U12_víkendová akce

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali mostecký Baník a musím říct, že z návštěvy mosteckých přátel basketbalu jsem ještě stále rozčarovaná. Říkala jsem si, že  (posilněna o poznatky moderní psychologie) – počkám s komentářem do dalšího dne a že řeknu až to druhé, co mě napadne, ale napadají mě stále stejné myšlenky a přísloví typu- kdo che psa bít…. a pro dobrotu…. a taky mě pořád (fakt nevím proč) napadá úderné heslo „ani zrno nazmar“, ale to jsem nepochopila a nevím, jak ho v této souvislosti použít.

Ale abychom se vrátili na začátek našeho příběhu. Vše začalo ještě v základní části, kdy přišel první požadavek od mostecké trenérky, a to takový, jestli by mohlo nastoupit pár kluků, protože má málo hráček a zápas by neodehrála, ale že to máme stejně vyhrané. Řekla jsem si, proč ne, o NF se bude stejně rozhodovat až v kvalifikaci a pojďme si tedy zahrát. Tak jsme si tedy zahráli a jak předvídala paní trenérka, skutečně jsme vyhráli, a to jednoznačným rozdílem. Mostu chyběly některé hráčky, zápasy jsme odehrály v klidu a my se radovali, že už je vše v regionálních vztazích na úrovni minižákovských kategorií v pořádku.

A šlo se do finále… Měli jsme odehrát 4 kvalifikační utkání o postup na Národní finále. A přišel další požadavek od paní trenérky. Zase měla málo hráček, ale poslední jednoznačný zápas tolik zřejmě nevyhovoval představám Baníku, tak byla na světě další nabídka – že by nastoupilo pár děvčat starších, ale že stejně nemá Most dostatek hráček a že stejně postoupíme my a…. Tak jsem si znovu řekla, proč ne. Ale upozornila jsem paní trenérku, že rodiče, ani hráčky o tom neví a že bych chtěla, aby si holky postup na NF vybojovaly, aby nedostaly nic zadarmo jen proto, že soupeři se rozpadl tým. A tak se znovu bojovalo a holky obrátily nepříznivý vývoj druhého zápasu, zabojovaly a vezli jsme si z Mostu 2 vítězství a pocit dobře odvedené práce. V zápise nebyla o tom, že nastoupily starší hráčky ani zmínka a my jsme vznesli první požadavek, že už nechceme hrát utkání, která nemají smysl, ať se Most z kvalifikace odhlásí. A přišel návrh číslo 3, že Most oficiálně požádá o zapsání starších hráček na soupisku a zápasy dohrajeme.

Dobře, řekla jsem si, mohli přenechat boje o 1. místo v Oblasti dalšímu týmu v pořadí, ale nestalo se tak a my odehrajeme další 2 (zdánlivě zbytečná) utkání, alespoň se trochu připravíme na republiku. A opět jsem chtěla, aby to bylo vítězství a postup zasloužený. A tak mě překvapil další požadavek mostecké trenérky, jehož odmítnutí bylo klíčové pro atmosféru posledních odehraných utkání. Požadavek byl takový, aby mohly mostecké hráčky hrát ve 3. čtvrtinách. Opravdu nechápu, proč nevzali i jiné hráčky, když měli povolené výjimky a chtěli opět ústupek z naší strany. A já si řekla, že ne, že už nemám důvod pro takovéto rozhodnutí. A hrálo se regulérně a hrálo se velmi vyrovnaně. Nakonec jsme se radovali z těsného vítězství 45:44 my. Ale to zřejmě mostečtí fanoušci neunesli a začali slovně napadat nejen rozhodčí, ale dokonce nás, trenérky a hráčky. A když přijde dvoumetrový chlap něco jasně vysvětlovat v chodbě 12ti leté hráčce, tak u mě překročil všechny meze slušnosti a správného chování. Nesmyslné obviňování nás, že nejsme normální, že se chováme trapně a že si máme uvědomit, že to jsou jen děti, vycházelo z frustrace z prohraného zápasu. Hráli jsme slušně, hráli jsme podle pravidel a ukázali jsme, že jsme lepší.

Píšu vše s vědomím, že si tyto řádky mostečtí fanoušci přečtou a snad i vedení mosteckého klubu. Nechceme hrát v takové atmosféře, jaká byla u nás v Litoměřicích během posledního utkání, nechceme, aby fanoušci chodili za trenérkami a klepali si na hlavu a pronášeli zbytečné komentáře a už vůbec si nepřejeme, aby chodili za našimi hráčkami a nadávali jim tak, že probrečí půlku druhého utkání. Vaše chování je pro mne nepřijatelné a nedůstojné. Naši fanoušci, trenérky i hráčky se chovali celou dobu slušně. Hrajte, fanděte a trénujte podle pravidel.

My hrajeme, fandíme a trénujeme srdcem.

Děkuji našim fanouškům za skvělý přístup během posledních zápasů.

Vaše trenérka M s menší trenérkou M :-)

Sociální sítě

Zanechat komentář

Musíte být přihlášen , abyste mohl psát komentář.

Nejbližší události

Nejsou žádné plánované akce.

Statistika návštěvnosti

Návštěvy

Stránky|Návštěvy |Hosté

  • Posledních 24 hodin: 7 764
  • Posledních 7 dní: 52 843
  • Posledních 30 dní: 269 889
  • Právě teď: 28