U13_v neděli Teplice

Ahoj týme, v neděli nás čeká zápas v teplických Stínadlech :-) . Začínáme v 9,30 a v 11,00.

Adresa haly: Dr. Vrbenského 10, Teplice

Odjezd v 8,15 od kuřete. To by mělo stačit.

Prosím Šárku o organizaci dopravy.

Díky

M+M

Litoměřické basketbalistky se probojovaly do superfinále evropské ligy

Poslední turnaj evropské ligy, kterého se litoměřické baskeťačky kategorie U13 zúčastnily, se uskutečnil v 700km vzdáleném polském Czluchowě. Po dvou výletech za hranice Lotyšska už všem připadal cíl naší cesty celkem blízko. Věděli jsme, že to bude opět velmi dobře obsazený turnaj a čekalo nás setkání s několika celky z prvních míst tabulky. Hned v prvním zápase nás čekal estónský tým z Raply. S tím jsme si hravě poradili a zvítězili 58:37. S dalším týmem už byl zápas mnohem vyrovnanější. Jak se později ukázalo, s finským týmem Tapiola Honka jsme se totiž utkali o poslední postupové místo a protože tato mise pro nás skončila vítězně, zajistili jsme si účast mezi 8 nejlepšími celky euroligy. Ale nepředbíhejme. Tapiola Honku jsme porazili 57:43, náskok jsme získali až v posledním úseku hry, jinak šlo o velmi napínavý a vyrovnaný zápas. Ve třetím zápase nás čekal jeden z favoritů celé evropské soutěže, ruský celek z Petrohradu School 221. Od začátku zápasu byly Rusky sebevědomější a tak padal jeden koš za druhým, bohužel pouze do našeho koše. Po první čtvrtině jsme prohrávali propastným rozdílem 24:6 a zdálo se, že nemůžeme ani pomýšlet na to, že bychom s ruským Petrohradem udrželi krok. Ale ve druhé čtvrtině přišel obrat, holkám se podařilo pár pěkných akcí a najednou začaly body přibývat i na našem kontu. Od té chvíle už nás Rusky vůbec nepřehrávaly, zvítězili jsme ve všech 3 čtvrtinách a předvedli nejlepší zápas v eurolize. Zápas jsme sice prohráli 54:63, ale ukázali jsme, jak silný tým umíme být. Jak se dokážeme dostat z téměř beznadějné situace, hodit vše za hlavu a nepřestávat bojovat, a to přece už takové malé vítězství nad námi samotnými je. Po dalším zápase, kdybychom zopakovali stejný výkon, jsme mohli pomýšlet na další medaile z turnaje EYBL. Ale nebylo dostatek síly a nepodařilo se nám Estónky SC Audentes porazit, ikdyž náš výkon byl v ostatních zápasech mnohem týmovější než hra soupeře. Tento zápas se nám příliš nepovedl a estónský tým nás porazil poměrně vysoko 47:28. Hypotetická možnost na medaili ale stále byla, museli bychom poslední zápas vyhrát vysokým rozdílem, protože o 3.místo jsme se dělili hned 3 týmy a o konečném umístění rozhodovalo skore. Ale vstup do zápasu, ve kterém jsme byli papírovými favority, se nevydařil a na výhru nad BC Rigou/TTP 58:24 jsme se na začátku zápasu hodně nadřeli. Takže konečné 4. místo. Do celkové tabulky jsme si připsali další 3 výhry a 2 porážky, což nás posunulo do superfinále mezi 8 nejlepších celků, které se uskuteční v Rize, v květnu. Bohužel se ale superfinále euroligy kryje s MČR, kterého jsme jako výherce Oblasti také účastníkem a tak před námi vyvstalo dilema, pro jakou soutěž se rozhodnout. A není to lehké rozhodování, holky si zaslouží být na obou vrcholných akcí. Nejlepší hráčkou týmu byla vyhlášena Dominika Menčíková a v nejlepší pětce turnaje našla místo další litoměřická hráčka, Kristýna Klupáková.

V evropské lize jsme nastříleli 677 bodů v 15ti zápasech, největší podíl na tom měla Kateřina Ebertová se 117 body, v počtu asistencí figurovala hned 2 jména mezi pěti nejlepšími z celého turnaje, na 2.místě Káťa Ebertová a na 6.místě Bětka Vránová, Bětka Vránová také zaznamenala největší počet doskoků z našeho týmu a celkově se v počtu doskoků zařadila na 6.místo, Káťa Ebertová skončila na 9. místě. Bětka Vránová byla nejefektivnější hráčkou litoměřického týmu.

