U15 potěšily své fanoušky nedělní výhrou nad Chomutovem

Nedělní extraligová výhra nad Chomutovem byla jedna z povedených akcí sezóny. V naprosto vyrovnaném zápasu holky bojovaly jako lvice, vedly od samého začátku a Chomutov srovnal až ve 3. čtvrtině. V nádherné koncovce se utrhly a nakonec zvítězily zaslouženě 42:51. Chomutov má tým složený z hráček nejen domácích, ale i karlovarských, mosteckých a vlastně i sokolovských. Porážka od holek pouze z Litoměřic je musela hodně mrzet, ale ke sportu to patří a v neděli jsme byli prostě lepší. Děkujeme fanouškům za úžasnou podporu a atmosféru během nedělního zápasu, určitě jste holkám hodně pomohli.

Začali jsem trochu netradičně týmem U15, tak ještě je třeba doplnit výsledek sobotního utkání, kdy si holky neporadily s rychlým a důrazným  HB Basketem a podlehly 44:76. Klíčová byla tentokrát 2. čtvrtina, kterou prohrály o 15 bodů.

Tým U15B hostil pražské a českobudějovické Tygřice. Zatímco sobotní zápas byl zcela v režii pražského týmu, nedělní zápas už měl průběh o dost zajímavější. V sobotu podlehly holky vysoko 29:87, ikdyž do zápasu vstoupily podstatně lépe než minulý týden proti stejnému, jen o rok mladšímu soupeři. Proti českobudějovickým tygřicím jsme nezačali dobře, v první čtvrtině jsme nedokázali soupeřky ubránit a odskočily nám 16:31. Ale holky nic nevzdaly a zabojovaly ve druhé polovině zápasu, kde jsme vyhráli obě čtvrtiny. Konečný výsledek 68:81 je určitě pochváleníhodný :-) . Vždyť hrajeme v lize U15 s týmem o rok mladším.

Tým U13 si dojel do nedalekých Loun pro 2 jednoznačná vítězství  V prvním zápase vyhrály 42:24, v tom druhém pak 50:25.

Tým U11 nás o víkendu také překvapil. Nastoupil proti Lovosicím, kterým v turnaji na začátku sezóny nedokázaly holky příliš vzdorovat. Je ale vidět obrovský kus práce, který udělaly. Holky se zkušenějšího soupeře nezalekly a postupně se dostávaly do hry. V první půlce prohrávaly 1:18, ale ve druhé půlce už nedovolily soupeřkám skorovat a konečný výsledek 8:18 nás potěšil. Ve druhém zápase proti České Lípě odehrály naše basketbalové hvězdičky vyrovnanou poslední čtvrtinu,konečný výsledek 18:42.

A na závěr utkání U19 proti Slovance B asi nepřinesl příliš radosti ani trenérovi, ani hráčkám, ani fanouškům. Konečná prohra o 5 bodů 45:50.