Bramborové medaile z 2. turnaje Evropské ligy

Z dalšího, v pořadí druhého turnaje Evropské ligy mládeže přivezly starší minižákyně pomyslné bramborové medaile. Z osmi účastníků skončily tentokrát na 4. místě a jen o pár bodíků jim utekla medaile bronzová. Ale rozhodně se nemusíme za výkon litoměřických baskeťaček stydět. Ba naopak, ukazují, jak skvěle umí obstát v tak obrovské konkurenci a že se umí vyrovnat i s jiným herním stylem.

Holky čekalo 5 těžkých utkání. V tom prvním nastoupily proti domácí Liepaje. Hned v úvodu ale nechaly lotyšské soupeřky odskočit na nepříjemný rozdíl 10ti bodů, který se nepodařilo do konce zápasu odvrátit. V jednu chvíli jsme prohrávali už o 17bodů, ale holky znovu zamakaly a dokázaly stáhnout výsledek na rozdíl 6ti bodů. Soupeř dokázal stoprocentě využít domácího prostředí a měl i velkou diváckou podporu. Konečný výsledek 52:61 v neprospěch litoměřického Slovanu nás mrzel, protože šlo o soupeře, se kterým jsme si mohli poradit. Neproměněných 24 trestných hodů (z 34) svědčí o tom, že faul získat umíme, ale úspěšnost trestných hodů je zatím nízká.

Další zápas s estonským týmem BC Star byl jediným zápasem, který jsme si pohlídali od začátku až do konce. Soupeřky jsme lehce přehrávaly, a to i přes zranění Naty Svobodové, která již do turnaje nemohla zasáhnout. Také problémy s fauly dost ovlivnily celý průběh druhého utkání. Klíčové hráčky musely častěji střídat. Nakonec jsme si ale připsali další vítězství v evropské lize, a to v pořadí již čtvrté.

Druhý den jsme nezačali dobře. V zápase s finským výběrem West-Coast – All Stars jsme vedli celé utkání. Vytvořili jsme si příjemný 10ti bodový náskok, o který jsme ale v poslední čtvrtině přišli. Nedokázali jsme se prosadit v podkošovém prostoru, měli jsme řadu neúspěšných střel ze střední a delší vzdálenosti. Při téměř nulovém doskoku jsme tak velmi často a rychle přebíhali z útoku do obrany. V poslední půl minutě utkání jsme vedli o pouhý bod a nedokázali jsme ubránit akci soupeře, který hodil svou jedinou trojku v zápase a otočil tak výsledek ve svůj prospěch. Na to jsme už neuměli zareagovat a tak jsme se soupeřem, kterého jsme celý zápas přehrávali, nakonec smolně prohráli o pouhé 2 body 30:32. Ale i z takových zápasů se musíme ponaučit, jsou pro nás důležité.

Neúspěšný zápas v zápětí vystřídala další výhra, tentokrát nad BA Tallinn Kallev. Zápas nad dalším estónským týmem jsme vyhráli 43:37 a to především tím, že jsme úspěšně ubránili nejlepší hráčku soupeře, která byla pro svůj tým naprosto klíčová. Dobře jsme ubránili rychlý protiútok a naopak se nám podařilo pár pěkných akcí.Hráli jsme nebojácně od první minuty, získali velké množství faulů. Ikdyž úspěšnost trestných hodů nebyla opět vysoká.

Do posledního zápasu jsme nevstupovali jako favoriti. Bělorusky Prinemanie-SDJSOR Nr.7 mají na svém kontu zatím jen dvě prohry a patří k lídrům Evropské ligy. Hned první 3 rychlé koše nás ale nezaskočily a náskok Bělorusek se nám podařilo odvrátit. Vyrovnanou partii jsme tak sehráli do poloviny zápasu, po vyfaulování výborně bránící Káji Bisové už jsme druhou polovinu nezvládli udržet a pro prostřídání všech hráček jsme nakonec prohráli 32:69.

Do celkové tabulky jsme si tak vepsali 5 výher a 5 proher. Nejlepší hráčku turnaje tentokrát vybrali spolu s trenérkami rodiče. Stala se jí Káťa Ebertová, která je naší novou nejlepší střelkyní. Káťa nasbírala 4 hlasy, Bětka 3, Domča 2 a Bísa 1. Kája Bisová se dostala do nejlepší pětky celého turnaje(All stars). Pro všechny hráčky je účast v Evropské lize velkou zkušeností, setkávají se s velmi agresivní hrou, na hranici (někdy i za hranicí) faulů, nikdo je nenechá v klidu rozehrát, po doskoku jsou soupeřky velmi aktivní. V obraně vesměs všechny týmy už uplatňují odstupovanou obranu, clony nebývají výjimkou. Jsme rádi, že se holky ve světě neztrácí.

Všem holkám děkujeme za skvělou reprezentaci klubu, Litoměřic i českého basketbalu. Další turnaj se koná v polském Czluchově, v březnu.

Slovan Litoměřice reprezentovaly: Menčíková, Klupáková, Vránová, Bisová, Ebertová, Svobodová, Hnízdová, Hasmanová, Netáhlová, Lepší

 

Sociální sítě

Zanechat komentář

Musíte být přihlášen , abyste mohl psát komentář.

Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 1 970
  • Posledních 7 dní: 10 974
  • Posledních 30 dní: 44 650
  • Právě teď: 11