U13_prázdninové probuzení

Někdo hůře a někdo ještě hůřeji se popral s prvním poprázdninovým zápasem. Hlavně rozjezd byl poněkud těžkopádnější, na každý koš jsme se hodně natrápili a chvíli trvalo, než jsme se do zápasového tempa dostali. Ale ani na chvíli jsme nezapochybovali o tom, že naše tažení bude opět vítězné :-) . A nakonec bylo…stačilo trochu koncentrace a zlepšit střelbu, přihrávky a obranu a vlastně všechno. Nakonec jsme se radovali ze 2 výher 57:22 a 54:23. Faulů se moc nepískalo, tak se mohlo hrát trochu tvrději, což nám celkem vyhovuje, hlavně některým nenechavým hráčkám. Stále lepší formu ukazuje Hubeňour, měla hodně střeleckých příležitostí, které se jí v poprázdninovém zápase ale nedařilo proměňovat.  Věříme, že se to zlepší. Ve druhém zápase se střelecky (a nejenom střelecky) dařilo Janičce. Naše stálice (díky kterým zápasy vyhráváme) dokázaly zabrat v rozhodujícím okamžiku a zvrátit vývoj 1. zápasu v náš prospěch a navázat tak lepším výkonem na druhý zápas.

Body v 1. utkání: Menčíková 15, Klupáková 9, Vránová 8, Ebertová 7, Bisová 6, Hubená 3, Krebsová 2, Hasmanová  2, Týřová 2, Vrátilová 2, dále nastoupily Lepší, Dadejíková, Stachová

Body ve 2. utkání: Vrátilová 10, Menčíková 10, Lepší 6, Bisová 6, Hasmanová 4,Klupáková 4, Ebertová 4, Týřová 4, Hubená 4, dále nastoupily Netáhlová, Krebsová, Dadejíková, Stachová

Přejeme všem krásné únorové dny plné slunce a úsměvů

Vaše trenérky M+M

U13_zápasy s Chomutovem

V neděli 18.2. nás čekají 2 zápasy s Chomutovem, v kategorii U13. Hrajeme v 11,00 a 13,00. Sraz v 10,15 na palubovce.

Týká se hráček: Menčíková, Klupáková, Vránová, Bisová, Týřová, Stachová, Ebertová, Dadejíková, Netáhlová, Vrátilová, Krebsová, Hubená, Lepší, případně Hasmanová, pokud už bude zdravá.

Lyže nechte doma :-)

Těšíme se na vás

Vaše trenérky M+M

SAUNA V LETOŠNÍ SEZÓNĚ

Saunování bude probíhat od 17,30-18,30.

26.2. 2018 – U14+U15 – celá pondělní tréninková skupina

5.3. 2018 – U11

12.3. 2018 – U13

 

Související obrázek

Bramborové medaile z 2. turnaje Evropské ligy

Z dalšího, v pořadí druhého turnaje Evropské ligy mládeže přivezly starší minižákyně pomyslné bramborové medaile. Z osmi účastníků skončily tentokrát na 4. místě a jen o pár bodíků jim utekla medaile bronzová. Ale rozhodně se nemusíme za výkon litoměřických baskeťaček stydět. Ba naopak, ukazují, jak skvěle umí obstát v tak obrovské konkurenci a že se umí vyrovnat i s jiným herním stylem.

Holky čekalo 5 těžkých utkání. V tom prvním nastoupily proti domácí Liepaje. Hned v úvodu ale nechaly lotyšské soupeřky odskočit na nepříjemný rozdíl 10ti bodů, který se nepodařilo do konce zápasu odvrátit. V jednu chvíli jsme prohrávali už o 17bodů, ale holky znovu zamakaly a dokázaly stáhnout výsledek na rozdíl 6ti bodů. Soupeř dokázal stoprocentě využít domácího prostředí a měl i velkou diváckou podporu. Konečný výsledek 52:61 v neprospěch litoměřického Slovanu nás mrzel, protože šlo o soupeře, se kterým jsme si mohli poradit. Neproměněných 24 trestných hodů (z 34) svědčí o tom, že faul získat umíme, ale úspěšnost trestných hodů je zatím nízká.

Další zápas s estonským týmem BC Star byl jediným zápasem, který jsme si pohlídali od začátku až do konce. Soupeřky jsme lehce přehrávaly, a to i přes zranění Naty Svobodové, která již do turnaje nemohla zasáhnout. Také problémy s fauly dost ovlivnily celý průběh druhého utkání. Klíčové hráčky musely častěji střídat. Nakonec jsme si ale připsali další vítězství v evropské lize, a to v pořadí již čtvrté.

