl složen z hráček převážně ročníku 2009 a 2010, měli jsme s sebou i jednu hráčku ročníku 2011 a jednu 2012) a zjevně nejméně zkušený. Turnaje se zúčastnilo celkem 18 týmů (r. 2008 a ml.), dívčích týmů tam bylo 6, 2 týmy byly smíšené a ostatní týmy byly chlapecké. Výsledky pro nás nebyly podstatné, spíše snaha a píle našich hráček, která se utkání od utkání zlepšovala, a to bylo to nejdůležitější. Do turnaje nastoupily tyto hráčky: Folbrechtová Kateřina, Stachová Nela, Bartošková Sylvie, Dvořáková Lucie, Hodysová Karolína, Pechatá Adéla, Stojanovová Marie, Šantorová Tereza, Víšková Stella, Woznicka Eva, Zemanová Anna, Grindlerová Johanka, Svobodová Nika, Tumová Julie, Galiová Matylda Bella. Nejlepší hráčkou týmu byla vybrána Adélka Pechatá a úplně nejmladšími hráčkami turnaje byly Tylda Galiová a Julča Tumová.
Tým U10 čeká za 14 dní ještě odehrání přátelského utkání proti Chemnitz Cats (U10) v Litoměřicích a další utkání budou od září.

Týmy mini a přípravky (U8-U13) se budou ještě doplňovat z náboru nových hráček, který probíhá průběžně celý rok. Ve středu, 6.6.2018 od 17:00 v ZŠ Havlíčkova proběhne ukázkový trénink pro nové zájemkyně. Nábor je zaměřen hlavně na hráčky r. 2008-2012, ale přijít mohou i další, určitě si s nimi poradíme :-)

Posezónní turnájek budoucích úúú čtrnáctek

V neděli přijaly naše budoucí U14 pozvánku od ústecké Slunety ne jednodenní turnájek. Odehrály 2 utkání, proti německému Ottendorfu a proti ústecké Slunetě. Týmy soupeřů tvořily hráčky převážně o rok starší, proto jsme neměli ani velká očekávání, chtěli jsme si prostě zahrát :-) . A chtěli jsme vyzkoušet, jestli zvládneme zápasové nasazení v „okleštěné sestavě“ budoucího již ligového týmu. Nejprve jsme nastoupili proti německým basketbalistkám, ty jsme přehráli jednoznačně rozdílem 66:31, ikdyž jsme jim občas dovolili lehké koše. Soupeř střídal volně, my jsme první zápas odehráli dle regulí U14, holky nastoupily vždy jen ve 3 čtvrtinách. Proti Ústí byla situace trochu jiná, čekal nás těžší soupeř a pro nás i zajímavější zápas, kdy jsme se museli vypořádat jednak s klíčovou hráčkou soupeře, na které stál výkon celého ústeckého týmu, ale i s důsledným zdvojováním u postranní čáry a silným tlakem na míč při přechodu na útočnou polovinu. Tady jsme obstáli tak na půl, uměli jsme to přehrát, ale jen když jsem se koncentrovali, někdy jsme se nechali dost pobláznit a zapomněli na dobře míněné rady :-) . Občas jsme nestihli pokrýt rychlý protiútok soupeře nebo jsme stihli návrat, ubránili první střelu, ale doskok a další střelu jsme už soupeři pustili. Klíčových bylo posledních 5 minut 2. čtvrtiny, kdy jsme dostali šňůru 16:0. Se Slunetou jsme sice prohráli 57:76, ale byl to pěkný zápas, holky hrály týmově a podařilo se jim pár opravdu pěkných akcí. Musíme si uvědomit,že jsme hráli proti starším soupeřkám a že za rok trénování se naše dovednosti posunou o velký kus dál. V obraně se nám líbil tlak na míč, kde  výborně pracuje Bětka a Kikča s Anežkou v přechodové fázi a pod košem Bísa.  Celkově jsme obsadili 2. místo a přivezli si tedy stříbrné medaile. Do All star pětky turnaje  trenéři vybrali Bětku a Kikču. Takže můžeme se  směle pustit do ligových bojů v příští sezóně. Holky se určitě neztratí. Děkujeme Slunetě za uspořádání turnaje a za přátelskou atmosféru. Rodičům díky za podporu :-) .