Celkově předčilo působení litoměřického Slovanu v evropské lize naše očekávání. Holky se v tak silné konkurenci neztratily, získaly spoustu zkušeností po basketbalové stránce a podívaly se do míst, kam by se zřejmě samy nedostaly. Bez podpory fanoušků bychom evropské výpravy nemohli uskutečnit, věrně nás doprovázeli a zajišťovali servis 12ti někdy trochu praštěným a ve většině případů skvělým holkám z Litoměřic. Příští rok nás čekají další boje, tentokrát v kategorii U14a navíc se staneme pořadateli jednoho turnaje. Už teď se moc těšíme.

Máme vás rádi a děkujeme

Jsme tu pro vás

Vaše trenérky Monika a Maruška

 

U14B_víkendové zápolení

V sobotu jsme odehráli velmi pěkné utkání s Nuslemi, škoda jen, že pro nás nebylo výsledkově trochu příznivější,protože žádná velká převaha soupeře se tentokrát nekonala. Do zápasu jsme vstoupili daleko aktivněji, dařilo se nám střelecky a po odehraných 4 minutách hry jsme vedli 9:3. Soupeř se sice zkoncentroval, ale výsledek po 1. čtvrtině 13:18 nebyl špatný. Do druhé čtvrtiny jsme vlítli po hlavě a vyhráli ji 14:9. Skóre po půlce bylo tedy vyrovnané. A pak přišla 3. čtvrtina, trochu jsme si to mysleli, že bude nejtežší, ale doufali jsme, že se nám podaří soupeře udržet na solidním „dostřelu“ a že holky budu mít dostatek sil zabojovat v posledním úseku hry. To se ale nepodařilo, naše útoky byly hodně rychlé, střely nepřipravené, doskok špatný a tak jsme lítali z jedné strany na druhou a bohužel i dostávali jeden koš za druhým. Fajn bylo to, že v posledním úseku hry, kdy už mohly holky nastoupit v plné síle, jsme vyhráli 17:11. Nádherný zápas měla a stoupající formu potvrzuje Bětka, která byla se 17ti body nejen nejlepší střelkyní, ale která odvedla neskutečně mnoho práce v obraně i při tvorbě hry. Výborně hraje poslední zápasy i Kikča, která se prosazuje v podkošových soubojích, hraje výborně zády ke koši a získává největší množství faulů. Nepostradatelná v obraně je Bísa, která důsledně odstupuje a tím zamezí velkému množství snadných košů. Výkonnostně nahoru jdou určitě Eliška s Luckou.

V nedělním utkání toho nelze moc zhodnotit, šlo spíše o střelecký trénink.

Holky, jen tak dál, já vím, že by to chtělo ještě nějakou výhru, ale máte na to, tak pojďme vyhrát v posledním kole. Čeká nás Jablonec a Brandýs.

Díky fanouškům za podporu

Vaše trenérky M+M

U12_nedělní boje v Mostě

Dvě nádherná, ale taky velmi náročná utkání mají za sebou naše U12. Nádherná především v nasazení a v chuti zvítězit, ikdyž se hlavně druhý zápas nevyvíjel úplně dle našich představ. Na začátku 1.zápasu byla hra hodně neuhlazená, holky se hledaly, špatná byla úspěšnost střel v těsné blízkosti koše, hodně chyb v obraně. Postupně se ale celkový dojem z hry vylepšoval. Holky neztrácely tolik míčů, byly aktivnější na doskoku. A ikdyž jsme několikrát během zápasu pustili soupeře do vedení, tak nějak jsme jako trenéři věděli, že si ten zápas pohlídáme. A pohlídali na konečný stav 50:45

