Víkend 9.-11.10. – ženy a juniorky

U19 (dorostenecká liga)

Své první zápasy letošní sezony odehrál tým U19 na hřištích soupeřů. V sobotu holky svedly nelehký souboj v Nuslích, které o den pozdějí zvítězily nad Ústím. Vyrovnané skóre jsme začly pomalu měnit v náš prospěch především díky zlepšujícímu se zakončování v průběhu zápasu. Soustředěná a kolektivní obrana Slovanu umožnila soupeřkám vsítit v druhé půlce pro nás přijatelných 23 bodů a konečné skóre 48:62 v náš prospěch si holky opravdu vybojovaly.

V neděli jsme zavítaly na palubovku Slovanky, která disponuje střelecky dobře vybavenými hráčkami. Rozhodující souboje se odehrávaly tudíž na našem perimetru. Jakmile se nám dařilo zabránit otevřeným střelám, projevilo se na našem narůstajícím náskoku. Soupeřky nezlomil ani náš dvouciferný náskok a v poslední čtvrtině se přiblížily až na rozdíl 4 bodů.Koncovku holky  zvládly s přehledem a uhájily cenné vítězství 55:66. Skvělý začátek sezony!!

U19 (nadregionální liga)

Rezerva juniorek odehrála utkání v sobotu Děčíně a po vyrovnaném utkání podlehla Válečnicím 40:46. V neděli pak nastopily juniorky v Liberci, kde prohrály ještě těsnějším rozdílem 46:48. Přesto si zaslouží pochvalu za bojovnost a věříme, že se brzy vítězství dostaví.

ŽENY (2.liga)

Ženy odjely v sobotu do Mladé Boleslavy značně oslabené o 4 hráčky základného kádru, aby sehrály odložený zápas.Soupeř je ve stávající sestavě jedním z favoritů skupiny. Přesto jsme odehrály tři velmi slušné čtvrtiny a o výsledku zápasu se rozhodlo v nepovedené druhé čtvrtině. Hráčky je nutné pochválit za bojovný výkon i za nepříznivého stavu. Soupeřky nakonec zvítězily 80:49.

ŽENY „C“ (Oblastní přebor Severních Čech)

Mladý tým – Slovan Litoměřice ŽENY „C“ si odbyl svou premiéru v pátek v oblastním přeboru Severních Čech a zvítězil nad Válečnicemi z Děčína 45:23.

Všichni se těšíme na další zápasy, věřme, že nebude nucená přestávka příliš dlouhá.

 

Rozpis utkání U19 (sezóna 2020/2021)

U19 – celostátní liga

rozpis utkání je zde: https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_6324.html

U19 – nadregionální liga

rozpis utkání je zde: https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_6447.html

U19 dvakrát podlehly Slunetě

U19 sehrály o víkendu dvojičku s Ústím. Sobotní zápas v Litoměřicích přinesl vyrovnaný zápas, ve třetí čtvrtině soupeř odskočil až na 13 bodů. Změna obrany přinesla své ovoce, náskok jsme dotáhli až na rozdíl tří bodů, zbytečné chyby nás však připravily o vítězství, konečná prohra 55:63 mrzí.

Nedělní zápas jsme v Ústí odehráli v pozměněné sestavě. První půlka skončila 45:17 po velmi špatném výkonu celého týmu. Druhá půlka byla již vyrovnaná, ale obranná činnost byla nedůsledná po celý zápas, který tak skončil výsledkem 84:47.

 

Víkendové zápasy zastihly tým U19 ve zlepšené formě

Sobotní zápas s dosud neporaženým Jabloncem zvládaly U19 velmi dobře v průběhu zápasu vedly i dvouciferným rozdílem. Soupeř začal stahovat skóre v poslední čtvrtině, kdy jsme byli trestání mnoha trestnými hody. V dramatické koncovce zápasu jsme prohrávali o bod a vyhazovali míč 4,7 vteřin před koncem zápasu. Z přihrávky a střely jsme vsítili koš ještě v platné hrací době. Rozhodčí však vrátili čas o 5 vteřin zpět a nechali vyhazování opakovat, údajně že vůbec čas neběžel, což neodpovídá tomu, že hra skončila s klaksonem a oněch 4,7 vteřin čas běžet tedy musel.Nám se již skorovat nepodařilo a prohráli jsme o bod. Při následné kontrole zápisu jsme ještě zjistili, že rozhodčí nám tříbodový koš započítali jako dvoubodový,takže fakticky zápas skončil remízou. Protože k zjištění došlo až po čtvrthodině po zápase, nemohli jsme již nic reklamovat. Platný výsledek 43:44 byl hrubě ovli  vněn ce  lkově špatným výkonem rozhodčích v poslední čtvrtině zápasu.