Body v 1. utkání: Menčíková 13, Klupáková 12, Bisová 12, Vránová 9, Ebertová 8, Hrubá 8, Netáhlová 2, Hasmanová 2, dále nastoupily Týřová, Stachová, Dadejíková

Body ve 2. utkání: Klupáková 12 (100%ní TH 6/6!!!), Ebertová 11, Vránová 9, Menčíková 8, Bisová 4, Hrubá 4, Hasmanová 2, Týřová 2, Dadejíková 2 (nutno podotknout, že z rychlého breaku), dále nastoupila Stachová

Přátelské utkání repre ženy ČRxMaďarsko v Roudnici

LÍSTKY UŽ MÁME – BUDOU K VYZVEDNUTÍ V ÚTERÝ NEBO VE STŘEDU PO TRÉNINKU U13 NA GYMPLU, V 17,00.

Ahoj fanoušci,

24.5. se uskuteční v roudnické hale přátelské utkání reprezentačního výběru žen ČR proti Maďarsku.

Vstupné bude zdarma.

Do 30.4. objednávejte vstupenky pro sebe i pro holky na info@slovanltm.cz.

Je to za humny, tak doufám, že nás pojede hodně.

Hezký den všem

Váš Slovan

Lístky objednali (sledujte, abyste tu byli, budu průběžně dopisovat): Janštová 3x, Vrátilovi 2x, Bísy 3x, Vránovi 6x, Klupákovi 4x, Hasmanovi 4x, Formánkovi 4x, Lepší 3x, Krebsíci 6x, Ftáčková 2x, Ebertovi 3x, Sajverovi 2x, Petržilkovi 4x, Badinkovi 3x, Zemanovi 2x, Kartrovi 3x, Mašíkovi 2x, Rupertovi 2x, Hrubky 2x

Turnaj pro budoucí U14

V neděli 3.6. jsme byli pozváni na jednodenní turnájek do Ústí. Zúčastní se ho 4 týmy. Kromě nás a pořadajícího UL také 2 německé kluby – Drážďany a Ottendorf.

ZMĚNA HRACÍCH ČASŮ

Hrát budeme ve 11,00 a 15,00 (Severní terasa). Odjezd z Ltm v 9,30. Ve 12,30 naplánován společný oběd (hráček, rodiče si vezmou s sebou sváču :-) )

Zúčastní se ho tým budoucích U14.

Nominace: Domča, Bětka, Bísa, Káťa, Kikča, Ebrtka, Sára, Anežka, Zuzka, Silva, Emča – potvrzeno

Díky

M+M

Skvělé 6. místo přivezly U13 z Národního finále v Ostravě

Před týdnem se naše U13 vrátily z poslední velké basketbalové akce této sezóny. Zúčastnily se Národního finále v Ostravě, odkud si přivezly nádherné 6.místo.  Tím potvrdily, že i nadále patří mezi nejlepší týmy České republiky a že se v konkurenci ostatních velkých mládežnických klubů neztrácejí. V základní skupině si poradily s týmy BSK TJ Jičín a SBŠ Ostrava, ikdyž hlavně první soupeř nás hodně potrápil, v půlce jsme prohrávali již o 10 bodů, ale famózní vstup do 2. půle vedený Bětkou a Ebrtkou nám zajistil cenné vítězství. S Ostravou byl zápas rozhodnutý od první poloviny zápasu, ve druhé jsme stav už jen udržovali. Výbornými obrannými zákroky zazářila Kikča, která si dobře poradila s nejlepší hráčkou soupeře. První místo ze skupiny nám zajistilo postup do čtvrtfinále, kde jsme se setkali s Basketbalovou školou Praha. Ještě před 2 lety na NF v Jičíně nás tým pražských tygřic přehrával, ale tentokrát se nic takového nedělo. Ikdyž si nakonec připsal vítězství soupeř, nebylo pro nás už tak nedosažitelné. S tygřicemi se určitě budeme potkávat i v lize U14. V dalším zápase nás čekalo Brno, poprvé jsme hráli v nové tělocvičně a těžce jsme se vyrovnávali s urputnou brněnskou obranou. Nicméně se nám podařilo zvítězit, ikdyž jen velmi těsně. V posledním utkání o 5. místo jsme podlehli BK Lokomotiva Karlovy Vary. Vstup do utkání byl velmi vydařený, vyhrávali jsme 7:0, ale do půlky se soupeř zkoncentroval a manko dotáhnul. S přechodem na útočnou půlku jsme, i přes pressing soupeře, problém neměli, trochu jsme se trápili na útočné polovině. V první polovině zápasu jsme nedokázali zastavit nejlepší hráčku soupeře. Po změně v sestavách jednotlivých pětek se to již podařilo, ale  chyběla nám chuť útočit a těžce jsme se prosazovali proti odstoupené obraně soupeře. Bojovným výkonem se snažila tým podpořit Bísa, ale k vítězství to už nestačilo. Nicméně i tento soupeř byl „na dostřel“. Konečné 6. místo je určitě výborný výsledek. 3 výhry a 2 prohry, 5 těžkých, vyrovnaných zápasů, to je bilance NF U13 v Ostravě. Jako nejlepší hráčka týmu byla oceněna Bětka a Bísa se umístila v All Star B pětce turnaje, ta byla složena z nejlepších hráček týmů na 6.-10. místě.

