Dvě smolné prohry U17 a další víkendové zápasy

O víkendu jsme odehráli několik domácích utkání.

V lize U14 nás v sobotu přehrála BA Sparta, na kterou nestačil ani B tým, ani A tým. A tým byl oslaben o zraněnou Míčkovou, což se určitě na konečném výsledku utkání (47:100) podepsalo. B tým bojoval, ale bylo pro holky hodně těžké prosadit se proti týmu, který vloni na republice bojoval o 3. místo (24:81).

V neděli si pak oba týmy spravily chuť, když porazily vysokým rozdílem BK Kralupy junior. V prvním zápase podlehly Kralupy domácímu B týmu 77:29, ve druhém pak A týmu  114:20.

V lize U17 jsme hostily Plzeň a Klatovy. Jak hodnotí utkání „zaskakující“ trenér Martin CH.?  „Zrádná jedna čtvrtina, to je společný jmenovatel zápasů U17 a žen o víkendu. U17 proti dosud neporaženému DBaK odehrály slušné pasáže, avšak se špatnou druhou čtvrtinou. Zbytek zápasu se pokoušely dohnat dvouciferné manko, což se téměř podařilo. Příčinu prohry o 3 body je asi nutné hledat ve 2. nepovedené čtvrtině. V neděli držely krok se soupeřem krok a nerozhodný výsledek tři čtvrtiny zápasu, poslední čtvrtinu nezvládly a prohrály o 11 bodů. Holky oba zápasy až na výjimky dobře bránily, o výsledcích rozhodlo velké množství nevynucených ztrát  i nepřesné zakončování.“ Slovan Ltm x DBaK 50:53; Slovan Ltm x BK Klatovy 43:54.

Ženy hrály venku,v sobotu na HB a v neděli v Benešově. Odehrály vždy dobrý první poločas, kdy dostaly 22 resp. 19 bodů. Třetí čtvrtinu jako by v obou zápasech vypustily a obdržely stejně bodů jako za celý první poločas. Zvýšenou koncentrací v poslední čtvrtině však průběhy utkání kontrolovaly a dovedly oba zápasy do vítězného konce, oba skončily dvouciferným rozdílem. SLovan Ltm x HB Basket 72:60; Slovan Ltm x BC Benešov 60:47.

A poslední povíkendový zápas nás čekal v pondělí, v kategorii U13 jsme předehrávali proti ústecké SLunetě, kterou holky porazily 76:22. Výborně o víkendu v kategorii U14, i v  pondělním zápase U13 zahrála tentokrát Vránová.

Příští víkend nás kromě kategorií U11, U15 a U17 čekají první zápasy v evropské lize. Myslete na nás a držte nám palce.