U14B_vyrovnaný zápas s Nuslemi

V neděli nás čekal první zápas v nadstavbě ligy U14 a pokud budou všechny zápasy vypadat podobně, budeme hrát právě takové zápasy, které potřebujeme. A pokud se na nás usměje trochu basketbalového štěstí, tak budou některé i vítězné, ale o to tolik nejde. Ligu hrajeme hlavně proto, abychom se setkali s lepšími soupeři a připravili se na zápasy příští sezóny. B tým vstoupil do druhé fáze soutěže bez posily Johanky, která se stala v průběhu sezóny důležitou součástí týmu (děkujeme ji za podporu v úvodu sezóny) a bez zraněné a nemocné Anežky. Museli jsme se s tím nějak poprat, dostali větší prostor další hráčky, a to bude do budoucna pro tým určitě velkým přínosem. K samotnému zápasu musíme říct, že jsme byli pro Nusle těžkým soupeřem. Soupeř vedl hned od první čtvrtiny, 18:9, ale náskok se nám podařilo ve 2. čtvrtině snížit na pouhé 4 body. Několikrát jsme během zápasu snižovali z rozdílu 10ti bodů. Nedařilo se nám ubránit nejlepší střelkyni soupeře, a v obraně jsme dělali hodně chyb. Nesoustředili jsme se na jednoduché (a v podání soupeře důrazně provedené) hoď a běž, nechávali jsme volné střely ze střední vzdálenosti. Na druhou stranu, když  jsme chtěli, dostali jsme soupeře pod tlak, což vedlo k zisku míče a na doskoku jsme se neztráceli. Pohyb po perimetru byl dobrý, škoda občasného respektu, mohli jsme se dostat do střeleckých pozic častěji. A také je škoda spousty neproměněných střel z podkošového prostoru, tam už bysme prostě měli dávat…Není vůbec zapotřebí se hroutit z toho, že se něco nepovede, protože máme vždy nespočet dalších možností vše napravit. Škoda bylo 3. čtvrtiny, kdy soupeř kvůli chybě ve střídání musel tento úsek hry odehrát ve 4 a my jsme toho neuměli využít. V 6. minutě jsme skóre vyrovnali, ale od té doby už jsme vůbec neskórovali, naopak jsme dovolili soupeři dalších 9 bodů. neuměli jsme hrát do téměř zónové obrany, protože jinak ani Nusle bránit nemohly. V posledním úseku hry jsme dostali soupeře pod velký tlak, a to hlavně v posledních 3 minutách zápasu, kdy jsme ze stavu 37:47 nenechali soupeře téměř vystřelit a stáhli jsme výsledek na 45:47. Koncovka se nám ale nepodařila a my tak odešli poraženi 45:49.

Líbilo se nám, jak holky nevzdaly koncovku a bojovaly do poslední chvíle. Příště to třeba vyjde. Bětka je jedna z nejužitečnějších hráček týmu, když chce, sebere míč snad každému :-) , je pro tým neuvěřitelně důležitá právě kvůli její týmovosti. Stejně tak Bísa, neuvěřitelná bojovnice, která se pere o každý míč a nebojí se najet do koše, ať je před ní kdokoliv. Kikča nemůže teď najít svoji herní pohodu a je to škoda, protože vůbec nehraje špatně. výborně brání a často má na starosti nejlepší hráčky soupeře a můžeme se na ni spolehnout, že v každém zápase skóruje, umí se dobře uvolnit pod koš a využít toho. Je to hráčka, která získává velké množství faulů. Ebrtka je poslední zápasy velkou oporou, hraje bez zbytečného respektu, bere na sebe zodpovědnost, často tvoří hru. A Domča je výborná s míčem, škoda, že toho nevyužívá teď trochu lépe, ale je to srdcařka a hraje vždy pro tým, pořád se snaží holky vyhecovat k lepším výsledkům. I ostatní hráčky jsou důležitou součástí týmu, umí se podpořit a umí jedna za druhou zabojovat a to nejen na palubovce, ale i mino ni. A to je prostě fajn, v basketbalových dovednostech se budeme společně zlepšovat, ale to, jak funguje tým se prostě naučit nedá.

„Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek.“ (T. Roosevelt)

Dalším soupeřem v lize U14 bude Slovanka, těšíme se.