Děkujeme holkám za skvělou reprezentaci klubu a fanouškům za podporu.

Slovan Litoměřice reprezentovaly tyto hráčky: Menčíková, Vránová, Klupáková, Bisová, Týřová, Ebertová, Hrubá, Hasmanová, Dadejíková, Netáhlová, Vrátilová, Lepší, Krebsová, Hubená

Přejeme všem pohodový zbytek sezóny 2017/2018 a tréninky nepřestávají :-) .

Mladší dorostenky přivezly z Belgie bronz

Mladší dorostenky byly na zkušené a odehrály mezinárodní turnaj v belgickém Wanze.  Turnaj proběhl od středy, 9.5. do neděle, 13.5. a jde o největší turnaj v Belgii a zúčastnili se ho týmy z Francie, Nizozemí, Belgie, Litvy, Polska a České republiky. V kategorii U16 bylo celkem 15 týmů a holky postupně odehrály celkem 7 kvalitních (zkrácených) utkání, 5x vyhrály a 2x odešly poražené.

Základní skupina: Slovan Litoměřice vs. Bretteville Basket Cingal (FR) 31:21, La Villersoise (BE) vs. Slovan Litoměřice 26:21, Slovan Litoměřice vs. AS Saint Denis Sanvic (FR) 31:29, BC Cointe (BE) vs. Slovan Litoměřice 24:39

Finálová skupina: BC Ciney (BE) vs. Slovan Litoměřice 34:39, EMBC Blégny (BE) vs. Slovan Litoměřice 34:31

o konečné 3. místo: UKS Lider Swarzedz (PL) vs. Slovan Litoměřice 24:36

Za tým Slovanu Litoměřice nastoupily: Naty Badinková, Verča Bisová, Verča Mašíková, Verča Prejzová, Sára Schwarzová, Klárka Karterová, Katka Petržilková, Verča Sajverová, Terka Zemanová, Terka Krebsová, Barka Míčková a Naty Tomiová. Tým vedl trenér David Matuška.

Naty Badinková byla navíc vybrána do All stars utkání mezi celkem 20 hráček a hráčů.

Mimo kvalitních utkání si holky stihly prohlédnout Brusel a prostě si pobyt v Belgii užít.

Komentář trenéra: „Turnaj přinesl to, co jsme chtěli, kvalitní a vyrovnaná utkání. Mohli jsme při troše štěstí dopadnout i lépe, za úspěch jsem považoval první čtyřku a to vyšlo. Máme radost, že můžeme hráčkám přinášet nejen basketbalové zkušenosti, ale spoustu další nezapomenutelných zážitků :-)

Nový fanoušek českého minibasketbalu, aneb pískej rovinu, voe

a tak si postěžuji alespoň vám, nikdy nevíte, ke komu všemu se můj pohled na věc dostane…. :-)

V uplynulých dnech k nám zavítali fanoušci z celé republiky, a bylo se na co koukat… zatímco na hřišti holky bojovaly v duchu fair play a byly k vidění nádherné souboje nejmenších basketbalistek, na tribunách už to tak moc fair nebylo, play už tam samozřejmě nebylo vůbec.

Jak vypadá takový typický fanoušek českého minibasketbalu? V našem případě dětí do 11ti let?

