U14B_pondělní výlet do Prahy

V pondělí 19.2. nás čeká další dohrávka v lize U14, a to s týmem Porg Basketu.

Adresa haly:  ZŠ a Gymnázium Nový Porg, Pod Krčským lesem 1300/25, Praha 4

Hrajeme v 17,00, odjíždět budeme v 15,00 od kuřete.

Nominace: Menčíková,Vránová, Klupáková, Bisová, Ebertová, Beránková, Týřová, Vrátilová, Dadejíková, Hubená, Krebsová

Poprosím Ivču o organizaci dopravy.

Krásné mrazivé dny přejeme

U14B_reportáž z Brandýsa a Jablonce

V týdnu a v sobotu odehrály starší minižákyně další 2 utkání v lize U14. V týdnu v Brandýse a v sobotu v Jablonci. Bohužel jsme ani v jednom utkání nebyli kompletní a absence hned několika hráček se na výsledku trochu podepsala, rozhodně ale ne na výkonu. Ten byl totiž v obou utkání více než odhodlaný. Vždyť do Jablonce nás vyjelo jen 8, což je minimální množství v U14 soutěži.

Ale nejprve se poohlédneme za zápasem s Brandýsem. První čtvrtinu jsme prohráli vysoko 27:4. Nebylo to tak, že by se hrálo pouze na 1 koš a že bychom neměli střely, ale soupeř měl v 1. pětce obě klíčové hráčky a s tím jsme si úplně nedokázali v obraně poradit. Měli jsme hodně střel, ale mírně nakloněný koš na naší půlce nám nepřál, naopak soupeřkám na druhé straně padalo snad úplně vše. K obrovskému obratu došlo v dalších čtvrtinách. Holky nešly v dalším průběhu zápasu s hlavou skloněnou a dokázaly nepříznivý vývoj utkání obrátit na druhou stranu. Najednou se začalo dařit i nám, vyšlo pár pěkných akcí. Opět a znovu začala fungovat dvojice Ebrtka-Kikča, a byly ve formě, na kterou jsme zvyklí. Vždyť dohromady taky nastřílely neskutečných 40 bodů (info ze zápisu, možná tam bylo o nějaký bodík míň, ale určitě jich bylo dost). Ale rozhodně to nebylo jen o nich. Bísa výborně pracuje v odstupované obraně a holky se na ni můžou spolehnout. Stejně tak Domča je skvělá a soupeře překvapuje svým maximálním zrychlením. Výborný zápas měla i Lucka, myslíme, že nejlepší v sezóně, alespoň s týmem U14. Hodně pomohly i Hubeňour s Emou, Hubeňour hlavně při vyvezení míče a Emča svými obětavými zákroky v obraně. A za zmínku rozhodně stojí luxusní Kikči obrátka zakončená košem. Kdo ji neviděl, o mnoho přišel.

V sobotním zápase proti Jablonci se zápas vyvíjel trochu jinak, Jablonec byl pro nás těžším soupeřem a vzhledem k tomu, že nás jelo jen 8, očekávali jsme, že to bude pro holky hodně náročný zápas. To sice byl, ale ačkoliv musely odehrát „své“ čtvrtiny bez střídání, nasazení v zápase bylo opět příkladné a soupeřkám holky nedarovaly nic zadarmo. Za výsledek 59:87 se určitě nemusíme stydět. Tým byl navíc posilněn o Bětku, která zaznamenala velké množství zisků, ale bohužel také faulů :-) . Vstup do zápasu byl podobný jako v Brandýse, ale holky zabojovaly a kromě první čtvrtiny a závěru utkání sehrály vyrovnanou partii. K vidění byl rychlý basket. Škoda ztrát z nepřesných přihrávek a bolestí zůstává nízká úspěšnost trestných hodů. Výborný a svůj první ligový zápas odehrála Kája, která kromě 9ti bodů získala velké množství faulů. 3 hráčky se také dostaly nad hranici 10ti bodů – Kikča, Ebrtka a Domča. A pokud jsme v prvním zápase vyzdvihli Kikči průnik do koše, tak v zápase proti Jablonci nás dostalo Ebrtky excelentní prohození míče za zády. A z takových momentů má prostě trenér radost. Jen škoda, že se nám teď v sérii vyrovnaných ligových zápasů nedaří v nějakém uspět a dotáhnout ho do vítězného konce. Holky by si to určitě zasloužily. Na druhou stranu prohry o pár bodíků v kategorii starších děvčat tak trochu vítězstvím jsou. Nemyslíte?