Druhý den jsme nezačali dobře. V zápase s finským výběrem West-Coast – All Stars jsme vedli celé utkání. Vytvořili jsme si příjemný 10ti bodový náskok, o který jsme ale v poslední čtvrtině přišli. Nedokázali jsme se prosadit v podkošovém prostoru, měli jsme řadu neúspěšných střel ze střední a delší vzdálenosti. Při téměř nulovém doskoku jsme tak velmi často a rychle přebíhali z útoku do obrany. V poslední půl minutě utkání jsme vedli o pouhý bod a nedokázali jsme ubránit akci soupeře, který hodil svou jedinou trojku v zápase a otočil tak výsledek ve svůj prospěch. Na to jsme už neuměli zareagovat a tak jsme se soupeřem, kterého jsme celý zápas přehrávali, nakonec smolně prohráli o pouhé 2 body 30:32. Ale i z takových zápasů se musíme ponaučit, jsou pro nás důležité.

Neúspěšný zápas v zápětí vystřídala další výhra, tentokrát nad BA Tallinn Kallev. Zápas nad dalším estónským týmem jsme vyhráli 43:37 a to především tím, že jsme úspěšně ubránili nejlepší hráčku soupeře, která byla pro svůj tým naprosto klíčová. Dobře jsme ubránili rychlý protiútok a naopak se nám podařilo pár pěkných akcí.Hráli jsme nebojácně od první minuty, získali velké množství faulů. Ikdyž úspěšnost trestných hodů nebyla opět vysoká.

Do posledního zápasu jsme nevstupovali jako favoriti. Bělorusky Prinemanie-SDJSOR Nr.7 mají na svém kontu zatím jen dvě prohry a patří k lídrům Evropské ligy. Hned první 3 rychlé koše nás ale nezaskočily a náskok Bělorusek se nám podařilo odvrátit. Vyrovnanou partii jsme tak sehráli do poloviny zápasu, po vyfaulování výborně bránící Káji Bisové už jsme druhou polovinu nezvládli udržet a pro prostřídání všech hráček jsme nakonec prohráli 32:69.

Do celkové tabulky jsme si tak vepsali 5 výher a 5 proher. Nejlepší hráčku turnaje tentokrát vybrali spolu s trenérkami rodiče. Stala se jí Káťa Ebertová, která je naší novou nejlepší střelkyní. Káťa nasbírala 4 hlasy, Bětka 3, Domča 2 a Bísa 1. Kája Bisová se dostala do nejlepší pětky celého turnaje(All stars). Pro všechny hráčky je účast v Evropské lize velkou zkušeností, setkávají se s velmi agresivní hrou, na hranici (někdy i za hranicí) faulů, nikdo je nenechá v klidu rozehrát, po doskoku jsou soupeřky velmi aktivní. V obraně vesměs všechny týmy už uplatňují odstupovanou obranu, clony nebývají výjimkou. Jsme rádi, že se holky ve světě neztrácí.

Všem holkám děkujeme za skvělou reprezentaci klubu, Litoměřic i českého basketbalu. Další turnaj se koná v polském Czluchově, v březnu.

Slovan Litoměřice reprezentovaly: Menčíková, Klupáková, Vránová, Bisová, Ebertová, Svobodová, Hnízdová, Hasmanová, Netáhlová, Lepší

 

Money, money, money, must be funny…. příspěvky sezóna 2017/2018

PŘIPOMÍNÁME PLATBU PŘÍSPĚVKŮ ZA 2. POLOLETÍ

Milí rodičové, je tu čas na platbu příspěvku, zůstávají v nezměněné výši:

3.500 Kč/rok (hráčky r. 2006 a ml.), 4.500 Kč/rok (hráčky r. 2005 a starší), 3.000 Kč/rok (hráčky hrající pouze 2.třídu PP). Úhradu provádějte bezhotovostně na účet 275100262/0300 u ČSOB, pokud bude někdo vkládat na pokladně musí použít účet 123030162/0300 u ČSOB. Termín úhrady čl. příspěvků: 1. část (min. 50%) do 31.10.2017, 2. část (zbytek) do 31.1.2018.