Je vždy v barvách klubu, ne žádná lacná trika, „když už jedu takovú dálku, tak ať nějak vypadám, ne?“ Aby nebylo pochyb o tom, komu vlastně fandí, má na zádech číslo se jménem. To mi připadá celkem fajn, děti cítí podporu, klub cítí podporu, trenér cítí podporu, město cítí podporu, český basketbal cítí podporu. A jdeme dál, správný fanoušek má fandící nástroj, buben, píšťalku, klapačku, řehtačku, ťukačku, klepačku a „já budu, mámo, jen békat, já na to stejně neumím“. Tak to by bylo, přátelé, také fajn. Naučíme se nějaké ty fandící pokřiky a holky to požene dopředu. A máme tady první kámen úrazu – kdy se vlastně může troubit a bubnovat a békat? No nejlépe celý zápas, ale říkám ti, „ty hovado, netrub, když ta moje holka háže ty šestky, ne?“ A uhodili jsme hřebíček na hlavičku, totiž fanoušek českého minibasketbalu začíná být vulgární a myslí si, že se to v tom davu tak nějak ztratí. A přátelé, to už není ani trochu fajn. A tak děti kromě hlášek „Holky, do toho a jste nejlepší“ slyší i „Ty čů.., ta pí… s tou píšťalkou“ a tak…. Nad některými nadávkami je mi stydno a rozhodně bych nechtěla, aby tak mluvila paní učitelka před mými dětmi ve třídě. Ale českému fanouškovi minibasketbalu je to jedno, protože (a je tady kámen úrazu číslo 3) od rána pije, protože „venku je takový vedro, že se to nedá vydržet, Libuško“.

Dalším charakteristickým rysem tohoto fenoménu je, že je se vším nespokojený. Začne to tím, že českého fanouška špatně ubytujete. „Hele, Simčo, já jsem koukal na ty hotely v Liťáku, je to tam hrozně drahý, pojedem za těch dvěstěpade. „No jo, ale za těch dvěstěpade je ta postel tvrdší než za sedmset, není telka a minibar na pokoji. „Tak já celý rok dřu, abych tady běhal jako kretén, nemají tu výtah a kde je hotelová služba?“ Jídlo docela ujde, sice měl fanoušek chuť na svíčkovou a byla rajská, ale fanoušek je skromný a nějak se s tím popasuje.

Pouze, když jeho tým vyhraje, je ochoten trochu přimhouřit oko. Za nic to sice nestojí, ale ty holky to navzdory nepřízni osudu daly a my jsme dobrý. Takový český fanoušek by byl totiž ve všem lepší, lépe by pískal, lépe by trénoval, lépe by obsluhoval časomíru, lépe by… jenže teď na to nemá čas nám to ukázat a asi nikdy mít nebude.

Český fanoušek každému tyká, jedno, kolik vám je let, jak dlouho jste studoval, jste-li žena nebo muž, jaké máte postavení a už vůbec je mu jedno, kolik času trávíte tím, abyste trénoval, pískal, organizoval a vzdělával se. „Prostě, to jsi posral, to je vostuda, vždyť je to republika, ne?…Tobě je to asi úplně všechno jedno, ne?“ (konec citace). Vlastně ještě ne – „A pískej, rovinu!“. „Vždyť ta moje holka už má 4 fauly a sotva se jí dotkla, soupeřka má sice taky 4, ale ta hraje víc agresivně a jednou Terezku úmyslně plácla přes rameno.“

Tak já na to tykání navážu – český fanoušku minibasketbalu, prober se! Udělejme z místa, kde se setkávají naše děti, důstojné místo a nevšímejme si toho, kolikrát kdo zapískal kroky a faul, jestli hráčka soupeře právě stojí ve vteřinách a že Lucinka na časomíře špatně zmáčkla dvacetčtyřku. Naučme naše děti čestně vyhrávat, ale také prohrávat se silnějším soupeřem. Český fanoušku, fandi rovinu a fandi srdcem.

Omlouvám se všem slušným, usměvavým, nenadávajícím, nestěžujícím si, báječným fanouškům basketbalu. Je vás dost, nenechte se překřičet.

Vaše Monika Matušková, trenérka, organizátorka a ta, co chce, aby se k sobě lidi chovali slušně

 

U12_víkendová akce

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali mostecký Baník a musím říct, že z návštěvy mosteckých přátel basketbalu jsem ještě stále rozčarovaná. Říkala jsem si, že  (posilněna o poznatky moderní psychologie) – počkám s komentářem do dalšího dne a že řeknu až to druhé, co mě napadne, ale napadají mě stále stejné myšlenky a přísloví typu- kdo che psa bít…. a pro dobrotu…. a taky mě pořád (fakt nevím proč) napadá úderné heslo „ani zrno nazmar“, ale to jsem nepochopila a nevím, jak ho v této souvislosti použít.

