Uplynulý víkend

Ženy čekala dvojička adeptů na postup do první ligy. Mlada Boleslav posílila o další kvalitní hráčky. Našim holkám nevyšla první čtvrtina, kdy jsme nedali několik jasných košů z blízkosti a soupeř odskočil na hrozivý dvouciferný náskok. Hru jsme postupně vyrovnali, v poslední čtvrtině se  skóre dostávalo pod deset bodů, ale síly na obrat jsme již neměli. Konečný stav byl 62:77. V Kralupech jsme začali o poznání sebevědoměji a první půlku o koš vyhráli. Ještě třetí čtvrtinu jsme odehráli vyrovnaně, byť jsme prohrávali o tři body. Poslední čtvrtinu jsme již obranně nezvládli. Prohra 75:61 byla dílem poslední čtvrtiny. Prohry o 15 a o 14 bodů nevyjadřují průběhy zápasů, ale takový je sport. Holky si zaslouží pochvalu za velmi aktivní přístup k zápasům proti mnohem zkušenějším hráčkám.

Tým U17 má za sebou víkend v Klatovech a Plzni, kde se utkal s lídry soutěže. V sobotním utkání jsme celou dobu tahali za kratší konec, prohra o 20 bodů 46:66 byla tak zasloužená. V neděli jsme s Plzní začali aktivně a ikdyž jsme první čtvrtinu prohráli, ve druhé jsme stav otočili a kontrolovali ho až do poslední minuty utkání. Nad prvním celkem soutěže jsme tak vyhráli 63:55.

V kategorii U14 nás čekal pouze 1 zápas, a to s pražskou Slovankou. V sobotu se A tým radoval z vítězství 74:44. Utkání se rozhodovalo na konci třetí čtvrtiny, kdy naše 16 bodové vedení dokázal soupeř i díky několika úspěšným trojkám snížit na rozdíl 6 bodů. Holky se v tuto chvíli nezalekly a opět odskočily soupeři na větší bodový rozdíl. Všechny hráčky, které k utkání nastoupily, si zaslouží pochvalu. Nejvíc se bodově dařilo Tomiové, která dala 17 bodů (1trojka). V neděli se přes slibný začátek nepodařilo B týmu nad stejným soupeřem zvítězit a připsal si tak porážku 62:79, ikdyž do poslední čtvrtiny holky vstupovaly s vyrovnaným kontem. Nejvíce se tentokrát na palubovce dařilo triu Vránová, Bisová, Menčíková. Limitovalo nás i velké množství faulů. Až na koncovku to byl pro nás jeden z nejpodařenějších zápasů sezóny.

V kategorii U12 jsme porazili Chomutov 53:39 a 42:37. Oba zápasy jsme měli pod kontrolou, ve druhém jsme soupeři odskočili na rozdíl 20ti bodů, který jsme pak v závěru ztratili. V zápase opět dominovala Ebertová, tentokrát s výraznou pomocí Hubené. Dobře zahrála i Hasmanová. V sestavě stále chybí zraněná Hrubá, ale ostatní hráčky si se zápasem dobře poradily. Jsme rádi, že nám v oblasti rostou soupeři, se kterými můžeme hrát vyrovnaná utkání.