Přejeme všem krásné mrazivé dny

 

U13_dva soupeři v týdnu

Ve středu hrajeme s Mostem 2 utkání, odjíždět budeme ve 14,00 od gymplu, od tělocvičny. Hrajeme v 15,30 a 17,15. Ebrtku s Bětkou mohu nabrat po cestě ze školy, ve 13,55. Jedeme komplet U13 bez Anežky a Káti T., takže by nás mělo být 13. Prosím Šárku o organizaci dopravy. V pátek hrajeme v Lounech od 16,00 a 18,00. Požádali nás o předehrání kvůli lyžáku. Odjíždět se bude 14,45 taky od gymplu. Tak domluveno: Kikča, Bísa, Bětka, Domča, Ebrtka mají trénink od 15,00, bude hooodně individuální :-) . Do Loun pojedou: Krebsová, Vrátilová, Lepší, Hubená, Netáhlová, Hasmanová, Dadejíková, Podešvová, Stachová, Janštová, Zichová, Krupková, Kloučková POZOR, O VÍKENDU JE VOLNO, TAKŽE POVINNĚ NAVŠTÍVIT VŠECHNY BABIČKY, TETIČKY A KAMARÁDKY :-) . Hrají pouze 07 první kvalifikační zápas o NF v UL, od 9,00. Můžete se jet podívat a zafandit :-) . Trenérky M+M

Blíží se druhý turnaj euroligy, přípravy v plném proudu

Naše U13 vyráží na další turnaj Evropské mládežnické ligy. Tentokrát vyjedou do Lotyšského města Liepāja, ležícího u Baltského moře.  S 83 tisíci obyvateli jde o 3. největší město Lotyšska a je to důležité přístavní město. Je známé jako město, kde se rodí vítr – takže čepice s sebou) . Ve dnech 26.-28.1. se utkají s dalšími účastníky z celé Evropy. Nastoupí proti finskému týmu West Coast All-Star, tento tým v prvním turnaji 2x vyhrál a 3x prohrál. Další tým je z hlavního města Estonska, Tallinnu BC Star, ten se v prvním kole radoval z vítězství také 2x. Třetím soupeřem bude Tallinn Kalev ze stejného města, ze zápasů odcházel 3x jako poražený a 2x jako vítěz. Dalším týmem ze skupiny B, se kterým se utkáme, je domácí BS Liepaja, tomu se zatím nepodařilo vyhrát ani jeden zápas, ikdyž od jednoho vítězství ho dělil jediný bod. Posledním soupeřem bude buď lotyšská BS Riga nebo Bělorusky Prinemanie-SDJSOR Nr.7. Kvůli lyžařskému výcviku nejede Kája Janoušková, což bude pro tým citelné oslabení, ale i tak vyrážíme v silné sestavě. Holkám se minule podařilo vybojovat bronzové medaile a dělil je jen krůček od stříbrné. Budeme bedlivě sledovat další působení týmu v eurolize a přejeme jim, aby na úspěšné zápasy z prvního kola dokázaly navázat.

Slovan budou tentokrát reprezentovat tyto borkyně: Menčíková, Klupáková, Ebertová, Bisová, Vránová, Týřová, Netáhlová, Lepší, Hasmanová, Svobodová a Hnízdilová

Let´s go, Slovan, let´s go…..

 

