Návrat na palubovky – Turnaj ke dni dětí a (Mini)turnaj žen

O víkendu 5. a 6.6. se Slovan Litoměřice vrátil na palubovky :-)

V sobotu, 5.6. proběhl Turnaj ke dni dětí.

Hráčky ročníku 2009 až 2012 sehrály turnaj kategorie U13, v rámci kterého přivítaly na domácí palubovce týmy z Loun a Varnsdorfu. Holky obě dvě utkání s přehledem zvládly, zvítězily rozdílem třiceti a čtyřiceti bodu. Pochvala patří všem patnácti bojovnicím, které po osmi měsíční zápasové pauze předvedly koukatelný a týmový výkon, spousta hráček proměnila své první zápasové body a byla vidět obrovská chuť hrát. Díky i fanouškům všech tří klubů za vytvoření krásné kulisy. Poděkování patří i soupeřům, už se těšíme na další společné zápasy a zážitky.

V neděli, 6.6. se uskutečnil (Mini)turnaj žen

Ženy Slovanu si více než po roce a čtvrt zahrály opět nějaké zápasy. Na „mini“ nedělní turnaj k  nám zajely týmy HB a Brandýsa. Na rozcvičení tedy slušná nálož, protože HB tvoří extraligové U19 a Brandýs od loňské sezony je prvoligový. S týmem „rychlého protiútoku“ HB jsme držely krok v první půlce, kterou jsme dokonce vyhrály.Ve druhé již HB dominovalo a zvítězilo o 38 bodů. V druhém zápase s Brandýsem se naopak nepovedl začátek utkání, v průběhu zápasu jsme se zlepšovaly a porážka o 8 bodů je přívětivá. Tým žen hráje bez několika opor a je zjevné, že sehrání se bude nutně vyžadovat dostatek tréninkového úsilí. Turnaj byl v každém případě pro náše ženy velmi prospěšný.

Víkend 9.-11.10. – ženy a juniorky

U19 (dorostenecká liga)

Své první zápasy letošní sezony odehrál tým U19 na hřištích soupeřů. V sobotu holky svedly nelehký souboj v Nuslích, které o den pozdějí zvítězily nad Ústím. Vyrovnané skóre jsme začly pomalu měnit v náš prospěch především díky zlepšujícímu se zakončování v průběhu zápasu. Soustředěná a kolektivní obrana Slovanu umožnila soupeřkám vsítit v druhé půlce pro nás přijatelných 23 bodů a konečné skóre 48:62 v náš prospěch si holky opravdu vybojovaly.

V neděli jsme zavítaly na palubovku Slovanky, která disponuje střelecky dobře vybavenými hráčkami. Rozhodující souboje se odehrávaly tudíž na našem perimetru. Jakmile se nám dařilo zabránit otevřeným střelám, projevilo se na našem narůstajícím náskoku. Soupeřky nezlomil ani náš dvouciferný náskok a v poslední čtvrtině se přiblížily až na rozdíl 4 bodů.Koncovku holky  zvládly s přehledem a uhájily cenné vítězství 55:66. Skvělý začátek sezony!!

U19 (nadregionální liga)

Rezerva juniorek odehrála utkání v sobotu Děčíně a po vyrovnaném utkání podlehla Válečnicím 40:46. V neděli pak nastopily juniorky v Liberci, kde prohrály ještě těsnějším rozdílem 46:48. Přesto si zaslouží pochvalu za bojovnost a věříme, že se brzy vítězství dostaví.

ŽENY (2.liga)

Ženy odjely v sobotu do Mladé Boleslavy značně oslabené o 4 hráčky základného kádru, aby sehrály odložený zápas.Soupeř je ve stávající sestavě jedním z favoritů skupiny. Přesto jsme odehrály tři velmi slušné čtvrtiny a o výsledku zápasu se rozhodlo v nepovedené druhé čtvrtině. Hráčky je nutné pochválit za bojovný výkon i za nepříznivého stavu. Soupeřky nakonec zvítězily 80:49.