Ale abychom se vrátili na začátek našeho příběhu. Vše začalo ještě v základní části, kdy přišel první požadavek od mostecké trenérky, a to takový, jestli by mohlo nastoupit pár kluků, protože má málo hráček a zápas by neodehrála, ale že to máme stejně vyhrané. Řekla jsem si, proč ne, o NF se bude stejně rozhodovat až v kvalifikaci a pojďme si tedy zahrát. Tak jsme si tedy zahráli a jak předvídala paní trenérka, skutečně jsme vyhráli, a to jednoznačným rozdílem. Mostu chyběly některé hráčky, zápasy jsme odehrály v klidu a my se radovali, že už je vše v regionálních vztazích na úrovni minižákovských kategorií v pořádku.

A šlo se do finále… Měli jsme odehrát 4 kvalifikační utkání o postup na Národní finále. A přišel další požadavek od paní trenérky. Zase měla málo hráček, ale poslední jednoznačný zápas tolik zřejmě nevyhovoval představám Baníku, tak byla na světě další nabídka – že by nastoupilo pár děvčat starších, ale že stejně nemá Most dostatek hráček a že stejně postoupíme my a…. Tak jsem si znovu řekla, proč ne. Ale upozornila jsem paní trenérku, že rodiče, ani hráčky o tom neví a že bych chtěla, aby si holky postup na NF vybojovaly, aby nedostaly nic zadarmo jen proto, že soupeři se rozpadl tým. A tak se znovu bojovalo a holky obrátily nepříznivý vývoj druhého zápasu, zabojovaly a vezli jsme si z Mostu 2 vítězství a pocit dobře odvedené práce. V zápise nebyla o tom, že nastoupily starší hráčky ani zmínka a my jsme vznesli první požadavek, že už nechceme hrát utkání, která nemají smysl, ať se Most z kvalifikace odhlásí. A přišel návrh číslo 3, že Most oficiálně požádá o zapsání starších hráček na soupisku a zápasy dohrajeme.

Dobře, řekla jsem si, mohli přenechat boje o 1. místo v Oblasti dalšímu týmu v pořadí, ale nestalo se tak a my odehrajeme další 2 (zdánlivě zbytečná) utkání, alespoň se trochu připravíme na republiku. A opět jsem chtěla, aby to bylo vítězství a postup zasloužený. A tak mě překvapil další požadavek mostecké trenérky, jehož odmítnutí bylo klíčové pro atmosféru posledních odehraných utkání. Požadavek byl takový, aby mohly mostecké hráčky hrát ve 3. čtvrtinách. Opravdu nechápu, proč nevzali i jiné hráčky, když měli povolené výjimky a chtěli opět ústupek z naší strany. A já si řekla, že ne, že už nemám důvod pro takovéto rozhodnutí. A hrálo se regulérně a hrálo se velmi vyrovnaně. Nakonec jsme se radovali z těsného vítězství 45:44 my. Ale to zřejmě mostečtí fanoušci neunesli a začali slovně napadat nejen rozhodčí, ale dokonce nás, trenérky a hráčky. A když přijde dvoumetrový chlap něco jasně vysvětlovat v chodbě 12ti leté hráčce, tak u mě překročil všechny meze slušnosti a správného chování. Nesmyslné obviňování nás, že nejsme normální, že se chováme trapně a že si máme uvědomit, že to jsou jen děti, vycházelo z frustrace z prohraného zápasu. Hráli jsme slušně, hráli jsme podle pravidel a ukázali jsme, že jsme lepší.

Píšu vše s vědomím, že si tyto řádky mostečtí fanoušci přečtou a snad i vedení mosteckého klubu. Nechceme hrát v takové atmosféře, jaká byla u nás v Litoměřicích během posledního utkání, nechceme, aby fanoušci chodili za trenérkami a klepali si na hlavu a pronášeli zbytečné komentáře a už vůbec si nepřejeme, aby chodili za našimi hráčkami a nadávali jim tak, že probrečí půlku druhého utkání. Vaše chování je pro mne nepřijatelné a nedůstojné. Naši fanoušci, trenérky i hráčky se chovali celou dobu slušně. Hrajte, fanděte a trénujte podle pravidel.

My hrajeme, fandíme a trénujeme srdcem.

Děkuji našim fanouškům za skvělý přístup během posledních zápasů.

Vaše trenérka M s menší trenérkou M :-)

Nejbližší události

Nejsou žádné plánované akce.

Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 2 206
  • Posledních 7 dní: 14 286
  • Posledních 30 dní: 64 452
  • Právě teď: 8