Alespoň částečné poohlédnutí za předchozími víkendy

Uvádíme komentáře Martina Chmela, našeho šéftrenéra, k uplynulým víkendům:

Nejprve 3.-4.2.

U15 odehrály proti Kladnu velmi dobrou první a třetí čtvrtinu co se obrany týče,v obou dostaly po 4 bodech. Ve zbývajícících čtvrtinách koncentrace polevila a obdržených bodů bylo až příliš. Týmu se dařilo jen průměrně v zakončování,takže finální stav 62:33 odpovídá průběhu hry. Naše holky si zaslouží pochvalu za bojovný výkon.

U19 po špatném začátku 0:6 se postupně zvedly a ubránily soupeře do půlky na 15 bodech. Ve druhé půli nás sráželo větší množství zbytečných ztrát a 5 úspěšných trojkových pokusů soupeřek drželo Ústí celý zápas na dostřel. Vítězství však holky pohlídaly bez větších potíží. Konečný stav 59:50.

A předchozí víkend

U15 A a B odehrály poměrně kvalitní zápas. Především tým B prokazuje velké zlepšení. Vyrovnaný průběh utkání nebyl  dán špatnou hrou A týmu, ale stále lepší výkoností B týmu. Nejde jenom o stále lepší Johanku, ale i na perimetru se lepšící Šárku, Káju či Anežku a další. Takže z tohoto pohledu radost, výsledek odpovídá poměru sil na hřišti.

Ženy:  ženy odehrály 3 zápasy. V pátek přivítaly oslabený tým Klatov, výsledkově nebylo co řešit a všechny hráčky si dostatečně zahrály.

V sobotu byl zápas o poznání těžší, navíc k dispozici zůstalo jen 7 hráček (další 2 plesaly). Rozhodující pro vývoj utkání bylo především nasazení v obraně. Obdržených 41 bodů od kvalitního soupeře rozhodnulo o výhře 59:41.

V neděli nás čekal již tradiční soupeř, HB Praha. Vstup do utkání byl impozantní, 12:0, pak se již utkání srovnalo. Několik našich lehčích ztrát drželo soupeře na dostřel. Ve 4. čtvrtině byla kapitánka týmu Raina tou rozhodující pro vývoj zápasu, především zlepšenou střelbou. Za zmínku stojí 8 úspěšných trojbodových střel o víkendu pivotmanky Zuzky Čermákové. Konečný stav 63:47 je výsledkem práce celého týmu, ostatně jako výsledky všech tří zápasů.

Celkově dostaly ženy v průběhu 3 zápasů v průměru 42 body na zápas, takže spokojenost.