Rozpis utkání ligy U14 v sezóně 2019/2020

Rozpis utkání je zde: https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_5795.html

U14_trénink a zápasy na konci prázdnin

Ahoj holky,

v sobotu 23.2. máme trénink na Kalichu od 16,00-17,30.

V neděli 24.2. hrajeme se Slovankou venku, 25.2. doma na Kalichu.

V neděli hrajeme od 12,00. Odjíždět budeme v 10,15 od kuřete. Adresa haly: Hovorčovická 1281/11, Praha 8. V pondělí hrajeme od 17,15, Sraz bude v 16,30 na palubovce.

Prosím Ivču o organizaci dopravy v neděli.

Nominace: Klupáková, Menčíková, Vránová, Bisová, Týřová, Stachová, Ebertová, Dadejíková, Netáhlová, Krebsová, Vrátilová, Hubená, Hrubá?

Užijte si prázdniny)Vaše trenérky M+M

OBJEDNÁVEJTE FANOUŠKOVSKÁ TRIKA NIKE DO KONCE ROKU

Krásný sváteční den, i v letošním roce si můžete objednat fanouškovská trika. Nabídka je stejná jako loni, jen dětský střih je za stejnou cenu jako dámský, tedy 390,- Kč. Přejeme všem krásný, předvánoční čas.

POKUD BUDETE CHTÍT,MŮŽETE MÍT NA ZÁDECH JMÉNO NEBO ČÍSLO HRÁČKY. CENA JMÉNA: 50,- KČ, ČÍSLO 40,- KČ; DVOJČÍSLÍ 80,- KČ

U14_jsme zvyklí na větší rychlost

V sobotu a v neděli hostily U14 týmy z Kladna a Kralup a byla to takováta utkání, kdy je člověk klidný, protože ví, že vyhraje, ale… Bylo to takové utahané, nemocné, unavené, bez života.  Chyběly tréninky v týdnu a ani páteční trénink nevěstil nic dobrého. V sobotním utkání nás bylo málo a kromě nemocí nás trápilo i velké množství faulů. Těžce se s tím pracuje, takže příště, děvčátka, hrajte trochu zodpovědněji. V neděli už nám opravdu pomohly holky 07. Bohužel výhra v nedělním zápase s sebou přinesla i zranění Ebrtky, které nás bude limitovat v dalších utkání. Ale Ebrtka, ta to dá, ta je holka šikovná… :-) .

Do zápasu proti Kladnu jsme nevstoupili nejlépe  a prohráli jsme 1. čtvrtinu 12:23, bezmocně jsme koukali na to, jak soupeři padla střela odkudkoliv a trápili se v útoku. Dovolit soupeři 23 bodů za čtvrtinu je špatně odvedená práce v obraně. Naštěstí se podařilo vyrovnat hned ve 2. čtvrtině a dostat nás tak do půlky do mírného vedení. Toto vedení jsme si udrželi až do konce utkání a postupně ho navyšovali až na rozdíl 20ti bodů. Výborně hrála Anežka, přidala se k ní Bětka, které se navíc střelecky velmi dařilo, především v druhé půli. Bohužel problémy s fauly ji limitovaly v obraně, stejně jako další „bránící“ hvězdy. Nakonec jsme se protrápili k vítězství  80:61, ale ještě, že tak….

V zápase proti Kralupům byl vývoj zápasu odlišný, vstup se nám vydařil, ale ve 2. a 3. čtvrtině jsme hráli se soupeřem vyrovnaně. Měli jsme konečně plnou lavičku, tak holky hodně rotovaly. Až ve 4. čtvrtině se holky rozehrály a konečně jsme viděli úsek hry, jak to mělo vypadat celý víkend. Z mladších hráček se nám líbil výkon Káji a Janičky. Naše opory umí zahrát lépe, ale na druhou stranu oba dny výkon podržely alespoň tak, že jsme si mohli do ligové tabulky připsat důležitá vítězství.