V druhém zápase se nám vstup do utkání vůbec nevydařil a po 1. čtvrtině jsme prohrávali 12:18, čekali jsme, že si s malým rozdílem 2. pětka hravě poradí, ale opak byl pravdou a v půlce jsme již prohrávali o 9 bodů 35:44. K velkému obratu pomohla nakonec 1. pětka, Zuzka Hasmanová zabojovala výborně na doskoku a společně s Kájou Kloučkovou a  Julčou Zichovou se povedlo pár pěkných útočných akcí. Klíčová byla v obraně i Emča Dadejíková. Sice jsme pořád prohrávali o 3 body, ale nasazení na hranici sebeobětování holek ve druhé pětce bylo příkladné a zvedlo ze židle i naše diváky, kteří si, myslím, nedělní utkání užili. Ebrtka s 27mi body byla nezadržitelná, ale i Hubeňour na rozehře a Kája Krebsová v útoku i v obraně předváděly neskutečné souboje, bojovalo se do posledních vteřin, kdy se Most snažil ještě prohru odvrátit. to se nakonec naštěstí nepovedlo, ikdyž po vyloučení Hubeňoura nám do zpěvu nebylo. Výhra 77:71 byla zasloužená a pomohli k ní všichni, kdo přijeli v neděli z Litoměřic do Mostu, a to nejen hráčky, ale i rodiče. Možná jsem slyšela jen to, co jsem chtěla slyšet :-) , ale ozývalo se holky, to dáte, obrátíte to, zabojujte… a holky to daly, obrátily a zabojovaly. Takových zápasů, kdy o něco jde, není mnoho. Pojďme se je naučit společně vyhrávat. V neděli jsme udělali velký krok :-) .

Body v 1. utkání: Ebertová 17, Hasmanová 9,, Hubená 6, Krebsová 5, Kloučková 4, Zichová 2, Netáhlová 2, Lepší 2, Dadejíková 2, dále nastoupily Kekrtová, Janštová,Krupková, Franková

Body ve 2. utkání: Ebertová 27, Krebsová 12, Hasmanová 10, Kloučková 8, Krupková 8, Zichová 6, Hubená 4, Dadejíková 2, dále nastoupily Kekrtová, Janštová, Franková, Netáhlová , Lepší

Přejeme všem slunečné, teplé jarní dny a těšíme se na vás na velikonočním turnaji.

Vaše trenérky M+M

Víkendové zápasy

V týdnu porazily ženy B po utrápeném začátku utkání soupeřky BK Pirelli 41:30.

Ve středu si zajely U14A pro vítězství do Brandýsa, a to pro hodně vysoké 81:18.  Nejlepší střelkyně Kynzlová s 27mi body tentokrát proměnila snad všechny střely. Soupeři chyběly dvě nejlepší hráčky, a tak to bylo na výsledku znát. V poslední části hry pak Slovan nedostal jediný bod.  Zatím jednoznačným rozdílem porážejí holky všechny soupeře a patří jim tak 1. místo ligové tabulky. V sobotu holky hrály proti Porgu, šlo o velmi nepohledné utkání. Holky jen těžko hledaly motivaci proti pěti hrajícím soupeřkám. Zvítězily 109:24. V neděli na Nuslích zahrály holky velmi dobře. Dle slov trenéra šlo o jedno z nejlépe odehraných utkání sezóny. V obraně byly velmi aktivní, do soubojů šly s velkou energií a zaslouží si pochvalu za výhru 90:51.

Tým U14 B se setkal o víkendu se stejnými týmy, nejprve v sobotu podlehl Nuslím po nezvládnuté 3. čtvrtině 53:70. Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný, dokonce se nám podařilo 2 čtvrtiny vyhrát, ale celkový dojem trochu kazí prohra ve 3. čtvrtině 32:9. Klíčovou hráčkou utkání byla Vránová se 17ti body, které výborně sekundovala Klupáková. Celkově šlo o dobré utkání, které nás skvěle připraví na závěr sezony. V neděli pak udolali Porg 155:21. Pochvala tentokrát letí do Porgu, že zápas v 5 vydrželi s úsměvem na tváři.

U17 nezvládly ani jedno z víkendových utkání. V sobotu podlehly celku z Kralup 40:66 a v neděli pak týmu USK Praha 40:64. V sobotním utkání tahaly holky za kratší konec celou dobu, v nedělním jsme do konce 3. čtvrtiny  hráli vyrovnaně, bohužel jsme nezvládli začátek 4.čtvrtiny, kdy jsme dostali od soupeře 13 bodů v řadě  a bylo rozhodnuto. Holky si určitě zaslouží pochvalu za bojovnost, vyhrát chtěly obě utkání.

