U14B a U13_zápasy

Ve čtvrtek, 28.9. nás čeká zápas U14A x U14B. Hrajeme na Kalichu od 10,15. Sraz je v 9,30 na palubovce.

Nominace: Menčíková,Vránová, Bisová, Klupáková, Týřová, Ebertová, Hrubá, Hasmanová, Chvojková, Beránková, Kalinová

V sobotu hrajeme první zápasy U13 – proti BA Louny. Hrajeme na Kalichu v 11,30 a 13,30. Sraz bude v 10,45 na palubovce, před námi hrají U15.

Nominace: Menčíková,Vránová, Bisová, Klupáková, Týřová, Ebertová, Hrubá, Hasmanová, Dadejíková, Netáhlová, Stachová, Hubená, Krebsová,Vrátilová, Lepší

Mějte se fajn

trenérky M+M

U14B_vydařený začátek sezóny

Nově vytvořený tým U14 B v uplynulém víkendu odehrál svá první utkání v lize mladších žákyň a pro většinu hráček to byla ligová premiéra. Liga U14 je otevřená soutěž a může se tak do ní přihlásit kdokoliv, proto v první části soutěži často dochází k nevyrovnaným zápasům. Odehrajeme 2 zápasy s každým týmem v základní skupině, po té 2 nejlepší týmy ze skupiny a z některých i 3 týmy (celkem 16 týmů z celé ČR) postoupí do extraligy a zbylé týmy budou rozlosovány do nových skupin. Hned v prvním víkendu jsme potkali soupeře jednak z předních míst tabulky, ale i z té druhé strany.

V sobotu jsme odehráli utkání v Kralupech. Byl to první zápas v sezóně, s velkým míčem i košem :-) a podle toho začátek také vypadal. Měli jsme velké množství střel, ale nebodovali jsme, naštěstí po změně stran jsme se vzpamatovali a začalo to padat. A padalo to moc hezky, až na konečný stav 83:31. Se soupeřovou zataženou obranou jsme se museli nejdřív trochu srovnat. Eliminovali tím přechod do rychlého protiútoku. Na naší straně chybělo více přihrávek a roztáhnout hru po celém hřišti. Holky se musely trochu sehrát, některé se viděly na hřišti poprvé, pro některé to byla zápasová premiéra. Nejvíce bodovaly Ebrtka, Bětka a Domča. Tým si zvolil novou kapitánku, Kikču, ta z té pocty byla tak překvapena, že svůj první koš v zápase trefila až v druhé polovině :-) .

To v neděli nás čekal úplně jiný soupeř, BA Sparta, která na loňské republice obsadila 4. místo. Hrál se velmi rychlý a agresivní basket, na který u nás v oblasti nejsme moc zvyklí, často na hranici faulů. Pro holky je to obrovská zkušenost a my věříme, že se od zatím zkušenějších protihráček něco přiučí – třeba vyvinout velký tlak na míč, i na hráčku bez míče. Na Spartě jsme měli velké množství ztrát, neuměli jsme soupeřovu nátlakovou obranou přehrát s větším klidem a taky se nám úplně nedařilo prosadit se pod košem. Hodně špatná je i úspěšnost trestných hodů, na tom budeme muset zapracovat. Na druhou stranu jsme několik míčů dokázali získat nebo vybojovat, měli jsme i velké množství doskoků a hlavně chuť to nevzdat, a to je věc, která tento tým zdobí a která ještě pomůže vyhrát nejeden těžký zápas. Velkou pochvalu si zaslouží Kikča, která společně s Anežkou pracovala výborně v obraně. Výborné výkony předvedla i Bísa, která ukázala ostatním, že se proti silnému soupeři můžeme prosadit. No a velké překvapení pro nás – nevyfaulovaná Bětka :-) .

Body v jednotlivých zápasech uvidíte zde: http://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_4446.html (stačí  kliknout na výsledek zápasu).

Rodičům díky za podporu a doufáme, že si s námi užijete i zápasy, ve kterých nejsme favority.

Úspěch se neměří podle toho, čeho dosáhneš, ale podle překážek, které překonáš (Ethan Hawke).

Další zápas nás čeká již tento čtvrtek, proti našemu B týmu.

Díky, Vaše trenérky M+M

Úspěch se neměří podle toho, čeho dosáhneš, ale podle překážek, které překonáš.

U14_předehrávka s BK Kralupy junior

Předehrávka a zároveň první zápas našich mladších žákyň v lize U14 přinesl Slovanu první soutěžní výhru v sezóně. Konečný stav utkání byl 99:23. Nejvíce bodující hráčkou byla tentokrát Terka Krebsová s 21 body. Další utkání čeká holky v sobotu na Spartě.