Dobrá zpráva je, že včerejší, pondělní trénink  už byl v dobrém tempu a s dobrou energií, takže se těšíme na další zápasy, tentokrát nás čeká Jablonec v U15, který jsme dokázali loni na závěr sezóny porazit. Jak moc nám bude chybět Ebrtka tak uvidíme již tuto sobotu od 10,00 a 12,00.

Díky za podporu a přejeme krásné, brzy už zasněžené dny

Vaše trenérky M+M

U14 ve dvojičce se Slunetou potvrdily roli favorita

V sobotním i nedělním zápase porazily mladší žákyně ústeckou Slunetu rozdílem 30ti bodů.

V sobotním zápase jsme si v první polovině vybudovali dostatečný desetibodový náskok, který jsme +/- drželi až do půlky zápasu. Bohužel se nám nedařilo odskočit na větší rozdíl. Senzační byl vstup do 3. čtvrtiny, kdy jsem soupeře zcela přehráli a v pohodě tak dohráli s velkou rotací zbytek zápasu. Skvělé bylo, že téměř všechny hráčky skórovaly. V útočné fázi jsme byli důrazní hlavně v podkošových soubojích. Soupeřova snaha o pressing při vyvážení míče nám způsobila trochu problémy, ale holky si s tím celkem dobře poradily, Trestem pro soupeře byli pak naše rychlé koše při přečíslení. Stejně tak jsme ale některým rychlým útokům nezabránili a mrzeli nás některé chyby, které nás pak ve vyrovnanějších zápasech mohou stát vítězství. Viděli jsme pár parádních akcí a hlavně vidíme nebojácnost v útoku a chuť hrát 1 na 1, což je tím nejlepším příslibem pro další  basketbalový rozvoj holek. Svoji starou, dobrou střeleckou formu našla Domča. V nedělním zápase se po ní sháněla Kikča, ale té se po dlouhé době střelecky nedařilo. Ale my víme, že to není důležité, důležitější je, že si umí holky vypracovat spoustu střeleckých možností a je úplně jedno, kdo ty body do koše nahází, když fungujeme týmově. A to se potvrdilo. Svoji premiéru ve žlutých slovaňáckých dresech si odbyla Barča Cermanová, výstup se jí vydařil, jsme rádi, že se stane platnou hráčkou týmu a doplní tak náš menší počet, který je při zranění a onemocnění některých hráček hraniční. Výborně zahrála v sobotním utkání Anežka.

V nedělním utkání byl vývoj odlišný, vzhledem k vysoké výhře z minulého dne jsme trochu zaexperimentovali v sestavě a do poloviny zápasu si vybudovali dostatečný bodový náskok. Hráli jsme jen v 10ti, tak si všichni zahráli.

Výborná byla divácká podpora v obou zápasech. Sluneta strhla k fandění i naši fanouškovskou a hráčskou část a s pomyslným 6. hráčem se vždycky hraje líp.

Pokud se nestane nic nepředvídatelného, po polovině soutěže to vypadá na postup do extraligy U14, to je skvělý výsledek. Jak se povede dál, je zatím ve hvězdách. Pojďme zamakat na té hvězdné cestě, ať máme radost.

Krásné, podzimní dny přejeme úplně všem :-)

Vaše trenérky M+M

Tréninky o podzimní prázdniny

přípravka – 29.10. odpadá trénink

U10 – 29.10. odpadá trénink

U12 – 30.10. odpadá trénink

U14 – 29.10. i 30.10. odpadá trénink

U15 – 29.10. – odpadá trénink; 30.10. trénink na GJJ od 17,00-18,30

další doplníme

U14_víkend

Ahoj, hrajeme oba dny od 10,00. V sobotu x Mostu, v neděli x Chomutovu. Sraz vždy v 9,00 na Kalichu.

Mějte se podzimně, barevně  :-) .