Tým U12 na horké mostecké půdě urval 2 vítězství v kvalifikačních bojích o postup na NF. Zatímco v prvním utkání si holky pohlídaly vítězství od začátku, do druhého vstoupily už ne tak přesvědčivě a v průběhu utkání musely dotahovat 13ti bodovou ztrátu. Navíc se musely vyrovnat s absencí 2 klíčových hráček, Hrubé a Vrátilové. Nakonec v dramatické koncovce zvládly obě utkání na výbornou a jsou jen krůček od účast na MČR. Herně vyčnívala (a vlastně nejenom herně) tradičně Ebertová :-) , výborně hrála Hubená a jeden ze svých nejbojovnějších výkonů předvedla Krebsová. I ostatní hráčky si zaslouží pochvalu za nasazení v obou zápasech. Stavy utkání 50:45 a 77:71.

Utkání žen s HB Basketem jsme museli kvůli velké marodce odložit, o náhradním termínu jednáme.

Přejeme všem báječné jarní dny s basketem :-) .

Jsme tu pro vás

Váš Slovan

 

U12_dvojutkání v Mostě

V neděli hrajeme v Mostě U12 kvalifikaci o NF. Hraje se dvoukolově, poslední dvojzápas budeme hrát u nás 14.4.

Odjíždět se bude ve 11,45 tentokrát od Kalichu, ze zadního parkoviště. Hrajeme U14B, tak abychom mohli hned odjet, případně se domluvíme, že přijedeme o pár minut později.

Nominace: Ebertová, Hasmanová, Dadejíková, Krebsová, Hubená, Krupková, Kloučková, Zichová, Janštová, Franková, Kekrtová, Netáhlová, Lepší

DEJTE MI VĚDĚT, KDO POJEDE AUTEM :-) .

AUTA: Kekrtovi – 3 děti; Ebertovi – 3 děti

Adresa haly: Třída Budovatelů 112, Most

Hezký den všem

M+M

U14_víkend

V sobotu nás čeká zápas s Nuslemi. Hrajeme od 16,00. Adresa haly: Na Květnici 700/1a, Praha 4.

Odjezd bude ve 14,00 od kuřete.

Prosím Ivču o organizaci dopravy.

Nominace: Klupáková, Bisová, Menčíková,Vránová, Týřová, Hasmanová, Beránková, Kalinová, Franková

V neděli hrajeme doma s Porgem Praha. Nominace je stejná s tím, že pošetříme Zuzku s Ebrtkoou, aby mohly hrát odpoledne důležité zápasy v Mostě.

Přejieme všem krásné jarní dny plné pohody.

M+M

Stolky na březen

2.3. – U15 Ltm AxLtm B –zajistí U13 (M+M)

3.3.- hrají U19 (U Stadionu) –zajistí U15 (Martin Ch.+ Tomáš H.)

4.3 hrají U19 (U Stadionu) –zajistí U15 (Martin Ch.+ Tomáš H.)

5.3. hrají U19 (na Kalichu) – zajistí David

9.3. – U14AxU14B – zajistí zbývající U13 (M+M)

17.3. – U15A –pozor, jde o 2 zápasy! – zajistí U17 (David)

18.3. –U15B –pozor, jde o 2 zápasy! – zajistí U17 (David)

24.3. – ženy (U Stadionu) – zajistí U17 (David)

24.3. – U17 (U Stadionu) – zajistí ženy (Martin Ch.)

25.3. – U17 (U Stadionu)- zajistí ženy (Martin CH.)

25.3. – U14B – zajistí zbývající U13 (M+M)

 

Víkend ve znamení patnáctek

U15 A výsledkově zvládly třízápasový víkend. Jak Louny, tak Kladno jsou podstatně vyšší a silnější, ale i při absenci dlouhých hráček (Anička a Verča) holky především na Kladně zvládaly v některých pasážích zápas velmi dobře, na Kladně i včetně solidního protiútoku. Celkový dojem je, že holky se výkonnostně zvedají. Především za výkon na Kladně lze tým pochválit jako celek.

U15B hrály ve velmi redukované sestavě, což jim zamezilo udělat lepší výsledky, ty ale nejsou zklamáním,některé hráčky B týmu prokazují stabilnější výkonnostní růst. Své zápasy prohrály především díky posledním čtvrtinám, kdy chyběly síly.

 

U13_dnešní trénink odpadá

V pondělí 19.3. trénink odpadá. V úterý trénujeme již normálně.

M+M

Nejbližší události

Nejsou žádné plánované akce.

Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 1 329
  • Posledních 7 dní: 33 058
  • Posledních 30 dní: 68 844
  • Právě teď: 1