ŽENY „C“ (Oblastní přebor Severních Čech)

Mladý tým – Slovan Litoměřice ŽENY „C“ si odbyl svou premiéru v pátek v oblastním přeboru Severních Čech a zvítězil nad Válečnicemi z Děčína 45:23.

Všichni se těšíme na další zápasy, věřme, že nebude nucená přestávka příliš dlouhá.

 

ŽENY odehrály soutěžní utkání po dlouhých 7mi měsících

Ženy po sedmiměsíční herní pauze odehrály svůj první ligový zápas na palubovce Chomutova.Dlouhá herní přestávka se odrazila na výkonu týmu v první části zápasu, nedařilo se ani v obraně ani v útoku. Poločas skončil o šest bodů ve prospěch soupeřek. Ve druhé půli se ženy Slovanu dostaly již do svého obvyklého herního tempa a nakonec kontrolovaly výhru 58:48. Gratulace!

 

Rozpis utkání žen (sezóna 2020/2021) – tým A (2.liga), tým B (Pražský přebor), tým C (OP)

Rozpis utkání 2.ligy žen (Slovan Litoměřice A) je zde: https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_6320.html

Rozpis utkání Pražského přeboru (Slovan Litoměřice B) je zde: http://www.pbasket.cz/index.php?page=stranka&id=35

Rozpis utkání oblastního přeboru Severní Čechy (Slovan Litoměřice C) je zde: https://sec.cbf.cz/souteze/oblastni-soutez-zeny.html

Ženy o víkendu

Ženy přivítaly v sobotu zkušený Liberec a svedly s ním velkou bitvu. Liberec se udržoval v několikabodovém odstupu po větší část utkání. Poslední čtvrtina pak přinesla dramatický souboj se šťastným koncem pro Slovan v podobě 64:57.

Nedělní zápas s týmem Brandýsa, vedeným nově trenérem Kuruczem, byl v prvním poločase vyrovnaný díky naší děravé obraně. Obdržených 30 bodů znamenalo pouze 3 bodové vedení. Do druhé půlky nastoupil tým odhodlán zlepšit hru, což se projevilo i na konečném skóre 65:43. Ženy jsou tak společně s týmem Benešova na čele tabulky 2 ligy žen.

ženy na přípravném turnaji v Liberci

Ženy Slovanu vyjely v sobotu, 7.9. na jednodenní turnaj do Liberce, kde sehrály dva kvalitní zápasy. První s týmem Loko Liberec,který disponuje velmi zkušeným kádrem.Zápas jsme po většinu utkání vedli a v dramatické koncovce zvítězili 66:63.

Náš druhý soupeř Aritma disponuje několika extraligovými hráčkami a navíc je posílen o Janu Čermákovou z Kralup. Sehráli jsme opět velmi kvalitní zápas, první tři čtvrtiny se skóre pohybovalo okolo 10 bodů ve prospěch soupeřek, poslední čtvrtina nám úplně nevyšla. Přes vyšší prohru 57:80 turnaj splnil účel, všechny hráčky se zapojily do hry a do nastávající sezony můžeme hledět s optimismem.

2. liga žen – první vítězství sezóny

O víkendu utrhly naše ženy první cenné vítězství. Vyhrály zaslouženě nad týmem z Kladna 72:60. Ani v nedělním zápasu už nebyly žádnými outsidery. Ve vyhrocené koncovce podlehly hráčkám Aritmy Praha,týmu, který je na průběžném 3. místě skupiny A 58:63. Věříme, že se jim konečně bude dařit i v dalších zápasech.

Fotky ze sobotního zápasu můžete shlédnout zde: http://monim.rajce.idnes.cz/2014_vitezny_zapas_2._liga_zen/

Ženy na šestce

Milí příznivci litoměřického ženského basketbalu, v sobotu 29.11.2014 odehrají naše ženy další ligové utkání, tentokrát v hale U Stadionu. Budou hostit tým z Kladna.  Potřebují vaši podporu, aby konečně prolomily šňůru porážek. Všichni jste proto co nejsrdečněji zváni.

Nejbližší události

Nejsou žádné plánované akce.

Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 10 928
  • Posledních 7 dní: 77 360
  • Posledních 30 dní: 383 093
  • Právě teď: 37