Slavnostní ukončení sezóny 2016/2017

V sobotu proběhlo klubové ukončení sezóny 2016/2017. Moc děkujeme, že jste dorazili v takovém počtu a věříme, že jste se všichni dobře bavili. Stejně jako v předchozích sezónách, i letos se oceňovaly hráčky v jednotlivých kategoriích. Nejdříve se nám představila naše přípravka, které se v uplynulém roce věnovali Barča Vránová, Lenka Skanderová a Zdeněk Novák. Holkám jsme popřáli, ať se jim u nás líbí a ať je basket hlavně baví.

Prvním skutečným týmem je tým U10, který zahájil svou basketbalovou kariéru soutěží Šmoulinka cup,ve kterém hlavně sbíral první herní zkušenosti. Za odměnu a na památku na uplynulou sezónu dostaly všechny holky medaile. Děkujeme trenérům Šárce Dlouhé a Petrovi Krupkovi za odvedenou práci a jako poděkování jsme jim, stejně jako ostatním trenérům, předali poukazy na masáž, kterou po náročné sezóně určitě uvítají :-) .

První oceňovanou kategorií je tým U11, který pod vedením trenérek Moniky a Marušky Matuškových vyhrál Oblastní přebor a v kvalifikacích pak postoupil na Národní finále nejmladších minižákyň do Krnova, kde obsadil pěkné 7. místo. Nejužitečnější hráčkou byla vyhlášena Káťa Ebertová a skokankou roku, tedy hráčkou s největším zlepšením Emča Dadejíková. Nejlepším fanouškem týmu byl zvolen za neúnavnou podporu hlavně během obou republik Vláďa Hasman.

Tým U12 pod vedením stejné trenérské dvojice Moniky a Marušky Matuškové vyhrál Oblastní přebor a postoupil na Národní finále do Hradce Králového. Tam vybojoval opět 7. místo. Holky v uplynulé sezóně nastoupily do 2 soutěží, do dívčí a chlapecké, v té chlapecké se umístily na krásném 3.místě, když mezi 9ti týmy našly pouze 2 přemožitele. Nejužitečnější hráčkou kategorie U12 se stala kapitánka týmu Bětka Vránová a skokankou Esterka Skanderová. Svého ocenění za nej fanouška týmu se konečně dočkal Radek Klupák, doufáme, že zůstane věrným fanouškem i nadále. Ke konci sezóny se do trenérského týmu přidal i kondiční trenér Kuba Novotný.

V kategorii U13 jsme se v OP umístili na 2. místě. I tento tým se zúčastnil Národního finále, které jsme letos pořádali a na kterém skončil jak jinak, než sedmý :-) . Pod vedením trenérského tria Péti Štěpánkové, Karla Kynzla a Tomáše Hrubého holky odehrály poslední sezónu. V té další je povede už jen Tomáš Hrubý, kterého doplní nový trenér Martin Markvart. Děkujeme Pétě a Karlovi za odvedenou práci a za tu spoustu času, který holkám věnovali. Nejužitečnější hráčkou týmu U13 jsme vyhlásili Barču Míčkovou a skokankou Barču Zemanovou. A ocenění pro fanouška týmu si odnesl Pavel Birner.

Holky v kategorii U14 si odehrály svou ligovou premiéru. Umístily se na 5. místě skupiny A. Vedené byly stejným trenérským týmem jako kategorie U13, tedy Péťou Štěpánkovou, Karlem Kynzlem a Tomášem Hrubým. Nejužitečnější hráčkou kategorie U14 byla v uplynulé sezóně Naty Tomiová a největší pokrok udělala Verča Sajverová. Nejlepším týmovým fanouškem byl v sezóně Marcel Míček.

V kategorii U15 holky neuspěly v kvalifikaci do ligy a svůj postup si musely vybojovat v nadregionální soutěži, to se jim podařilo. V lize potom pod vedením trenéra Davida Matušky skončily na 6. místě ve skupině A. Nejužitečnější hráčkou sezóny byla zvolena Verča Bibi Bisová a skokankou roku Verča Mašíková. Nejlepší podporovatelkou pak byla zvolena Ivča Bisová.

V kategorii U17 holky udržely ligu i pro další sezónu, skončily na 6. místě. Trenérem této kategorie byl v uplynulé sezóně David Matuška. Nejužitečnější hráčkou byla Gába Tmějová a skokankou Týna Zídková. Jako nejvěrnější fanynka doprovázející svůj tým na všech zápasech byla tentokrát oceněna Péťa Mašíková.

V kategorii U19 se holkám vedlo skvěle, pod vedením Martina Chmela vyhrály ligu starších dorostenek. Nejužitečnější hráčkou byla Lůca Mühlfeitová a největší pokrok během sezóny udělala Maruška Černá.

Ženský B-tým složený převážně z pražských vysokoškolaček vyhrál 2. třídu Pražského přeboru a postoupil do 1. třídy. Trenérkou je Maruška Matušková.

Ženský A-tým skončil ve 2. lize na konečném 6.místě. Nejužitečnější hráčkou se stala kapitánka týmu Raina Smith a to nejen za výkony na hřišti, ale i za trenérský přínos klubu. Trenérem žen je Martin Chmel, který od příští sezóny bude šéftrenérem klubu. Největšími a nejvěrnějšími fanynkami týmu byly Kikča Klupáková a Káťa Ebertová, které (pokud to bylo jen trochu možné) nevynechaly žádný domácí zápas.

Pomyslnou štafetu nejužitečnější hráčky klubu předala Káťa Tmějová Raině Smith.

Děkujeme ještě jednou všem trenérům, sponzorům, hráčkám a fanouškům za skvělou práci a přízeň.