Víkendové zápasy zastihly tým U19 ve zlepšené formě

Sobotní zápas s dosud neporaženým Jabloncem zvládaly U19 velmi dobře v průběhu zápasu vedly i dvouciferným rozdílem. Soupeř začal stahovat skóre v poslední čtvrtině, kdy jsme byli trestání mnoha trestnými hody. V dramatické koncovce zápasu jsme prohrávali o bod a vyhazovali míč 4,7 vteřin před koncem zápasu. Z přihrávky a střely jsme vsítili koš ještě v platné hrací době. Rozhodčí však vrátili čas o 5 vteřin zpět a nechali vyhazování opakovat, údajně že vůbec čas neběžel, což neodpovídá tomu, že hra skončila s klaksonem a oněch 4,7 vteřin čas běžet tedy musel.Nám se již skorovat nepodařilo a prohráli jsme o bod. Při následné kontrole zápisu jsme ještě zjistili, že rozhodčí nám tříbodový koš započítali jako dvoubodový,takže fakticky zápas skončil remízou. Protože k zjištění došlo až po čtvrthodině po zápase, nemohli jsme již nic reklamovat. Platný výsledek 43:44 byl hrubě ovli  vněn ce  lkově špatným výkonem rozhodčích v poslední čtvrtině zápasu.

Velká frustrace ze sobotního výkonu rozhodčích, kterými se tým cítil být velmi poškozen, se přenesla do začátku zápasu s Trutnovem, kdy se nám nedařilo vůbec nic. Teprve postupem zápasu holky hodily sobotní zápas za hlavu. Počáteční náskok Trutnova vymazaly a postupně začly navyšovat náskok. Ve druhé polovině zápasu fungovala obrana již stejně jako v sobotu,Trutnov dal ve druhém poločase 13 bodů a zápas skončil jasným rozdílem 70:46. Je nutné pochválit holky za přístup k zápasům a za jejich bojovnost.