1. turnaj evropské ligy se blíží

Tady jsou základní informace:

Odjíždět se bude v cca 7,45 ve čtvrtek, podrobnosti ještě domluvíme. Odlet z Berlína 12,40.

Přílet do Berlína ve 23:35. Příjezd do Ltm kolem 3,00 v pondělí.

Pojedou 2 velká auta a 1 letadlo, řidičů mraky :-) .

Zkontrolujte si všichni pasy :-) . Do letadla 1 zavazadlo o rozměrech max 56 x 45 x 25 cm. Váhový limit 10 kg. Ivčo, narvaná taška jídlem nám jako příruční zavazadlo neprojde, toustovač vem jen cestovní :-) .

Sportovní hala (kdyby se chtěl někdo přijet podívat na nějaký zápas :-) ): Sadolin Sports Centre, Viljandi mnt. 69A, Rapla (www.sadolinspordihoone.ee)

Ubytování (společně s Ostravou, Bagirou a TTP Rigou): Valtu Sports Centreguesthouse, Saare 11, Kaerepere, Rapla County; je tu i plavecký bazén, vemte si s sebou plavky.

Cena pro doprovod: 100€ (90€ ubytování a tak +10€ transport z letiště a na letiště)

Naše zápasy:

pátek, 12,00 x Audentes; 19,30 x Riga

sobota, 9,00 x Rapla; 15,00 x BC Nokia

neděle, 10,30 x Ostrava

Těšíme se, mějte se fajn a opatrujte se v chladnějších dnech, které přijdou, ať odletíme v plné parádě :-) .

Vaše trenérky M+M

U14_strhující zápas s Hradcem

Ikdyž šlo o zápas NRL kategorie U15, do zápasu zasáhly z obou stran pouze hráčky kategorie U14. Pokusíme se shrnout, jak k včerejšímu nečekanému zázraku došlo.

Takže asi takto očima nezávislého pozorovatele:

15,00 – Hradec přijíždí busem do Litoměřic

15,10 – paní trenérka vytahuje z trouby poslední várku moravských koláčků

15,20 – na Kalich doráží první litoměřické hráčky, paní trenérka dobíhá též (pozn. – Hradec se již 15 minut rozcvičuje)

15,24 – dorazila Ebrtka s dresy a další hráčky

15,25 – holky prosí, jestli si mohou vzít koláček, paní V. se přimlouvá a tak je jim 1 dovolen (jak se později ukázalo, bylo to dobré rozhodnutí)

15,42 – je 18 minut do začátku utkání, hradecký trenér se ptá paní trenérky, kde má hráčky (pozn. – Hradec se stále rozcvičuje)

15.43 - holky vychází z šatny, protože musely počkat na Bísu, která přijela z odpoledňáku

15,44 – litoměřické hráčky se rozcvičují

15,55  – dostávají pokyn od paní trenérky, aby zrychlily

16,00 – dobíhá Maruška z Prahy, Bíse se ulevilo, protože Maruška umí pěkně kreslit na trenérskou tabulku, paní trenérka ji zatím zničila prvním nákresem lihovou fixou

16,02 – Hradec vede 4:0, holkám to nepadá; diváci zatím neví

16,12 – Litoměřice vedou nad Hradcem 8:4; Maruška vybízí paní trenérku, ať to vyfotí a dá na fb, že vedeme chvíli nad Hradcem

16,19- Litoměřice vedou nad Hradcem 12:4, litoměřičtí fanouškové se budí z letargie, volají ostatní litoměřické fanoušky, babičky a kamarády a nevěří svým očím

16,24 – nastupuje nová,úderná a hlavně běhavá a odpočatá pětka Hradce, vyvíjí velký tlak na míč a daří se jim stáhnout výsledek na 12:11