Děkujeme všem za podporu a těšíme se na další vyrovnané ligové boje.

Vaše trenérky M+M

SAUNA V LETOŠNÍ SEZÓNĚ

Saunování bude probíhat od 17,30-18,30.

26.2. 2018 – U14+U15 – celá pondělní tréninková skupina

5.3. 2018 – U11

12.3. 2018 – U13

 

Související obrázek

U14B_sobotní zápas v Jablonci

V sobotu hrajeme v Jablonci od 12,00. Odjíždět bude každý sám, sraz bude v 11,00 před tělocvičnou.

Zatím to vypadá na sestavu: Klupáková, Menčíková, Ebertová, Vránová, Týřová, Beránková, Kalinová, Vrátilová, Dadejíková, Krebsová.

Po své ose pojedou: Klupákovi, Kalinovi, Týřovi, Vrátilovi, Vránovi s Ebrtkou, u těch dopravu neřešíme(=6 hráček). Autem pojedou určitě Menčíci (Domča + Bery) a Dadejíci (Emča + Kája).

ADRESA HALY: SH SOŠOŘ , Podhorská 54, Jablonec nad Nisou

Zítra trénink všech dohromady od 16,30-18,00.

Mějte se fajn

M+M

U14A x U14B – utkání přesunuta na všední dny

Zápasy mezi A týmem a B týmem kategorie U14 přesouváme na všední den. Budeme hrát v pátek 23.2. a v pátek 9.3. vždy na Kalichu od 15,30.

Přejeme všem fajn dny a teple se oblékejte.

Váš Slovan

Money, money, money, must be funny…. příspěvky sezóna 2017/2018

PŘIPOMÍNÁME PLATBU PŘÍSPĚVKŮ ZA 2. POLOLETÍ

Milí rodičové, je tu čas na platbu příspěvku, zůstávají v nezměněné výši:

3.500 Kč/rok (hráčky r. 2006 a ml.), 4.500 Kč/rok (hráčky r. 2005 a starší), 3.000 Kč/rok (hráčky hrající pouze 2.třídu PP). Úhradu provádějte bezhotovostně na účet 275100262/0300 u ČSOB, pokud bude někdo vkládat na pokladně musí použít účet 123030162/0300 u ČSOB. Termín úhrady čl. příspěvků: 1. část (min. 50%) do 31.10.2017, 2. část (zbytek) do 31.1.2018.

Přejeme všem krásné mrazivé dny

 

U14B_o víkendu doma x Slovance

Hrajeme pouze v neděli, od 13,00. Sraz ve 12,15 na palubovce. Kvůli lehce okleštěné sestavě do zápasu zasáhnou i mladší hráčky :-) , doufám, že budou moci.

Nominace: Menčíková, Klupáková, Bisová, Vránová, Ebertová, Kalinová, Franková, Hasmanová, Vrátilová, Hubená, Dadejíková

Na trénink od 15,00 přijde v pátek: Menčíková, Klupáková, Bisová, Vránová, Ebertová, Kalinová, Franková, Beránková, Týřová

Na trénink od 16,30: zbylé hráčky + U12 od Petra.

