Víkendové poohlédnutí

Tento víkend nastoupily do domácích utkání pouze ženy, které podlehly zkušeným týmům z Kralup a Mladé Boleslavi. V sobotu nestačily síly na „prvoligové“ Kralupy a ženy prohrály 53:73, ikdyž první čtvrtina byla povedená, sehrály ji vyrovnaně 16:16. Stejně se vydařila i 3. čtvrtina, tu dokonce domácí vyhrály o 3 body. V neděli se vůbec nevydařil vstup do utkání, po 1. čtvrtině ženy prohrávaly 8:26. Mladá Boleslav hrála rychlý,pohledný basket, a své vítězství si zkušeně pohlídala až do konce. Ženy prohrály 48:73. Oba zápasy zhodnotil i trenér, Martin Chmel – „Ženy měly 2 těžké soupeře.Náš sobotní soupeř Kralupy byly přeřazeny z 1 do 2 ligy po známém zápase se Spartou. Jejich herní vyspělost a výšková převaha byla zřejmá, přesto ještě několik minut před koncem jsme prohrávaly jen o 6 bodů. Nutno podotknout, že šestky v poslední čtvrtině byly 16:2 ve prospěch soupeře. Zápas jsme odehrály v některých fázích velmi dobře. V neděli jsme zahájily proti Boleslavi velmi špatnou první čtvrtinou. Soupeř měl ve svých řadách mimo jiné Hanku Nezdařilovou a Markétu Dřevovou, obě bývalé výborné hráčky ŽBL. První půli jsme soupeře neubránily, druhá měla naprosto jiný charakter, ve 3 čtvrtině jsme dostaly 7 bodů. Prohra o více než 20 bodů proto mrzí. Přes porážky jsme předvedly lepší výkon,než proti Chomutovu.“

Další utkání se odehrávala na palubovkách hostů. U12 si zajely do Chomutova pro 1 porážku a 1 výhru. Začátek prvního zápasu vůbec nevyšel, a ikdyž holky náskok soupeře dotahovaly, nepodařilo se jim už po vyloučení Hasmanové prohru 47:60 odvrátit. Do 2, zápasu holky nastoupily hned od začátku zodpovědněji a s větší chutí. Díky tomu neprohrály ani jednu čtvrtinu a zvítězily ve 2.utkání 54:34. Vedle Hrubé se nejvíce dařilo Hasmanové a Netáhlové.

Oba týmy v lize U14 byly tentokrát stoprocentně úspěšné a z Kralup a Kladna přivezly 4 vítězství. V sobotu hrály U14B ve Slaném, kde zvítězily 54:37. Ze začátku se zápas vyvíjel vyrovnaně, kádr byl trochu oslabený, ale hlavně díky hře Ebertové a Vránové se tým mohl nakonec radovat z vítězství a do hry se zapojily všechny hráčky. Stejně tak v neděli vyhrály holky bez zraněné Vránové na Kladně 54:32, tentokrát excelovaly Menčíková a v obraně Bisová. B týmu patří 5. místo tabulky, a to je skvělý výsledek. A tým zvítězil v obou zápasech vysoko, nejprve nad Kladnem 105:14 a poté nad Slaným 115:14, usadil se tak na 3.místě tabulky. Věříme, že se holkám podaří probojovat se na 2. místo, které znamená jasný postup do extraligy mladších žákyň. Dle slov trenéra Martina Markvarta holky potvrdily roli favorita a poprvé v sezóně také vyjeli v plném počtu 12ti hráček, což bylo znát na kolektivnějším výkonu.

Tým mladších dorostenek v sobotu porazil Kralupy 51:43. Utkání bylo velmi vyrovnané, rozhodující byla až 4. čtvrtina, kterou litoměřické hráčky vyhrály 12:4. V neděli pak zajely na Královku, kde ve vyrovnaném utkání nakonec podlehly o jediný bod týmu USK Praha B. Konečný stav utkání 45:46. V obou zápasech tým trápila nízká úspěšnost střelby trestných hodů, která mola být v neděli důvodem, proč nevyhrál. V Kralupech proměnily dorostenky pouze 4 ze 14 trestných hodů, na USK pouhých 13 z 35. Do utkání nastoupilo všech 12 hráček.