16.29- litoměřické hráčky rozhodně nechtějí dát Hradci nic zadarmo, Domča vyváží míč, přihrává Ebrtce, ta Bíse, a vyhráváme 20:11, jo,mezitím dala koš ještě Bětka a Kikča

16,40 – končí 2. čtvrtina, na pauzu není čas, dáváme 5 minut, holky se vydýchají a běží zase na hřiště, na Kalich už dorazili kolemjdoucí, kterým Ivča zatím o přestávku prodala lístky

16,41 – Radek přibíhá z práce, odhazuje krupiérskou tyčku a přijímá sázky na výhru (kurz je i přes slibný začátek nelichotivý)

16,42 – halou prochází nenápadně zástup hokejistů, aby se podívali, jak se v Litoměřicích má hrát

16,43 – Mojmír se probudil

17,00 – jsou to nervy, po 3. čtvrtině stav 33:32, ze zámoří chodí nervózní smsky, ve Mlejně se pracuje jen na 50%, v zubařské ordinaci je to dnes trochu nervóznější než obvykle

17,05 – prohráváme 34:38

17,10 – vedeme 42:40

17,12 – je srovnáno, vyhráváme o 2, srovnáno, vyhráváme o 2,srovnáno, vyhráváme o 2, srovnáno, prohráváme o 2, srovnáno a jde se prodlužovat

17,20 – ještě, že jsou holky plné sil, připravené na prodloužení

17,22 – dostáváme 1. koš, ale srovnáváme, pokračuje to stejně

17,30 – celá lavička se drží za ruce a fandí holkám na hřišti (normálně by byla paní trenérka dojatá a plakala by jako kr.. želva, ale adrenalin stoupá)

17,35 – Bísa se naštve, dá 7 bodů v řadě a je to tady

17,40 – tribuny jásají, hráčky jásají, trenérky jásají, vítězství nad Hradcem? Co jako? Tady to někdo nečekal? (pozn. – Hradec se přestal rozcvičovat)

Možná ty časy úplně nesedí a možná ani nesedí postavy, které v dramatu vystupovaly, ale radost na konci utkání byla obrovská a zasloužená. Za předvedený výkon holek jsme pyšné jako blázen. Kdo jako letos porazil Hradec? Možná nepřijely z Hradce nějaké hráčky, možná takový odpor nečekali, možná jsme je zaskočili. Ikdyž se to už třeba podruhé nepovede, to, co se odehrálo včera na Kalichu je pro nás nakopnutí do další práce. Holkám patří neskutečná pochvala za předvedený výkon, za to, že v tom utkání nechaly na hřišti úplně všechno, za to, že jim holky z lavičky fandily, za to, že to prostě chtěly vyhrát. Ztratili jsme spoustu míčů a zahodili hodně přihrávek, ale uměli jsem je získat zpět a hráli jsme celou dobu s hlavou nahoře a byla cítit obrovská energie.

Díky holky, jste prostě nejlepší. Zažijeme hodně výher a hodně proher, ale jen málo takových utkání jako bylo to včera. Nádhera.

Vaše trenérky M+M

 

U15B_zápasy s Brandýsem

Mám tu malý restík, ohledně komentáře k zápasům proti Brandýsu, ale co mám psát po včerejším strhujícím zápasu s Hradcem? Tak já na to zkusím chvíli nemyslet :-) .

S Brandýsem jsme vyhráli oba zápasy s přehledem 61:31 a 63:42. Brandýsu chyběly klíčové hráčky, tak se hrálo na pohodu, všichni si zahráli. Střelecky excelovala v prvním zápase Ebrtka, ve druhém Bětka.

Celkově jsem rádi, že jsme se do NRL U15 přihlásili, jsou to pro holky skvělé zápasy, trochu „nevýhodou“ je,  že mohou nastoupit ve všech čtvrtinách, takže nás soutěž úplně nepřipravuje na zápasy U14.

Statistiky zkoukněte na čbf :-) .

Hezký den všem

M+M