U14B_reportáž z Brandýsa a Jablonce

V týdnu a v sobotu odehrály starší minižákyně další 2 utkání v lize U14. V týdnu v Brandýse a v sobotu v Jablonci. Bohužel jsme ani v jednom utkání nebyli kompletní a absence hned několika hráček se na výsledku trochu podepsala, rozhodně ale ne na výkonu. Ten byl totiž v obou utkání více než odhodlaný. Vždyť do Jablonce nás vyjelo jen 8, což je minimální množství v U14 soutěži.

Ale nejprve se poohlédneme za zápasem s Brandýsem. První čtvrtinu jsme prohráli vysoko 27:4. Nebylo to tak, že by se hrálo pouze na 1 koš a že bychom neměli střely, ale soupeř měl v 1. pětce obě klíčové hráčky a s tím jsme si úplně nedokázali v obraně poradit. Měli jsme hodně střel, ale mírně nakloněný koš na naší půlce nám nepřál, naopak soupeřkám na druhé straně padalo snad úplně vše. K obrovskému obratu došlo v dalších čtvrtinách. Holky nešly v dalším průběhu zápasu s hlavou skloněnou a dokázaly nepříznivý vývoj utkání obrátit na druhou stranu. Najednou se začalo dařit i nám, vyšlo pár pěkných akcí. Opět a znovu začala fungovat dvojice Ebrtka-Kikča, a byly ve formě, na kterou jsme zvyklí. Vždyť dohromady taky nastřílely neskutečných 40 bodů (info ze zápisu, možná tam bylo o nějaký bodík míň, ale určitě jich bylo dost). Ale rozhodně to nebylo jen o nich. Bísa výborně pracuje v odstupované obraně a holky se na ni můžou spolehnout. Stejně tak Domča je skvělá a soupeře překvapuje svým maximálním zrychlením. Výborný zápas měla i Lucka, myslíme, že nejlepší v sezóně, alespoň s týmem U14. Hodně pomohly i Hubeňour s Emou, Hubeňour hlavně při vyvezení míče a Emča svými obětavými zákroky v obraně. A za zmínku rozhodně stojí luxusní Kikči obrátka zakončená košem. Kdo ji neviděl, o mnoho přišel.

V sobotním zápase proti Jablonci se zápas vyvíjel trochu jinak, Jablonec byl pro nás těžším soupeřem a vzhledem k tomu, že nás jelo jen 8, očekávali jsme, že to bude pro holky hodně náročný zápas. To sice byl, ale ačkoliv musely odehrát „své“ čtvrtiny bez střídání, nasazení v zápase bylo opět příkladné a soupeřkám holky nedarovaly nic zadarmo. Za výsledek 59:87 se určitě nemusíme stydět. Tým byl navíc posilněn o Bětku, která zaznamenala velké množství zisků, ale bohužel také faulů :-) . Vstup do zápasu byl podobný jako v Brandýse, ale holky zabojovaly a kromě první čtvrtiny a závěru utkání sehrály vyrovnanou partii. K vidění byl rychlý basket. Škoda ztrát z nepřesných přihrávek a bolestí zůstává nízká úspěšnost trestných hodů. Výborný a svůj první ligový zápas odehrála Kája, která kromě 9ti bodů získala velké množství faulů. 3 hráčky se také dostaly nad hranici 10ti bodů – Kikča, Ebrtka a Domča. A pokud jsme v prvním zápase vyzdvihli Kikči průnik do koše, tak v zápase proti Jablonci nás dostalo Ebrtky excelentní prohození míče za zády. A z takových momentů má prostě trenér radost. Jen škoda, že se nám teď v sérii vyrovnaných ligových zápasů nedaří v nějakém uspět a dotáhnout ho do vítězného konce. Holky by si to určitě zasloužily. Na druhou stranu prohry o pár bodíků v kategorii starších děvčat tak trochu vítězstvím jsou. Nemyslíte?

Děkujeme všem za podporu a těšíme se na další vyrovnané ligové boje.