Hezký den všem

trenérky M+M

U14B_vyrovnaný zápas s Nuslemi

V neděli nás čekal první zápas v nadstavbě ligy U14 a pokud budou všechny zápasy vypadat podobně, budeme hrát právě takové zápasy, které potřebujeme. A pokud se na nás usměje trochu basketbalového štěstí, tak budou některé i vítězné, ale o to tolik nejde. Ligu hrajeme hlavně proto, abychom se setkali s lepšími soupeři a připravili se na zápasy příští sezóny. B tým vstoupil do druhé fáze soutěže bez posily Johanky, která se stala v průběhu sezóny důležitou součástí týmu (děkujeme ji za podporu v úvodu sezóny) a bez zraněné a nemocné Anežky. Museli jsme se s tím nějak poprat, dostali větší prostor další hráčky, a to bude do budoucna pro tým určitě velkým přínosem. K samotnému zápasu musíme říct, že jsme byli pro Nusle těžkým soupeřem. Soupeř vedl hned od první čtvrtiny, 18:9, ale náskok se nám podařilo ve 2. čtvrtině snížit na pouhé 4 body. Několikrát jsme během zápasu snižovali z rozdílu 10ti bodů. Nedařilo se nám ubránit nejlepší střelkyni soupeře, a v obraně jsme dělali hodně chyb. Nesoustředili jsme se na jednoduché (a v podání soupeře důrazně provedené) hoď a běž, nechávali jsme volné střely ze střední vzdálenosti. Na druhou stranu, když  jsme chtěli, dostali jsme soupeře pod tlak, což vedlo k zisku míče a na doskoku jsme se neztráceli. Pohyb po perimetru byl dobrý, škoda občasného respektu, mohli jsme se dostat do střeleckých pozic častěji. A také je škoda spousty neproměněných střel z podkošového prostoru, tam už bysme prostě měli dávat…Není vůbec zapotřebí se hroutit z toho, že se něco nepovede, protože máme vždy nespočet dalších možností vše napravit. Škoda bylo 3. čtvrtiny, kdy soupeř kvůli chybě ve střídání musel tento úsek hry odehrát ve 4 a my jsme toho neuměli využít. V 6. minutě jsme skóre vyrovnali, ale od té doby už jsme vůbec neskórovali, naopak jsme dovolili soupeři dalších 9 bodů. neuměli jsme hrát do téměř zónové obrany, protože jinak ani Nusle bránit nemohly. V posledním úseku hry jsme dostali soupeře pod velký tlak, a to hlavně v posledních 3 minutách zápasu, kdy jsme ze stavu 37:47 nenechali soupeře téměř vystřelit a stáhli jsme výsledek na 45:47. Koncovka se nám ale nepodařila a my tak odešli poraženi 45:49.

Líbilo se nám, jak holky nevzdaly koncovku a bojovaly do poslední chvíle. Příště to třeba vyjde. Bětka je jedna z nejužitečnějších hráček týmu, když chce, sebere míč snad každému :-) , je pro tým neuvěřitelně důležitá právě kvůli její týmovosti. Stejně tak Bísa, neuvěřitelná bojovnice, která se pere o každý míč a nebojí se najet do koše, ať je před ní kdokoliv. Kikča nemůže teď najít svoji herní pohodu a je to škoda, protože vůbec nehraje špatně. výborně brání a často má na starosti nejlepší hráčky soupeře a můžeme se na ni spolehnout, že v každém zápase skóruje, umí se dobře uvolnit pod koš a využít toho. Je to hráčka, která získává velké množství faulů. Ebrtka je poslední zápasy velkou oporou, hraje bez zbytečného respektu, bere na sebe zodpovědnost, často tvoří hru. A Domča je výborná s míčem, škoda, že toho nevyužívá teď trochu lépe, ale je to srdcařka a hraje vždy pro tým, pořád se snaží holky vyhecovat k lepším výsledkům. I ostatní hráčky jsou důležitou součástí týmu, umí se podpořit a umí jedna za druhou zabojovat a to nejen na palubovce, ale i mino ni. A to je prostě fajn, v basketbalových dovednostech se budeme společně zlepšovat, ale to, jak funguje tým se prostě naučit nedá.

„Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek.“ (T. Roosevelt)

Dalším soupeřem v lize U14 bude Slovanka, těšíme se.

Díky divákům za podporu a přejeme všem krásné, mrazivé, lednové dny

Vaše trenérky M+M

DNEŠNÍ TRÉNINKY NA KALICHU – PONDĚLÍ

Dneska opět omezení kvůli hokeji. Skupinka Kuby dnes nemá trénink, jde rovnou do sauny, od 17,00-18,00.

Skupinka U15 má trénink od 17,00-18,30.

Stolky na leden

6.1. –11,00 – U14A x Nusle – zajistí U15 (Martin Ch.+Tomáš)

7.1. –10,00 – U14B x Nusle – zajistí U14A (Martin M. + Tomáš)

 

13.1. – 9,00; 11,00 –U12x Chomutov- zajistí U14B (Monika +Maruška)

13.1 – 13,00 U14A x Slovanka – zajistí U14B (Monika+Maruška)

14.1. – 13,00 U14Bx Slovanka –zajistí U14A (Martin M. +Tomáš)

 

27.1. – ženy, U17 – zajistí si navzájem (David, Martin Ch.)

28.1. – ženy, U17 – zajistí si navzájem (David, Martin Ch.)

 

Nejbližší události
Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 3 575
  • Posledních 7 dní: 12 502
  • Posledních 30 dní: 66 450
  • Právě teď: 18