U14B_vyrovnaný zápas s Nuslemi

V neděli nás čekal první zápas v nadstavbě ligy U14 a pokud budou všechny zápasy vypadat podobně, budeme hrát právě takové zápasy, které potřebujeme. A pokud se na nás usměje trochu basketbalového štěstí, tak budou některé i vítězné, ale o to tolik nejde. Ligu hrajeme hlavně proto, abychom se setkali s lepšími soupeři a připravili se na zápasy příští sezóny. B tým vstoupil do druhé fáze soutěže bez posily Johanky, která se stala v průběhu sezóny důležitou součástí týmu (děkujeme ji za podporu v úvodu sezóny) a bez zraněné a nemocné Anežky. Museli jsme se s tím nějak poprat, dostali větší prostor další hráčky, a to bude do budoucna pro tým určitě velkým přínosem. K samotnému zápasu musíme říct, že jsme byli pro Nusle těžkým soupeřem. Soupeř vedl hned od první čtvrtiny, 18:9, ale náskok se nám podařilo ve 2. čtvrtině snížit na pouhé 4 body. Několikrát jsme během zápasu snižovali z rozdílu 10ti bodů. Nedařilo se nám ubránit nejlepší střelkyni soupeře, a v obraně jsme dělali hodně chyb. Nesoustředili jsme se na jednoduché (a v podání soupeře důrazně provedené) hoď a běž, nechávali jsme volné střely ze střední vzdálenosti. Na druhou stranu, když  jsme chtěli, dostali jsme soupeře pod tlak, což vedlo k zisku míče a na doskoku jsme se neztráceli. Pohyb po perimetru byl dobrý, škoda občasného respektu, mohli jsme se dostat do střeleckých pozic častěji. A také je škoda spousty neproměněných střel z podkošového prostoru, tam už bysme prostě měli dávat…Není vůbec zapotřebí se hroutit z toho, že se něco nepovede, protože máme vždy nespočet dalších možností vše napravit. Škoda bylo 3. čtvrtiny, kdy soupeř kvůli chybě ve střídání musel tento úsek hry odehrát ve 4 a my jsme toho neuměli využít. V 6. minutě jsme skóre vyrovnali, ale od té doby už jsme vůbec neskórovali, naopak jsme dovolili soupeři dalších 9 bodů. neuměli jsme hrát do téměř zónové obrany, protože jinak ani Nusle bránit nemohly. V posledním úseku hry jsme dostali soupeře pod velký tlak, a to hlavně v posledních 3 minutách zápasu, kdy jsme ze stavu 37:47 nenechali soupeře téměř vystřelit a stáhli jsme výsledek na 45:47. Koncovka se nám ale nepodařila a my tak odešli poraženi 45:49.

Líbilo se nám, jak holky nevzdaly koncovku a bojovaly do poslední chvíle. Příště to třeba vyjde. Bětka je jedna z nejužitečnějších hráček týmu, když chce, sebere míč snad každému :-) , je pro tým neuvěřitelně důležitá právě kvůli její týmovosti. Stejně tak Bísa, neuvěřitelná bojovnice, která se pere o každý míč a nebojí se najet do koše, ať je před ní kdokoliv. Kikča nemůže teď najít svoji herní pohodu a je to škoda, protože vůbec nehraje špatně. výborně brání a často má na starosti nejlepší hráčky soupeře a můžeme se na ni spolehnout, že v každém zápase skóruje, umí se dobře uvolnit pod koš a využít toho. Je to hráčka, která získává velké množství faulů. Ebrtka je poslední zápasy velkou oporou, hraje bez zbytečného respektu, bere na sebe zodpovědnost, často tvoří hru. A Domča je výborná s míčem, škoda, že toho nevyužívá teď trochu lépe, ale je to srdcařka a hraje vždy pro tým, pořád se snaží holky vyhecovat k lepším výsledkům. I ostatní hráčky jsou důležitou součástí týmu, umí se podpořit a umí jedna za druhou zabojovat a to nejen na palubovce, ale i mino ni. A to je prostě fajn, v basketbalových dovednostech se budeme společně zlepšovat, ale to, jak funguje tým se prostě naučit nedá.

„Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek.“ (T. Roosevelt)

Dalším soupeřem v lize U14 bude Slovanka, těšíme se.

Díky divákům za podporu a přejeme všem krásné, mrazivé, lednové dny

Vaše trenérky M+M

DNEŠNÍ TRÉNINKY NA KALICHU – PONDĚLÍ

Dneska opět omezení kvůli hokeji. Skupinka Kuby dnes nemá trénink, jde rovnou do sauny, od 17,00-18,00.

Skupinka U15 má trénink od 17,00-18,30.

Stolky na leden

6.1. –11,00 – U14A x Nusle – zajistí U15 (Martin Ch.+Tomáš)

7.1. –10,00 – U14B x Nusle – zajistí U14A (Martin M. + Tomáš)

 

13.1. – 9,00; 11,00 –U12x Chomutov- zajistí U14B (Monika +Maruška)

13.1 – 13,00 U14A x Slovanka – zajistí U14B (Monika+Maruška)

14.1. – 13,00 U14Bx Slovanka –zajistí U14A (Martin M. +Tomáš)

 

27.1. – ženy, U17 – zajistí si navzájem (David, Martin Ch.)

28.1. – ženy, U17 – zajistí si navzájem (David, Martin Ch.)

 

Nejbližší události

Nejsou žádné plánované akce.

Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 1 581
  • Posledních 7 dní: 13 768
  • Posledních 30 dní: 67 896
  • Právě teď: 7