Body v utkání: Krebsová 21, Zemanová 14, Kynzlová 12, Míčková 11, Tomiová 11, Šálková 10, Dadejíková 10, Formánková 8, Rupertová 2

U14_zápas v Brandýse

Ve středu 28.9. odehrály mladší žákyně další ligové utkání, tentokrát v Brandýse, kde narazily na rychlejší tým, s agresivnější obranou, se kterou se musely vyrovnat. Prohrály 91:47. Střelecky se dokázaly nejvíce prosadit Naty Tomiová a Barča Míčková. Své první minuty v ligové soutěži utrhly i Bísa s Ebrt. Podobné zápasy jsou pro tým velkým přínosem. Těšíme se na další.

Body v utkání: Tomiová 14, Míčková 11, Kynzlová 5, Krebsová, 4, Šálková 4, Zemanová T. 3, Rupertová 2, Bisová 2, Smolková 2, dále nastoupily Chvojková, Petržilková, Sajverová a Ebertová

Přejeme všem slunečný den

Váš Slovan

U15/U14 – turnaj Chomutov

Ahoj holky, dobrý den rodičové, detaily k turnaji jsou v „událostech“. Odjezd v sobotu, 7:15 od kuřete. trenéři

U14_2. kolo kvalifikace v Litomyšli – aktualizace

Ahoj holky, rodičové,

v sobotu a v neděli nás čeká 2. kolo kvalifikací do ligy U15.

V sobotu odjíždíme v 7,30 od kuřete.

Adresa haly: T.G.Masaryka 1145, Litomyšl

Auta: Matuškovi (8), Sivákovi (8), Tmějovi (5) – takže se do aut vejdeme :-)

Pojede všech 11 hráček, 2 trenéři a zatím by rádo jelo 5 fanoušků (Sivákovi, Dobruš, Budka, Kuba).

Hezký předkvalifikační týden :-) .

Vaši trenéři

 

U14_víkend ve Strakonicích a v Holýšově

Ahoj holky,

v sobotu hrajeme ve Strakonicích ve 13,00. Odjezd bude od kuřete v 9,30.

Jedou všichni, kdo mají ruce a nohy, to je myslím jasné…

Přespíme v půvabném, malebném penzionku Koza (název vcelku příznačný) ve Staňkově. Cena je usmlouvána na 320,- Kč/noc. Odkaz: www.penzionkoza.cz.

Jídlo si vemte s sebou – oběd a snídani. Společně zajdeme na večeři.

V Plzni, resp. v Holýšově hrajeme v 10,00, po zápase si dáme po cestě nějaký obídek.

Takže celý výjezd nás vyjde na cca 500,- Kč.

Pojedeme 2 auty, trenérka a Sivákovi; hráček 10, trenérka, 2x Sivákovi, 1x Dobruš, 1x Budaj (kdyby měl ještě někdo zájem se přidat, zůstávají 2 místa volná :-) )

Mějte se pěkně

Vaše trenérka MM

U14_v roce 2014 nás čeká 8 extraligových zápasů

Ahoj holky, ahoj rodičové,

v lednu začne extraligová část soutěže U14. Čeká nás 8 zápasů. Tady je jejich rozpis:

18.1. 2014 – HB Basket; hrajeme doma

19.1. 2014 – BA Sparta; hrajeme doma

1.2. 2014 – Strakonice; hrajeme venku

2.2. 2014 – Plzeň; hrajeme venku (tento víkend bude možná spací, dáme včas vědět, podle začátků utkání)

15.2. 2014 – Plzeň; hrajeme doma

16.2. 2014 – Strakonice; hrajeme doma

1.3. 2014 – BA Sparta; hrajeme venku

2.3. 2014 – HB Basket; hrajeme venku

Do extraligové části soutěže vstupujeme bez bodu, čekají nás nejlepší týmy z Čech, pojďme společně zabojovat o nějaké to vítězství. Pojďme navázat na skvělou první půlku, kterou jsme odehráli na domácí palubovce proti vedoucímu týmu tabulky, proti Slovance. Těšíme se na rodičovskou podporu a věříme, že společně se nám podaří ukázat, že v Litoměřicích se hraje kvalitní basketbal. Bylo by fajn, kdybychom se umístili do 7. místa, znamenalo by to přímý postup do ligy U15 v příštím roce (případné kvalifikace do ligy U15 se hrají 24.-25.5.2014 a 7.-8.6.2014, tak to si taky nic neplánujte :-) ). Prosíme proto všechny hráčky o zodpovědný přístup ke všem tréninkům a o 100%ní docházku (jak tu tréninkovou, tak zápasovou). Jen společně můžeme dosáhnout lepších výsledků.
Přejeme vám i nám co nejvíce vítězných zápasů a pokud nebudou vítězné, tak si přejeme, aby byly odehrány se zdviženou hlavou a s maximálním nasazením. Není ostuda prohrát proti soupeři, který je lepší, ale vždy musíme na hřišti odevzdat maximum.