Velká frustrace ze sobotního výkonu rozhodčích, kterými se tým cítil být velmi poškozen, se přenesla do začátku zápasu s Trutnovem, kdy se nám nedařilo vůbec nic. Teprve postupem zápasu holky hodily sobotní zápas za hlavu. Počáteční náskok Trutnova vymazaly a postupně začly navyšovat náskok. Ve druhé polovině zápasu fungovala obrana již stejně jako v sobotu,Trutnov dal ve druhém poločase 13 bodů a zápas skončil jasným rozdílem 70:46. Je nutné pochválit holky za přístup k zápasům a za jejich bojovnost.

odkaz na průběžné pořadí v celostátní lize U19: https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_5808.html

 

U19ky rozehrály ligu

U19 Slovanu rozehrály o víkendu ligovou soutěž. Sobotním soupeřem jim byly Nusle.Naše hráčky po většinu zápasu předváděly relativně slušnou obranu, výsledkem bylo 35 obdržených bodů. Útočně jsme se hledali, řadu střeleckých šancí jsme nepromněnili. Konečný výsledek 52:35 nás může těšit.

Na nedělní zápas se Slovankou asi všichni rádi brzo zapomeneme. Nedařilo se prakticky nic. Nenašla se žádná hráčka, která by zvedla prapor do útoku.Dokonce i hráčky, které obvykle nemají ztráty,jich vyrobily nezvykle mnoho. Žalostná střelba k tomu, to vše se podepsalo na výsledku 37:51. Nezbývá než věřit, že vše špatné je k něčemu dobré a další zápasy nás zastihnou už jen v lepším rozpoložení.

 

U19 komentáře k utkáním

Nusle: http://www.sokolnusle-basketbal.banda.cz/clanek/120062/dl-u19-doma-1-1-v-nedeli-jsme-nestacili-na-litomerice/

Jablonec: http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/vyborny-basketbal-v-podani-ligovych-juniorek/?aktualitaId=28122

hrací víkendy

Milé hráčky, milí rodičové, v „nejbližších událostech“ (kalendář vpravo) jsou po rozkliknutí vidět detaily události, např. info o odjezdu, požadavky na dopravu a také nominace hráček. Proto tyto „události“, prosím pravidelně sledujte.

Děkujeme, trenéři

U15, U19 – o víkendu se dařilo

V uplynulém víkendu absolvovaly naše U15 další exhibiční utkání, teda pardon další divizní zápasy. Vyhrály oba jednoznačným rozdílem. Nejprve porazily B tým z Plzně 104:25 a v neděli zahrály pěkný zápas proti soupeřkám z Klatov, výsledek byl opět jednoznačný 79:43. Holky hrály s chutí a s nasazením. A ikdyž se setkáváme s týmy, které nám výkonnostně nestačí, holky jdou do zápasu koncentrovaně a zodpovědně a k vidění je z naší strany rychlý basket, se snahou o zakončení z rychlých protiútoků. Posledním soupeřem, se kterým jsme se ještě v základní části nesetkali, jsou Kralupy, se kterými sehrajeme 2 zápasy v sobotu, 2.11. Budeme tím v půlce základní části soutěže a čekají nás druhá utkání se stejnými soupeři.

Obrovským překvapením jsou pro nás výsledky týmu starších dorostenek. Ze 4 odehraných utkání 3 vyhrály!!! Zatím jedinou porážku si odnesly ze sobotního utkání s Brandýsem, kdy prohrály o pouhé 2 body (45:47). O tomto víkendu jsme hostili také tým z Proseka. Nedělní zápas s Prosekem byl jednoznačně v režii litoměřických dorostenek. Zvítězily zaslouženě vysokým rozdílem 81:47. Zatím jsme na průběžném 3. místě tabulky, ale některé týmy nemají odehrané všechny zápasy. Další hrací víkend, 2.-3.11. vyjedou dorostenky do Nové Paky a Jablonce. Přejeme jim hodně úspěchů při vítězném tažení a těšíme se na další domácí zápasy.

Zároveň bychom rádi poděkovali za velkou diváckou podporu, holky ji určitě budou potřebovat i v dalších zápasech.

Přejeme krásné říjnové dny

Vaši trenéři

Termínová listina 2013/2014

Zdravím všechny, tady je 3. verze termínové listiny na následující sezónu. (doplněna utkání OP U13 a OP U12 a změna v OP U13 po odhlášení Chomutova).

D. Matuška

U19 kvalifikace do ligy – 19.5. (Kladno)

Ahoj holky,

máme nalosováno, budeme hrát v neděli, 19.5. ve 13:15 s Brandýsem a v 17:45 s Kladnem, odjezd bude v 11:15 od kuřete. Příprava na kvalifikaci bude pokračovat v následujících trénincích, 10.5., 13.5., 14.5., 15.5. a 17.5., žádám 100% účast.

David Matuška

Nejbližší události

Nejsou žádné plánované akce.

Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 11 152
  • Posledních 7 dní: 56 983
  • Posledních 30 dní: 239 230
  • Právě teď: 30