Krásný poslední den tohoto roku Vám všem přejí

Vaši trenéři

Monika a David Matuškovi

 

U14_výlet do Jičína a Trutnova

Ahoj rodičové, holky,

na náš víkendový výlet do Jičína a Trutnova bychom potřebovali v sobotu i v neděli alespoň 1 auto.

Jede nás 12 hráček, pokud někdo neonemocní. Pomoc přislíbili Sivákovi (3 hráčky), my vezmeme velké auto (6 hráček), tak potřebujeme ještě pobrat 3 hráčky.

Dejte nám, prosím, vědět, kdo by s námi jel.

Mějte pěkný večer

Vaši trenéři Monika a David Matuškovi

U14_vydařený víkend

V sobotu a v neděli nás čekaly rozhodující ligové zápasy. S týmem z Ústí nad Labem jsme se ctí zabojovali o čtvrté, postupové místo do extraligy mladších žákyň. Základní část není ještě u konce, ale pokud se nestane nic nepředvídatelného, máme nakročeno správným směrem. Pokud se zadaří, budou naše U14 už třetím týmem v řadě, který se v této kategorii mezi nejlepší týmy ČR (do extraligy mladších žákyň) probojoval.

Ale pojďme na začátek. První zápas se odehrál v sobotu, v hale litoměřického gymnázia. Všichni jsme se na zápas se severočeským rivalem těšili a s napětím jsme očekávali, kdo bude tentokrát tím lepším týmem. V loňské sezóně byly zápasy s tímto soupeřem hodně nepředvídatelné, holky uměly zabojovat a vyhrát, ale také uměly ústeckým basketbalistkám zápas odevzdat. My, trenéři, jsme samozřejmě počítali s výhrou. A nepřepočítali jsme se. V první čtvrtině jsme zvedli vítězný prapor, který se lehce skláněl po druhé čtvrtině, ale ve druhé polovině zápasu jsme ho opět pozvedli a vyhráli jsme zaslouženě 56:47. Děkujeme holkám za obrovské nasazení, za bojovnost a za chuť, se kterou hrály. Jejich parádní výkon občas zkalila špatná (místy až zběsilá) přihrávka, či nepřipravená střela na koš, ale líbil se nám tentokrát výkon v obraně. Zapracovat musíme rozhodně na rozehrávce a na vyvezení míče na útočnou půlku. Chválíme tentokrát úplně všechny, speciální pochvalu si zaslouží Máša za zlepšující se obranu a Terka Soukupová za práci na rozehře. Terka Dobrušová patří k nejrychlejším hráčkám a skvěle tak může bránit nejlepší hráčky soupeře. Nejlepší střelkyní utkání byla s 16ti body Gabča. Potěšilo nás, že si téměř všechny hráčky připsaly nějaký ten bodík a že konečný výsledek byl opravdu prací všech.

Body: Tmějová 16, Dobrušová 10, Hervertová 6, Badinková 6, Soukupová 4, Siváková 4, Orihelová 2, Zídková 2, Sarnovská 2, Sitárová 2, Budajová 2

V neděli jsme vyjeli za stejným soupeřem, tentokrát na jeho domácí palubovku. Musíme říct, že sobotní zápas se nám líbil trochu víc, ale nepochybovali jsme o tom, že vyhrajeme. A vyhráli jsme, zase zaslouženě :-) 62:54. Byli jsme prostě lepším týmem, bojovali jsme všichni dohromady a chtěli jsme vyhrát. Náš výkon byl kolektivnější, ikdyž máme také výrazné hráčské osobnosti, tak se začínají rýsovat další vycházející hvězdy. Skvělý výkon předvedla tentokrát Týna, pochvalu zaslouží i Ori a Terka Budajová. Nejlepší střelkyní byla Terka Dobruška s 19ti body.

Body: Dobrušová 19, Tmějová 10, Zídková 9, Hervertová 6, Orihelová 5, Siváková 5, Badinková 4, Sarnovská 2, Budajová 2

Holky, díky, hodně jste mě potěšily, bylo mi hlavně po sobotním zápase tak nějak hezky. Doufám, že vám taky a že si tu extraligu užijeme, ikdyž to rozhodně nebude procházka růžovým sadem a čeká nás/vás ještě hodně práce. Pojďme na trénincích společně zamakat.

Krásné listopadové dny všem

Vaši trenéři Monika a David Matuškovi

Nejbližší události
Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 3 529
  • Posledních 7 dní: 12 450
  • Posledních 30 dní: 66 398
  • Právě teď: 19